Kova on Kommunistin

Anonyymi-ap

Kannatus Keskustapuolueen johtoportaassa. Stalinistin kova kannatus Keskustan johdossa kertoo siitä,ketkä johtavat Vasemmistopuolue Keskustaa : Taistolaiset. Elikkä äänestämällä Keskustan ehdokasta,äänesi menee Kommunisteille ja Taistolaisille.

5

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi-Neuvostoliitto seuran puheenjohtajat ovat olleet järkiään Kepulaisia Paula Lehtomäestä lähtien. Ja nyt sinne valittiin tämä Kommunisti Diktatuurin P-Korean vankileirejä ihannoiva Haapajärven kommunisti. Elikkä,kyllä esim.Olli Rehniä äänestämällä,äänesi menee näille sielunsa Bolshevikeille myyneille Punakaartilaisille.

      • Anonyymi

        Kyllä kyllä, näin se on ! - Kepu lähti Saarikon johtamana Vasemmiston kelkkaan ja siellä se tulee nyt pysymään ! Kepulla oli "vuosikymmeniä" Maatalousminsterin salkku hallussa ja Kepu TUHOSI maatalouden Suomesta ! Mistä Kepu nyt ottaa Kannattajia, ilmeisesti Yrittää Vasemmistolta niitä Haalia ?

        Ja tuo PerusSuomalaisten jatkuva Haukkuminen ei kannatusta nosta yhtään. Päinvastoin , loputkin kannattajat siirtyy PS:n kannattajiksi.
        - muuten PerusSuomalaisten juuret on Maalaisliittossa(Keskusta), kun Veikko Vennamo erosi Maalaisliitosta ja perusti oman puolueen Pientalonpoika ja sitten SMP:n.


      • Anonyymi

        Suomen Pientalonpoikien puolue, oli Vennamo perustaman puolueen virallinen nimi, kun Vennamo erosi Maalaisliitosta ja perusti sen vuonna 1959.


    • Anonyymi

      Ikävää että 70-luvulle jämähtänyt AY-liike on vieläkin sitä mieltä että he määräävät mitä Suomessa tehdään riippumatta siitä kuka on hallitus vastuussa. Oikeistoa vastaan lakkoillaan ja vasemmistosta ei ole haittaa kun on isännän ääni ja jos ei tottele niin rahan tulo vasemmistolle lakkaa. No tätä ei voi mitenkään pitää mitenkään oikeutettuna kun AY-väki vaikka on vähemmistössä nousee kansan enemmistö vasten ja viellä ilman että heillä olisi yhtään ehdotusta miten asiat pitäisi hoitaa kuntoon.
      Jotenkin tulee mieleen itä naapuri jossa näin toimittiin erittäin huonoin tuloksin.

    • Anonyymi

      Kepu pettää aina!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3488
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2186
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      224
      1522
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1261
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1141
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1014
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1010
    Aihe