Minkälainen alue se on?
Vihilahti
Linda
82972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Liian tiuhaan ja liian nopeasti entisen järven päälle rakennettu alue. Saisi joka toisen talon räjäyttää maan tasalle, ovat muutenkin kaikki niin eri näköisiä ja värisiä taloja. Pikkuisen olisi voinut käyttää kokonaisvaltaista aluesuunnittelua senkin suunnittelussa. Alueella ei lisäksi saa käydä vieraita mikäli parkkipaikkoihin on katsominen, on siis parkkipirkkojen paratiisi.
Niin...
Mielestäni Vihilahti kaikessa kauheudessaan on silti ihan hyvä asuinpaikka esim. opiskeluajan. Lähellä keskustaa, hienot maisemat järvelle ja kohtalaiset vuokrat.
Parkkipirkot ja se ettei koko Hatanpäällä sijaitse automaattia on Vihilahden huonot puolet, mutta kyllä niistäkin selviää.
Suosittelen väliaikaiseksi asuinpaikaksi.
Ja erittäin hyvät julkiset yhteydet keskustaan. Omaa autoa ei tarvitse.
Ei Vihilahtea mihinkään järven päälle ole rakennettu eikä ainakaan entisen järven.
Minkälaista meno nykyään. Onko ilme parantunut, palvelut ja muut asiat.
Härmälän linnakundi puliukot ja narkit laahustelee Vihilahden nurkilla rötöstelemässä ja vaanimassa.
Missä niitä ei olisi...
Kaupunginosilla on eroa. Toisissa on vähemmän ja jossakin enemmän.