PS ja kokoomus kauheita rasisteja kun yrittää omasta kansasta pitää huolta?
Anonyymi-ap
2023-10-04 14:17:31
Ilmoita
Viranomaisia painostamalla valtaa ja rahaa
Anonyymi-ap
2023-10-04 14:16:46
Ilmoita
https://www.verkkouutiset.fi/a/ei-tarvitse-pelata-kahta-vuotta-vankeutta-ruotsin-poliisi-kertoo-ylella-miksi-suomi-houkuttaa-rikollisjengeja/#ed395c77
eikö mitenkään liity maahanmuuttoon vasemmistoliitto?
PS ja kokoomus kauheita rasisteja kun yrittää omasta kansasta pitää huolta?
poliisi-kertoo-ylella-miksi-suomi-houkuttaa-rikollisjengeja
12
240
Vastaukset
- Anonyymi
Niinkuin sanoimme jo aikoja sitten, että hallitsematon maahanmuutto tuo ongelmia ongelmien perään. Perussuomalaisuus on parasta mitä ajatella voi ja en ymmärrä alkuunkaan vasemmistopopulisteja, jotka ovat suomalaisia vastaan joka asiassa. Ääni perussuomalaisille on ääni isänmaan hyvinvoinnille.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180397173
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Uusien huumekauppaa käyvien ryhmien syntyminen oli Sainion mukaan odotettavissa ja pelkona, kun Greenlight-operaation myötä reilu sata suomalaista järjestäytyneen rikollisuuden vaikuttajaa päätyi vankilaan.
– Tyhjiö täyttyy. Tämä pelko oli olemassa, että meille tulee uusia toimijoita, jolloin poliisitoiminta hankaloituu. Tämä ei missään nimessä ole ainoa toimija, joka markkinoille haluaa.
Väkivaltaisuuksista tunnetun Dödspatrullenin jäsenten ei ole havaittu syyllistyneen Suomessa väkivaltaan. Mutta Sainio muistuttaa, että yleisesti siellä, missä huumeilla tehdään kauppaa, tehdään myös väkivaltaa.
– Huumekauppaan liittyy väkivalta, ampuma-aseet ja räjähteet. Kun se ei ole rehellistä bisnestä, vaan velat haetaan väkivallalla tai sen uhkalla. Väkivalta on aina kuulunut siihen mukaan.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - Anonyymi
Seuraava gallup ps johtaa
- Anonyymi
TAPOSEN KOTIVIDEOT: dödspatrull huuumejengi pistää poliisit nippuun!
poiston vuoksi lyhenne videosta = https://urly.fi/3eVM
Kolumbian huumekartelliin linkittyvät tahot ovat tilanneet Dödspatrullenilta murhia.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009898832.html- Anonyymi
Taposen kaltaiset julkkispollarit on tehtävässä antamassa juurikin sitä kuvaa mitä hänen tehtäväkuvansa on ja taisi olla vihreiden valittuja? Ruotsissa poliisin tiedoitus on vuosikausia samaa, ei tämä Ruotsi tila ollut Trumpin keksintöä ;-D vaan vuosikymminen aikana syntynyt tila jossa maata hallinneet rikollisjärjestöt joutui uusien pääasiassa somppu-eekerien ja arabien kanssa kilpailuun ja nuohan ostaan tosiaan huumeet myös kolumibia tuottajilta= rahaelitin kova huumekäyttö loi pohjaa kovalle kippailulle koska maassa huumeet kuuluu kaikille sosiaaliryhmille niin poltikoillekin... jota varmaan on meilläkin. Lisäksi suurin virhe on meilläkin tekeillä ilmeisesti tutkijoiden yllyttämä (yliopistot on muuten huumekaupalle sampo) yläluokka yleensäkin, eipä siiss ihme jotta tutkijat haluaa poliisin ankkuroituvan ...Väitän vapaana tutkijan suurin virhe ruotsissa kuin meilläkin on juuri ankkuritoiminta ..esm ruotsin sosiaali jopa terveytoimi on tosiaan "positiivisesti" ankkuroitu mtujen rikosklaaneihin, kuin poliisiinkin, rikolliset on askeleen edellä ja korruptio on koko yhteiskunnan läpikäyvä ongelma. Erityisen tarkka tulisi olla korkean tason kuten politikkojen ja julkkujen huumekäytön suhteen tuonne tarvitaan käryjä nimenomaan korruptiossa, myös virkakuntaan tulee antaa selvä singaalia jotta matka voi päätyä vankilaan jos veljeileen huumekaupan kanssa tai tukee matu/katurikollisuuden pääsyä virastoihin valtaan asuntojaossa sosiaalisessa asuttamisessa ja ihmiskaupassa yleensä. Tiedetään jo nyt jotta matujen asuntustoiminta on meilläkin jo osin menossa ja mennyt islam yhteyksien ja klaanien väelle....
- Anonyymi
Varakkaat ostaa huumeita suomessa....
Poliisi sanoi a studiossa.
Bile bile - Anonyymi
Olisko sittenkin suomelle parasta jos poliisi toimisi järjeytyneen huumekaupan kanssa eräänlaisessa "liittoyhteistyössä " vähän kuin silloin aarnio /paaterho ajassa, huumekaupan kotimaiset toimijat saisi osansa ja ala pysyisi kotimaisissa käsissä perinteisillä rikollisjärjestöillä ja motskariharrastajilla. Miksi ulkomaisten järjestöjen annettiin tulla markkinoille ja pidäteltiin vaan näitä kotimaisia jaria nikoja joka tietty helppoa "kuuleko kotka täällä korpra.., hihii on niillä voinut olla poliisissa hauskaa kuulolla ;-D kopra ottaa yhteyttä" kuuleeko kotka missä vitussa ne aineet on, ku määä ooon ihan zekasinkin
no joo ,kysy mieheltä vihjesana liivi ja otsatska ;-D - Anonyymi
Mitä mieltä vasemmisto On poliisi Taposesta ja Palafacesta?
- Anonyymi
Alkohoolin korviketta kemikaali sensaatio!🎃
- Anonyymi
Vihervasemmiston hyökkäys perussuomalaisia vastaan on siis huumekauppiaitten luotsaamaa ja heidän käyttöhuone vaatimuksensahan vain antaa pahuudelle lisää valtaa. Onneksemme sisäministerinä on perussuomalainen älykkö, joka saa rehellisen poliisin täyden tuen. Pitäkäämme perussuomalaisesti suomi puhtaana vihervasemmistolaisesta saastasta.
- Anonyymi
Ja moskova villitsi rasisminhuutajia?
Viittaan eiliseen uutiseen.
Tutkija puhui asiasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911284Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221128- 70850
- 48844
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50715- 33682
- 60679
- 50655
- 52647