Mistä kysellä hyvä setti?
Omakotitalo ja pieni akku lisäksi jotain 4kwh luokkaa. Käsittänyt että mikroinvertteri yksittäinenkin paneeli tuottaa vaikka osa peitettynä joitain kymmeniä watteja epäedullisessakin paikassa ja pilviselläkin säällä jolloin on vain ns valoa ei paistetta yhtään n 500w paneeli joka näyttää olevan tavanomainen . Akku iltapäivän hämäriin hetkiin ja yösähkölle asti jos riittää niin olisipa kiva harrastus. En myy mitään vaan käytän. Sähköukot saa asentaa koko kasan mutta ehkä eripaikasta tuo setti ja asentajat on myös mahdollista. Länsisuomi seutua.
Halpa 6 kw mikroinvertterisetti etsinnässä
Anonyymi-ap
2
296
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi et kysy niiltä sähköukoilta, osaavat varmasti paremmin neuvoa kun nämä vuoden vanhat aurinkovoimala kauppiasfirmat mitkä ovat kaupannu pölynimureita edellisessä elämässä.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18034210p
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p325002Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2294812Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1574796Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204593Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133680Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192374Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32158- 661687
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241614- 2011324