Menkat on kyllä nolo asia

Myötähäpeä naisten puolesta
24379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Niion

Äänestä

Totta puhut

Äänestä

Et ilmeisesti syö kananmuniakaan?

Äänestä
  • Syön tottakai

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Syön tottakai

    Ne on kanan menkat.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ne on kanan menkat.

    Eihän oo, vaan hedelmöittynyt munasolu eli sikiö! Kananmuna on kanan sikiö.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ne on kanan menkat.

    Menkat on hedelmöittyneen munasolun jälkeen jo mennyttä ennen munintaa, mistä ruljanssi alkaisi uudelleen.

    Näin kaupan kananmunasta tulee tipu

    Ensin tarvitaan luomumunia, sillä yhtälöön tarvitaan kukko ja niitä pidetään lähinnä luomukanaloissa.
    Tämän jälkeen luomumunille on järjestettävä tarkat olosuhteet, jossa ne pääsevät hautumaan.

    Lumpo-Kemppainen päätti kokeilla lähikaupan luomumunien hautomista sen jälkeen, kun perhe muutti maalle ja ajatus kanojen ottamisesta tuli ajankohtaiseksi.

    Hautomakoneen hän sai ystävältään lainaan.
    - En itsekään uskonut, että niistä voi tipuja tulla, mutta aika moni munista olikin hedelmöittynyt.

    - Kolmannen haudontavuorokauden jälkeen läpivalaisin munat, ja silloin oli jo osassa selvästi näkyvissä verisuonet. Seitsemännen päivän jälkeen poistin koneesta munat, joihin ei ollut ilmestynyt läpivalaisussa tätä "hämähäkin" näköistä verkostoa.

    Yhdestä 18 kananmunan satsista peräti 12 kuoriutui.

    https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2014111818845763

    Menkat on hedelmöittymättömän munasolun poistuminen elimistöstä!
    Ja naisella on syntyessään jotain 40 munasolua, menkassa häviää aina yksi.

    Äänestä

Niinnoh, entäs miesten laukeaminen sitten? Naiset tulee (useimmiten) vaan voihkien eli paperia tuskin tarvitsee, toisin on miehillä! Pakko olla kutipaperia aina.

Äänestä
  • Miten niin? Rojuthan on tortussa, mihin mies paperia tarvitsee? Verhot on pieneen pyyhkimiseen hyvä vaihtoehto🤭

    Äänestä

Nais- ja miesvihaajille, tämä toiminta sitä aiheuttaa ja lisää riskiä löytää epäsopiva puoliso ja saada suhteeseen kaikkea huonoa. Joko niistä pääse yli tai sitten vaan syöksyy "ihmisvihaan" syvemmälle.

Äänestä

Ilman niitä menkkoja ei olisi aloittajaakaan. - nainen sivusta

Äänestä

Ei ole mitään noloa menkoissa. Naisille tiedoksi mieheltä.

Äänestä
  • Ei todellakaan.

    Äänestä

  • Sieltä samme ihan mieheltä internetissä validaation, kyllä nyt ruusut kukkii🫶

    Äänestä

Aloittaja on nolo.

Äänestä

Oletko katkera kun olit 9kk äitisi sisällä menkkatulppana?

Äänestä

Emmä kyllä sillai oo koskaan kokemut, mutta aikuinen mies puhumassa fiktiivistä menkoistaan ja tollot tirkistelemässä on nolo asia

Äänestä
  • Mitäs sinä itse teet, kuulut samaan veneeseen.

    Äänestä

Menkkaparatiisin jeesustelija iski.

Äänestä
  • 🤣🤣🤣

    Äänestä

Noloa? Maailman luonnollisin asia. Kasvatkohan koskaan aikuiseksi.

Äänestä

Normaali juttuhan tuo on.

Äänestä

Onneksi tästä kivuliaasta, 1/4 jokaisesta kuukaudesta kestävästä vaivasta pääsee halutessaan eroon milloin vain. Tosin sitten ei tule enää uusia ihmisiä, mutta onhan meitä jo tarpeeksi.

Äänestä

Mia nolottaa kyllä. Siksipä pitää olla mies joka laittaa kaupaan terveysside hyllylle arpomaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Myötähäpeä naisten puolesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu