Miksi parisuhde syö eläkettä?
Kansaneläke
5
470
Vastaukset
- Anonyymi
Takuueläkettä se ei syö…
- Anonyymi
Kysy kela.
- Anonyymi
Siksi kai kun kaksin on pienemmät kiinteät kulut. Vaikka nimi on eläke, on se luonteeltaan hyvin paljo sama kuin muut ns. minimietuudet eli asumistuki, tt, työmarkkinatuki jne
lajijasuris - Anonyymi
Miksi elinaika mielikuva syö eläkettä jokavuosi -5,6% ? Eläkkekertymästä vähennetään rajusti ja mielivaltaisesti ansaittuja euroja joka kuukausi jos olet hengissä?
Suomi on todella törkeä maa työeläkkeiden rankaisija , mutta ökypalkat eivät siihen kuulu!
Lopettakaa työntekemiset min. 10v aikaisemmin jotta vedätys loppuu ja se kuittaantuu ilmaisena rahana kertoimella mitä vedätetään!
Eläkekertymät duunareilla on vitsi joka ei naurata! Siitä pois elinaikakerroin eli keskimäärin -5,6% on vedätysten Äiti jolla ei rajaa kun maksetaan verovaroista palkkaa enemmän kk kuin duunari saa vuodessa???????
Itse johdan jo asiaa siten että yli 3v työttömänä, eikä työ tule jatkossakaan olemaan elämän tarkoitus! Kerään yhteiskunnan tuet ja rahat mitä saan ihan ok mielellä ja kannustan muoitakin toimimaan samoin!
Jos ei välitetä niin ei välitetä takas!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2674819Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii813267- 402945
- 472543
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971600
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971398PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 701007
- 102956