Hautausmaa jossa valot

Anonyymi-ap

Onko Kankaanpäässä tulevaisuutta vai ajaudutaanko tilanteeseen, että tämä on hautausmaa, jossa on valot? Viimevuodet ovat olleet kantaväestön osalta mollivoittoista mutta Ukrainalaiset ovat tuoneet tännekin hieman valoa pimeyteen väestönkehityksen suhteen. Kokonaisuutena investoinnit alueelle ovat olleet vaatimattomia. Uusi kerrostalo käsittääkseni rakennettu yli kymmenen vuotta sitten ja tuskimpa uutta on hetkiin tulossa. Kuka tälle alueelle talon rakentaa niin rakennuskustannuksia ei saa myytäessä pois ja tilanne vielä huonontunut. Tälläisiä ajatuksia syyspimeydessä, kun ohitse ajoin tämän entisen kituvan kotikylän.

10

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On sulla ongelmat

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        ❤️ ­­N­­y­­­m­­­f­­o­­­m­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18035930k

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      selvitä asia itte äläkä täällä itke

    • Anonyymi

      Ei kankaanpää mikään kituva paikka ole. Eikä Ukrainalaiset mitään pelasta. Ne on vaan oman porukkansa kanssa tekemisissä.

      • Anonyymi

        On sulla murheet


      • Anonyymi

        Ei ole kituva. Ukrainan ihmiset tuo iloa päivään..ovat yställisiä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole kituva. Ukrainan ihmiset tuo iloa päivään..ovat yställisiä

        Mikset voi iloita kankaanpääläisistä . Tunnetko itsesi paremmaksi ihmiseksi iloitsemalla ulkomaalaisista. Kyllä kankaanpäästä iloisia ihmisiä löytyy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikset voi iloita kankaanpääläisistä . Tunnetko itsesi paremmaksi ihmiseksi iloitsemalla ulkomaalaisista. Kyllä kankaanpäästä iloisia ihmisiä löytyy.

        Ukrainalaiset ovat tuoneet paljon rahaa Kankaanpäähän ja alueen vuokra-asuntomarkkinoille. Sitä ei ole kiistäminen. Fakta on myös talon rakentaminen alueelle on huono sijoitus, koska poismuuttovoittoinen paikkakunta, jos ei Ukrainalaisia lasketa mukaan. Investointeja ja työpaikkoja kaivattaisiin alueelle. Kaukana ovat kulta-ajat.


    • Anonyymi

      Torin kupeesta vaatekauppa lopettaa..

    • Anonyymi

      On hautausmaalla komiat valot,kirjoituksen aloittaja on prototyyppi vitunaikasesta narsistista,jaksamista lähipiiriin jotka tätäkin paskaa joutuvat katsomaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe