ja oletko hyvä pitämään niistä kiinni?
Millaisia periaatteita sinulla on?
19
472
Vastaukset
- Anonyymi
Mä en liiku mihinkään. Naisen on tultava mun luokse ja toteltava
- Anonyymi
Sulla tuskin on naista. 🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla tuskin on naista. 🤣
Taitaa olla se " :)" mies😂
Anonyymi kirjoitti:
Sulla tuskin on naista. 🤣
No huh huh. Oletko kenties väkivaltainen myöskin?
- Anonyymi
Minulla on periaate että jos alan naisen omaksi niin olen vain hänen omansa loppuelämäni. Pidän aika hyvin kiinni periaatteestani. En vehtaa muiden kanssa vaikka en ole hänen omansa enkä katsele mitään kuvia toisista ym. Tämä olisi vielä helpompaa jos olisin hänen kanssaan.
- Anonyymi
Tämä oli aika söpöä. Mulle kelpaisi mies tuollaisilla periaatteilla.
- Anonyymi
Luota aina omaan intuitioon.
Kellekään ei saa tehdä pahaa.
Mu5tasydän kirjoitti:
Hyvä periaate.
Do no harm, but take no shit. Siinä niin kuin kokonaisuudessaan.
- Anonyymi
1. Naista ei kunnioiteta 😉
- Anonyymi
Elämä on opettanu että ei kannata antaa säälipisteitä ja armoo ihmiselle joka kohtelee huonosti, jos hän ei mitenkään näe että hän olisi jotain väärää tehnyt.
Kokemuksesta oon oppinu et jos säälii ja antaa armoo, joutuu uudelleen ja uudelleen sen ikävän kohtelun kohteeksi.
Ihminen voi muuttua, mutta se vaatii sitä että se todella ymmärtää mitä vahinkoa aiheuttanut ja todella tuntee siitä syyllisyyttä ja katumusta.
Ihminen joka kokee että hän ei tehny mitään, toisen vika kaikki. Se toistaa teon. Esim. Naista hakkaava lyö uudelleen ja uudelleen jos ajattelee että no naisen vika. Mitäs hymyili kaupan kassalle ja tervehti mun silmieni edessä.
Mun ajattelua siis on et jos mut on laitettu kärsiin syyttömänä ja mulle tehty pahaa, välit katkon. Ja välit ei korjaannu ennen kuin näen todellista katumusta joka on tae siitä että mua ei samoin ko. Henkilö enää koskaan kohtele jos päästän takas lähelleni.
Elämä on kuitenkin opettanu että ne jotka pystyy pahaa tekeen, niillä harvoin toimii omatunto ja syyllisyydentunto. Eli todellista katumusta ei tule näkymään. Mä olen syyllinen ja ansainnu kaiken mutta silti kovasti pitäs ottaa takas ja yrittää uudellleen suhdetta? Joo ei! Ei ikinä!
T: Karoliina Kyllä 🙂, minulla on periaatteita tai arvoja, eivät ne tosin ole kiveen hakattuja
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911087Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661075
