EU vaatiikin Orpon hallituksella selvitystä RASISMIstaan

Suomessa ruotsalaiset ja fariseukset hyväksyivät kokomuksen ja perussuomalaisten rasismin mukisematta. MITEN EU sen Nielee?
24434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Häkkäsen työryhmä valmistellee jo esitystään jargonilla an hoystettyna.

Äänestä
  • Ana selvitys tehdään tekoälyllä.

    Äänestä

  • Petteri Lama selvittää Toiwon polulla kontaten kosteikossa..

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    💋 ­N­y­­m­f­­­o­­m­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18038025M

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kuullaan ehkäpä taas satoja asiantuntijoita.

Äänestä

EU on tiukka paikka. Joudumme sielläkin naurualaisiksi.

Äänestä
  • 1930-lukua tavoitellaan. EU ei sitä niele.

    Äänestä

  • UHKA DEMOKRATIALLE,kansalaiset jyran alle.

    Äänestä

Orpon hallituksen puhemies on Suomen kuuluisin rasisti.

Äänestä

Komissio aloitti jo kaksi vuotta sitten Suomea vastaan rikkomusmenettelyn, koska rikoslaissa ei torjuta riittävän tehokkaasti rasismia ja muukalaisvihaa.

Äänestä

Marinin hallituksen aikana oikeusministeriössä ja ulkoministeriössä laadittiin muistio, jossa esitetään laajennusta rikoslain määritelmään kansanryhmää
vastaan kiihottamisesta.

Maaliskuussa laaditun muistion mukaan hallituksen esitys rikoslain muuttamisesta annettaisiin eduskunnalle marraskuun loppuun mennessä ja muutokset saatettaisiin voimaan viimeistään kesäkuun ensimmäisenä päivänä 2024.

Nykyisen hallituksen lainsäädäntösuunnitelmassa esitystä ei kuitenkaan enää ole edes kevätistuntokaudella !!!

Oikeusministeri on nyt persu.

Äänestä
  • No tiedetäänpähän ainakin sitten, ketkä ajoivat Suomen valtion EU-ihmisoikeustuomioistuimen eteen, kun sen aika koittaa. Ja tiedetään myöskin se, ketkä aiheuttivat siitä tulevat jättimäiset sanktiot maksettavaksemme.

    Äänestä

1petteri kuittasi.

Äänestä

Joko taas.

Äänestä

Pete teettää selvitystä tekoälyllä.

Äänestä

Mykkanen ihmettelee järjen käyttöä.

Äänestä

Kolumni: Hallituksen rasismikohulla ja ministerin natsiflirttailulla on pitkät varjot

Lukekaapa toimittajan kokemus sanomalehti Karjalainen

Äänestä

Nyt on vaikeaa.

Äänestä

Ei niele

Äänestä

Ropo reagoi.

Äänestä

Voe, voe

Äänestä

Kai Kai selvittää saian seuraavalla kerrallansa.

Äänestä

Selevitettävää riittää .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa ruotsalaiset ja fariseukset hyväksyivät kokomuksen ja perussuomalaisten rasismin mukisematta. MITEN EU sen Nielee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu