Mulla ei oo ikinä ollut halua uniformu miehiin edes poliiseihin. Nyt joudun vaan uuden työni kautta olemaan harva se päivä poliisien kanssa tekemisissä. Niin on herännyt semmoinen ajatus että olispa kiva löytää semmonen mukava poliisi ei kusipää, kuka sais mut laittaa käsirautoihin ja antaa kovaa pamppua, kunnolla. Ei mua edes haittais jos se tulisi sen jälkeen mun työpaikalle koska pystyisin kyllä siellä olemaan kuitenkin ammattimaisesti vaikka p**** olisi märkänä heti ja pään sisällä miettisin mitä on just tehty.
Poliisimies
Anonyymi-ap
2218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kerro kerro
Poliisi Peltonen tuli keskikaljabaariin missä me istuimme kaikessa rauhassa iltaa.
- NAISET ULOS! komensi Poliisi Peltonen.
- Mutta... yritti joku mutta Poliisi Peltonen oli ehdoton.
- EIKÖ SANA KUULU? NAISET ULOS! MIEHET JÄÄVÄT PAIKOILLEEN!
Naiset lähtivät ja kun vain miehiä oli jäljellä komensi Poliisi Peltonen:
- PALLIT ESIIN!
- Mitä mitä...?
- EIKÖ SANA KUULU? PALLIT ESIIN! MINULLA ON PYSSY!
Avasimme kaikki sepalukset ja annoimme pallien paistaa. Poliisi Peltonen silmäili kakkien palleja ja meni sitten isopallisen Artturi Hekaraisen luo.
- JAHAS ARTTURI. LÄHETÄÄMPÄS KAMMARILLE SELVITTÄMÄÄN PARI ASIAA.
Emma ymmärtäneet mitään mutta saimme myöhemmin illalla kuulla että oli tehty ilmoitus lähentelystä ja joku silminnäkijä oli kuvaillut tekijää "savottamiehen näköiseksi" joka oli paennut keskikaljabaariin.