Mikä alustasarja olis hyvä kyseiseen malliin ?
Aikaisemmin ei ole ollu alustassa muutoksia, joten millä hinnalla saa hyvän ja toimivan paketin vai kannattaako vaihtaa pelkät jouset ?
V40 T4 alustasarja ?
4
1764
Vastaukset
- sarja...
Nojoo jos haluat sellasen alustan, joka oikeasti toimii hienosti noin tehokkaassa autossa niin älä edes haaveile ostavasi pelkkiä jousia. Elikkä paras ratkaisu olisi KW Variante 1 säädettävä alusta eli täydellinen alustasarja Volvoon. Hinta 1180€, mutta on sen arvoinen. Tekee auton kyydin vielä Sportswagon alustaa pehmeämmäksi, vaikka säädät alustan 8 senttiä vakiota matalammaksi.
Tietysti jos säästäväinen haluaa olla voi hankkia esim. -40mm sarjan, joita saa paketteina 450--> e.- Wilburi
Tuohon malliin ei kannata laittaa muuta kuin säädettävä alustasarja (jouset iskarit). Hintakin on edullinen siihen verrattuna, mitä sillä saa.
- Vekkuli
Jos haet pelkkää ulkonäköä ajo-ominaisuuksien huonontumisen kustannuksella niin silloin pelkät jouset riittävät mutta jos haluat hyvän alustan ajaa niin myös iskarit pitää vaihtaa. Vaihtoehtoja on monia (riippuu tietenkin auton valmistusajankohdasta, 9/99-5/00 hankala väli). Tunnettuja Volvoon ovat Eibach, Koni, KW, Apex, Kobra, Weitek. Saat varautua noin 1000€ hintaan (ei säädettävä alusta) jos laitat jouset ja iskarit.
- volle t4
itelläni säädettävä alusta KW on se helppo vaihtaa noi iskarit tänää tuli vaihettu ja samalla tuli nostettuu autoo ylöspäin talvi korkeutee ettei tavii aurata noi lumia talvella :D 70mm on aina kesällä :P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026618
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313970törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303405Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831817- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471113Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11940- 42899