Kenen valtuuttamana Marin esittää agendaansa yliopistoluennoissaan

Anonyymi-ap

Kuka kertoisi Marinin kohdeyleisöille selkokielisesti eri kielillä sen, että hänellä ei enää ole Suomen kansalta valtuutusta puhua Suomen kansakunnan nimissä eikä puolesta.
Uutisia lukemalla saa kuvan, että hän aukoo päätään jakoavaimen tavoin esitellen näkemyksiään, jotka herättävät hämmästystä.
Jos ei muut, niin voisiko puoluejohtaja kehottaa häntä kertomaan kaikissa yhteyksissä asemansa, sidonnaisuutensa ja kansanedustajuuden päättymisen.
Viimeisimmän kannanotot Yhdysvaltain sisäpolitiikasta olivat hänen henkilökohtaisia näkemyksiään, mutta tietävätkö kuulijat sen.
Olemme tainneet saada arvaamattomasti sukkuloivan taakan vuosiksi eteenpäin.

17

342

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on vielä harhaluulo, että Sanna vei Suomen NATOon. Ei vienyt vaan Putler vei.

    • Anonyymi

      Bile-Sanna Marin vastusti Suomen Nato-jäsenyyttä vielä kuukausi ennen kun Venäjä hyökäsi Ukrainaan.

      • Anonyymi

        Niinhän Niinistökin vastusti, ei mitään uutta!


    • Anonyymi

      Taitaa höpöttää demarien liilunlaarumia

    • Anonyymi

      Tollo aloitus! Onko sinulla Suomen kansan valtuutus tehdä työtäsi? Marin on palkattu Tony Blair instituuttiin. Mihin hän sinun lupaasi tarvitsee? Tai kenen muunkaan?
      Voi pyhä yksinkertaisuus teitä persuja!

      • Anonyymi

        On palkattu juu mutta voisi vähän miettiä mitä suustaan taas laukoo.voi Neido sentään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On palkattu juu mutta voisi vähän miettiä mitä suustaan taas laukoo.voi Neido sentään.

        Miksei saisi kertoa mitenkä Suomen Natoprosessi eteni, sehän on ihan julkista tietoa, ei mitenkään enää salaista!


      • Anonyymi kirjoitti:

        On palkattu juu mutta voisi vähän miettiä mitä suustaan taas laukoo.voi Neido sentään.

        Hänet palkattiin kertomaan omia mielipiteitään ja edustamaan Tony Blair-instituuttiin.

        Satunnaisten eri mieltä olevien ihmisten mielipiteillä ei ole tässä juurikaan mitään väliä eikä kuulu hänen uuteen työhönsä.


      • Anonyymi

        Ei ainoastaan tollo vaan hyvin sairaalta tekstiltä vaikuttaa. Ilmeisesti ei oikein ole kaikki intiaanit kanootissa tälläkään aloittajalla .
        Toisaalta hyvä että kaikki ne takin kääntäjätkin näkevät minkälaiseen joukkoon ovat liittyneet .
        Ei käy kateeksi mitenkään


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksei saisi kertoa mitenkä Suomen Natoprosessi eteni, sehän on ihan julkista tietoa, ei mitenkään enää salaista!

        Natoprosessi on julkaistu ulkomaalaisissakin lehdissä jo silloin kun asia oli ajankohtainen
        Persuilla i vissiin ole tietoakaan miten paljon heistäkin saa lukea muualla maailmassa
        Eivät ole mitenkään kunniassa missään .


    • Anonyymi

      Sanna puhuu kuin olisi vienyt Suomen Natoon aivan itse,ja Amerikkalaisethan uskoo mitä kassatyttö myy.

      • Anonyymi

        ... ja persua veetuttaa ihan sairaasti.


      • Anonyymi

        No sinä nyt et kuitenkaan ollut niitäkään asioita paikan päällä seuraamassa . Joten laita leipäluukkus kiinni ja pysyttele siinä omassa maailmassasi ,


    • Anonyymi

      Sanna voisi kailottaa maailmalla kuinka häntä estettiin luovuttamasta Hornetteja Ukrainaan.

      • Anonyymi

        Olisko enemmän asiallista jos keskittyisitte ainoastaan seuraamaan oman puolueesi tekemisiä ja päätöksiä, se kun laulat Sannasta joka päivä , onhan siellä omissasikin naisia joista voit kommetoida . Toinen vaihtoehto että laitat koneen kiinni ja otat lääkkeesi ja menet maate Ehkä hyvin nukutun yön jälkeen pääkin voi toimia hieman selvemmin. Sen verran että voit katsella omia typeriä tekstejäsi ja huomata että olet ainoastaan rasitus omalle puolueellesi suoltamalla sontaa
        Eikö ne takinkääntäjät ole yhtään ihmetelleet kummallisuuttasi vai ovatko nekin jo laskeutuneet samalla tasolle


    • Anonyymi

      Sanna lukee tekstin kuin tekstin, ei siihen sen kummempia valtuuksia tarvitse. Työnantaja antaa paperin kouraan ja sanoo että ylälaidasta alat lukemaan. Sitten kun teksti loppuu niin laitetaan suu kiinni.

      Jos on monimutkaisia lauserakenteita niin sitten käytetään myös kuiskaajaa tai korvanapin kautta tulee selkokielinen lausuntaohje.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1838
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      126
      851
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      123
      647
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      588
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      551
    6. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    7. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      531
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      62
      495
    10. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      470
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      463
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      8
      446
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      425
    15. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    16. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      419
    17. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      415
    19. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      395
    Aihe