Naapuriin asennettu autinko paneelit
Viereinen varaston katto on aika ruma
Ilmeisesti nostelivat paneelit. Sen kautta
Peltikatto kuin lekalla pommitettu
3
399
Vastaukset
- Anonyymi
Halvin tarjous voitti! Kilpailuta sinäkin asennuksesi kovimpaan sesonkiaikaan ja alan uusimmilla toimijoilla .
- Anonyymi
Ja uusimmalla kiinalaisella teknolokialla.
- Anonyymi
PERUSSUOMALAISTEN kansanedustaja Joakim Vigelius majoittui syyskuun alussa lakivaliokunnan matkalla tamperelaiseen hotelliin veronmaksajien rahoilla, vaikka Vigeliuksella on asunto Tampereella.
Kaksipäiväisen valiokuntamatkan ohjelmassa oli muun muassa vierailut Hämeenlinnan naisvankilassa sekä Pirkanmaan käräjäoikeudessa.
ILTA-SANOMAT pyysi eduskunnasta tiedot valiokuntamatkan kustannuksista.
Valiokunnan matka maksoi kuljetuksineen, yöpymisineen ja virkamiesten päivärahoineen yhteensä 2 698 euroa. Valiokuntamatkalle osallistuneista kaikkiaan kymmenen henkilöä majoittui Radisson Blu Grand Hotel Tammerissa. Majoituskustannukset olivat kokonaiskustannuksista noin puolet eli 1 350 euroa.
IS:n eduskunnasta saaman matkaerittelyn mukaan lakivaliokunnan matkalle osallistui Vigeliuksen ohella myös toinen tamperelainen kansanedustaja, kokoomuksen Aleksi Jäntti. Jäntti ei matkaerittelyn mukaan yöpynyt Tammerissa.
Radisson Blu Grand Hotel Tammeria kuvaillaan hotelliketjun verkkosivuilla ”historialliseksi boutique-hotelliksi”, jonka ”viihtyisissä huoneissa on tarjolla moderneja mukavuuksia” ja että ”yöpymisen kruunaa herkullinen aamiainen, joka nautitaan näyttävässä juhlasalissa”.
IS.n tietojen mukaan Vigeliukselta udeltiin hotelliin kirjautumisen yhteydessä, että aikooko hän todella yöpyä hotellissa, vaikka hänellä on Tampereella oma koti. IS:lle on kerrottu, että Vigelius olisi viitannut oman asuntonsa tasoon perustellessaan, miksi haluaa mieluummin majoittua hotellissa.
Oletko perustellut yöpymistäsi hotellissa sillä, että oma asuntosi on ”tosi ankea”?
– En ole.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15010999Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i394013Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58643908Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1913634PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1003461Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1003307Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.711958Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis151267Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt155958Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun268924