Kuka saa periä?

Nimittäin työttömän merkonomin keksimän 1970 vaikuttaneen fasistikommunistifeministi Leksa Tiekson aseman abortteihin syyllisenä?Nyt on Leksa voimaton kun ei ole enää ollut elossakaan kahtenkymmenneen vuoteen ja uusia hallituksia ja eduskuntia on ollut paljonkin mutta Leksa on saanut kunnian olla aborttilakiin päätekijä eikä esmes suomen eduskunta vuonna 1970, jotka oli kylläkin miehiä melkein kaikki ja äänesti aborttioikeuden puolesta silti yksikään mies ei voi koskaan olla syyllinen vaan eräs Leksa, joka yhdellä äänellä sai kannatuksen 200 vastaan mikä on ihan abortinvastustajan laskuopilla selkeä faktinen fakta. Nyt on aborttilaki muutettu ja Leksa ei voinut mitään!!! Pääsikö Leksa jo syntisäkin asemasta??? Kysyn vaan.

1

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielipiteeni on, että vahvimmin aborttilain helpottamista ja muutosta on olleet edistämässä KD ja sen edustajat. Räsänen jää kyllä historiaan siinä mielessä että hänen vastustamansa lakimuutokset toteutuu satavarmasti. Näin koska ihmiset, jopa uskonnolliset sellaiset näyttää karsastavan niin voimakkaasti Räsäsen arvomaailmaa ja tekopyhää fanaattisuutta että kallistuu oitis aktiivisesti kannattamaan sitä mitä R vastustaa ja millä milloinkin hurskastelee. On ollut tehokkain kristinuskosta etäännyttäjä.
      Oma käsitykseni on, että KD pikkuhiljaa luopuu uskonnolla argumentoimisesta koska se on syy heikolle kannatukselle. Puolueesta erkanee fanaatikko-osasto pienemmäksi puolueeksi ja vähemmän fanaattiset jää isommaksi ryhmäksi. Vähän kuin Ruotsissa. Lueskelin asiasta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6818
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      49
      1083
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe