Vedän puoleeni epäkiinnostavaa seuraa

Anonyymi-ap

Vetääko muutkin puoleensa itselle epäsopivia tyyppejä?
Setämiehiä, -tätejä, transhenkilöitä, polyja, ääriajattelijoita, aseksuaaleja tai henkisiin piireihin kuuluvia ja muuten epävakaita.
Olen kivannäköinen ja kouluttautunut nainen eikä minua kiinnosta yllämainittu seura varsinkaan suhdemielessä.

12

991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä vedänkö puoleeni varsinaisesti, mutta vastaan tulee ainoastaan sopimattomia. Sopimattomuus on luonnollisesti molemminpuolista. Luonteet eivät sovi yhteen, odotukset ja tavoitteet suhteen ynnä muun elämän kannalta, eivät sovi yhteen. Ulkoiset olemukset eivät viehätä puolin, ei toisin. Kumppanin etsintä on aikaa ja energiaa vievää, tarjontaa on ylipäätään niukasti ainakin näin 45+ ikäryhmässä. Vaikuttaa kylmästi siltä, että Suomessa on vähemmän naisista pitäviä naisia kuin muualla Euroopassa suhteessa väkilukuun. Kirjoitan noin 50 000 hengen paikkakunnalta, mutta liikun paljon ja laajasti. Ystävät ulkomailla saavat runsaasti deittipyyntöjä ja valinnanvaraa on joka makuun. Täällä ei voi sanoa samaa, yhdenkin varteenotettavan deitin saaminen on kiven takana. Työ ja muu elämä ottaa aikansa, eikä deittien metsästykseen voi käyttää kaikkea aikaa. Osa ongelmasta on varmasti sujuvan deittikulttuurin puute. Ei olla totuttu deittailemaan rennosti ja samaan aikaan tavoitteellisesti.

      • Anonyymi

        Voiko siinä kohtaa muuta kuin laajentaa ikähaarukkaa? Olen tavannut huomattavasti kypsempiä 25-35-vuotiaita verrattuna moniin tapaamiini 40-50-vuotiaisiin. Eivät ihmiset kypsy mitenkään takuuvarmaan ja tasaiseen tahtiin yhtenä homogeenisena joukkona. Toinen kulma on tietysti reviirin laajentaminen: Suomessa on parisen miljoonaa naista, joihin mahtuu kyllä helposti satoja tuhansia vähemmistöä edustavia yksilöitä.


    • Täytyy sanoa, etten vedä nykyään mitään puoleeni muuta kuin veemäisiä mölisijöitä. 😆

    • Anonyymi

      Toi ei ole välttämättä puoleenvetämistä, kaikille tulee eteen enimmäkseen epäsopivia ja joskus vain täyspotti

    • Anonyymi

      Joo tulee vastaan. Varsinkin sivusuhteen haikailijoita ja muita vastaavia oman elämänsä etsijöitä. Mitä ääriajattelijoita? tarkoitatko jotain salaliittoteoriatyyppejä?

    • Anonyymi

      Kaksikin varattua naista on alkanut yhtäkkiä osoittaa kiinnostusta. Mukavia naisia molemmat ja jutellaan usein. Eipä noita kannata sen enempää miettiä, kun eivät ole saatavilla.

      • Anonyymi

        Kuinka paljon näette ja porukallako?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuinka paljon näette ja porukallako?

        Näen heitä eri yhteyksissä, välillä useamman kerran viikossa, välillä harvemmin. Molemmat ovat tukevasti varattuja, joten en anna sen mennä kivaa juttelua pidemmälle.


    • Anonyymi

      Pahoina päivinä, kuten tänään, ajattelen että olisi helpompaa olla hetero. Lesbodeittailu on oikeastaan kamalaa tai tylsää, juuri sen takia että oman oloista/tasoista seuraa on vaikea löytää. Saan kiinnostusta osakseni, mutta en minua kiinnostavilta naisilta, vaan kaikilta muilta, reippaasti vanhemmilta, liian nuorilta, lihavilta, bisseiltä, heteromiehiltä, liian masc-tyyppisiltä, polyilta, "queereilta" jotka etsivät seksilelua miehen oheen ja ovat lähinnä rakastuneita omaan rooliinsa "sateenkaarevina ihmisoikeustaistelijoina" samalla kun heteroilevat täysin rinnoin miesten kanssa, sukupuolensa kanssa kipuilijoilta jne.

      • Anonyymi

        Liian nuori? Ei sellaista olekaan, 18-vuotias on täydellisessä koulutusiässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Liian nuori? Ei sellaista olekaan, 18-vuotias on täydellisessä koulutusiässä.

        Hah, kouluttakoon itsensä, vastuunottaminen itsestään on tärkeää. Enkä mäkään halua ketään täti-ihmistä "kouluttamaan" itseäni. ;)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe