Penkki: 110 kiloa
Maastanosto: 150 kiloa
Kyykky: 130 kiloa
Maastanosto: 150 kiloa
Kyykky: 130 kiloa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
On ne hyviä :)
Pitää tempoa ku hulk muuten ei meinaa mitään
Ihan hyvät naiselle.
Kyllähän varmaan emäntä tykkää
Kai se riippuu millainen ihminen niitä tuloksia tekee. Itse en pyri vertaamaan muihin. Koitan voittaa joka kerta itseni.
On huippu tuloksia varo ettei verisuoni päässä katkea kun rehkit.
Tuloksia kuuluu verrata omaan painoon
Painan 80 kiloa.
Miksi nostelet noita ? Eikö ole parempaa tekemistä.
Sanoo kuka?
Jos olet 100 kg jässikkä, noi on ihan perus tuloksia sen kokoiselle, ei vaadi paljon treeniä, et noi saavutetaan.
Painan 80 kiloa
Sit on hyviä, mut uskon, et parempaankin pystyt vielä, jos panostat treeniisi tosissasi. Itse pääsin penkissä 120 kg myös vanhemmalla iällä (28+45-46-v), enempäänkin olisi ollut mahdollisuus, mutten panostanut tosissani siihen. Enemmän harrastin aerobista treeniä (kaukalopallo/ pyöräily).
Olen nähnyt miehiä, jotka nostaneet 150 kg penkiltä ja voin todeta vain, ettei päälle päin uskoisi sitä heistä. Ovat todennäköisesti heitä, jotka ovat panostaneet siihen kunnolla.
Noin kolmekymppisenä vähän aikaa kyykkäilin, muistelin, et tein 120 kg x10 sarjoja, mut aina niinä päivinä kun kyykkäilin, meni hartiat jumiin ja oli niitä hedari päiviä itselle niin lopetin kyykkäilyt siihen. Mavea en ole harrastanut.
Suosin enemmän kultaista keskitietä kuin rajojen rikkomisia niin pysyy äijä paremmin ehjänä, eikä tule niitä vammoja, josta sitten saa vanhemmalla iällä kärsiä. On tuttuja jotka harrastaa kilpaurheilua ja heillä tuntuu somen mukaan olevan kaikenlaista vaivaa sen takia.
On hyviä 👍💪
Kiitti
Mitäpä sillä loppupelissä on väliä mitä kukakin nostelee. Tavotteita on erilaisia ja ne pitää suhteuttaa siihen.
Kuuma piiri ja kylmä rinki. Mullan alle 1,5 metriä.