ja lähellesi niin älä jää sitten kaipaamaankaan minua! Se olisi kaksinkertainen menetys... Kaksi hukattua elämää...
Jos et päästä minua elämääsi
Anonyymi-ap
14505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Asiat ei ole aina niin yksinkertaisia.
Jostain kumman syystä ne syvät tunteet on edelleen tallessa. Suutuin kyllä mutta sun viimeinen katse mielessä hyvin vielä niin kait tässä sitten ikävääkin jo tuntee.
Mäkin muistan kaikki katseet. Ootko antanut jo anteeksi?
Anteeksi mitä 🧐
Mä päästäisin, jos olisi kyse mulle rakkaasta ihmisestä. Sivuhemmo
Niin minäkin.
- nainen vaan
Ensin täytyy tutustua ja tavata. Yhteydenotto ensimmäinen vaihe.
Minä jään kaipaamaan naista. En ole pakottanut häntä ennenkään valtaamaan mieltäni. Sinne hän vaan ilmestyy, tai oikeastaan sydämeen, en osaa paremmin kuvata tätä tunnetta. On kuin hän asuisi sydämessäni. Olen joskus ollut muihin ihastunut mutta häntä luulen rakastavani.
Ihanasti kuvattu. Täällä kanssa mies asustaa päässäni ja sydämessäni. En vaan voi tehdä asialle mitään. Sinne jämähti asumaan.
Ehkä voisit lohduttaa häntä, kun hän koki niin tosi suuren onnen!
Sitä tilaisuutta en tule päästämään käsistäni. Esteitä vielä on mutta mikään ei
ole mahdotonta. Olen myös ottanut yhteyttä ystäviini. He auttavat minua, että
esteet poistuvat .
Mitä tilaisuutta? Sivusta huutelen
Ystävät on hyvä olla olemassa siinä auttamassa, kun tulee niitä vaikeita hetkiä ja aikoja, oli asia mikä tahansa. Näin toimittu myös meillä, mutta eri asian tiimoilta. Kuitenkin, kuitenkin. Ja esteet tosiaankin poistuu. 👍☺️
Noinhan sen voisi odottaa kuihtuvan mutta tämä ei ole tahdonalainen tunne. Kaipaus loppuu aikanaan. Jos ja kun loppuu. Ja itsestään, ei toisen käskystä. Kuin sille naiselle.