Tänään on sisäpäivä

🥰☔🫶 vettä sataa kaatamalla ja on pimeä. Ei sentään niin paha tilanne ole, kuin Nykissä. Siellä viemäritkin tulvii kaduille ja ihmiset on jääneet jumiin metroasemille vaden takia. Neiti on nukkuvinaan plyyssituolissaan, kun se ei halua kävellä sateessa🐕‍🦺 "supersää paikkakunta" näyttäisi kyllä, että pian loppuukin tuo sade.

Loppulauseeksi hyvä ryppyjen poistokeino Nalle Puhilta. Vaikka se on lastenkirjast poimittu niin siinä on totuus:
”Ystävyys on sitä, että kun laittaa silmänsä kiinni ja ajattelee ystävää, niin poskilihakset alkavat vetäytyä korvia kohti ja kaikki rypyt siliävät!”

4

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihana, varsinkin tuo Nalle Puh tuolla lopussa. Kiitos taas lounas. 😄

      - Sivusta.

      • Olen arvannutkin, että sivusta, mutta kiva jos joku näitä lukee. Tänään en meinannut päästä saunasta sisälle,kun piti ihailla kuutamoa. Kun kuu paistelee puiden latvojen tasalla, niin se näyttää tosi suurelta.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Olen arvannutkin, että sivusta, mutta kiva jos joku näitä lukee. Tänään en meinannut päästä saunasta sisälle,kun piti ihailla kuutamoa. Kun kuu paistelee puiden latvojen tasalla, niin se näyttää tosi suurelta.

        Tällä hetkellä näkyy kyllä hienosti "mollottavan". Ihan sivusta tääkin


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      103
      2179
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      61
      1311
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      230
      1149
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1115
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      10
      1066
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1015
    7. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      939
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      932
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      908
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      43
      878
    Aihe