Mihin Vader todella kuoli??

Hei! Mahtoiko Vaderin saamat vammat olleet kuolettavia vai oliko hänellä niin suuri halu päästä katsomaan poikaansa omin silmin, että oli valmis kuolemaan? Mitä mieltä olettä tästä?
41108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

.... keisarin salamat tuhos hengityskoneen joten alko vaderin tila olla PIM POM. Vaikka se ois selvinny siitä sidiouksen kurituksesta tuskin se ois halunnu elää minään hirviökoneena, niin se mieluummin kuoli iha vapaaehtoisesti.

Äänestä

Asiasta on käyty jo keskustelua aikaisemmin.

Äänestä

Vain keisari pystyi pitämään Vaderin hengissä(vrt Episode III käyty keskustelu).
Koskapa Vader surmasi Jedin paluussa keisarin, niin samalla sinetöityi oma kohtalo.

Äänestä

No... Keisarihan yritti tappaa Luken ja Varder näki kaiken,no tietenkin, ja hänen kävi sääliksi Lukea, sillä Lukehan on hänen poika. Varder heitti keisarin ilmastointi kuiluun ja samalla keisari "ampui" salamoita, ja ne osui Varderiin. Varderhan oli suurin piirtein vain kone. No liiallinen sähköisku koneeseen, niin revi siitä. Ja ennen kuolemaansa hän halusi nähdä oman poikansa,joka oli piilotettu häneltä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Numero2 kirjoitti:

Hei! Mahtoiko Vaderin saamat vammat olleet kuolettavia vai oliko hänellä niin suuri halu päästä katsomaan poikaansa omin silmin, että oli valmis kuolemaan? Mitä mieltä olettä tästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu