Ylellä on hyvin suppea musiikkivalikoima vaikka putiikilla on ikää vaikka lampaat söis. Eikö kannattaisi ostaa uusia levyjä silloin tällöin ettei tarvi tahkota aina samoja biisejä yötä päivää.
Ylen uutisten mukaan Rap-Musiikkikultturi kaiken pahan alku ja juuri poliisin mukaan. Miksi sellaista räkäölinää pitää edes soitella Ylessä?
Kummallista musiikkia Ylellä
3
202
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan samaa mieltä. Parempi olisi lukea vaikka merisäätä tunnin välein pitkän kaavan mukaan eikä soitella näitä "kotimaisia iskelmiä".
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18033415l
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Hyvin suppea? Kadonneissa levyissä soitellaan kaikenlaisia harvinaisuuksia, samoin monissa muissakin ohjelmissa. Pari viikkoa sitten soi esimerkiksi vuonna 1957 julkaistu 78 kierroksen levylle taltioitu Pekka Tiilikaisen esittämä ja Repe Helismaan sanoittama Hotsipotsin maharadjan tiikerinmetsästystä kuvannut hupikappale.
Hector soitti kerran ohjelmassaan täysin nuotista ja rytmistä pieleen menneen kotimaisen esityksen Blue Suede Shoes. Lieneekö edes levylle tallennettu, vai Ylen omia nauhoituksia? Hupia ainakin riitti!
Toivo Kärki kielsi Yleisradiota esittämästä hänen laulamiaan lauluja. Ainakin yhden tällaisen harvinaisuuden Yle on kuitenkin soittanut. Levylle sitäkään ei tietenkään ole tallennettu.
Kannattaa kuunnella Ylestä muutakin kuin omat suosikkiohjelmat, jos kaipaa vaihtelevaa musiikkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232628- 1361999
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1151321Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631296- 971196
HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio291174En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771151Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351142Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451109Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841068