Liikenne on paikka missä ihmisten yksinkertaisuutta voi havainnoida osa 2

Anonyymi-ap

Eräs pieni lähikauppa eteläisessä Espoossa.
Monesti tuolla olen nähnyt että auto pysäköidään virheellisesti ja paikkaan missä siitä on myös haittaakin koska ajoradalla ei mahdu enää kahden suuntainen liikenne ja toiseksi sieltä parkkipaikaltakin kääntyminen saattaa olla melko ahdasta. Jos nämä henkilöt ajaisi 5 metriä eteenpäin niin olisi kadunvarren laillisessa parkkiruudussa :)

Tai 10 metriä toiseen suuntaan on parkkipaikka missä voi niin ikään parkkikiekolla laillisesti pysäköidä. Jos minäkin olen laiska ja jos tuo on laiskuutta niin olen kai kaiken nähnyt ja tuon näkee monesti siis. Tuolla käy usein vielä pysäköinninvalvonta, kannattaa se riski ottaa että saa 60 euron virhemaksu edellä kerrotun 5 metrin takia, kuka ymmärtää. Joskus joo paikkapaikka on ihan täynnä ettei autoa saa mihinkään mutta itse olen silloin mennyt muualle, onhan näitä kauppoja joka puolella.

3

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiks olekin aivan kamalaa ja pieni lähikauppa.. uskomatonta.. Monesti on täällä taas..

    • Anonyymi

      Mistä löytyy osa 1?

    • Anonyymi

      No jospa se sallittu paikka oli varattu silloin kun se auto tuli, mutta sinun paikalle tullessa jo vapautunut. Niin joo, laiskaa ja väärinhän se silti oli jättää auto väärään paikkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      63
      4571
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3512
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      63
      2854
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      149
      2811
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2674
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1913
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1801
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1646
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1630
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1342
    Aihe