Parkkiluikuri saa patelta n. 100 valvontamaksua. Parkkiluikuri alkaa somessa raivoamaan ja mustamaalaamaan patea.
Sama parkkiluikuri saa ylinopeussakon poliisilta. Parkkiluikuri alkaa somessa raivoamaan ja mustamaalaamaan poliisia.
Johtopäätös: Vika ei ole kenessäkään muussa kun parkkiluikurissa itsessään.
Esimerkkitapaus parkkiluikurista
17
371
Vastaukset
- Anonyymi
Olihan avautuminen.
Onko sulla huono päivä, vai eikä ole muuta kytättävää? - Anonyymi
Ilman linkkejä ei tapahtunut.
- Anonyymi
No googlaa itse. Lähde liikkeelle anyhelppi hakusanasta.
- Anonyymi
Pate on parkkiluikuri. Iskee nopeasti ja luikahtaa äkkiä karkuun. Älä siis pysäköi Paten saalistuspaikoille.
- Anonyymi
Heh kameratolppa iskee nopeasti, eikä kuuntele valituksia. Älä siis aja ylinopeutta 😁
- Anonyymi
Heh osakeyhtiön tarkoitus on tuottaa voittoa :D Heh olisi huonoa talouden pitoa jäädä odottamaan asiakasta huvikseen :D Heh reklamaatio on keksitty :D
- Anonyymi
Jaa sinulla on taas lähijakso päättynyt. Harmi, että se oli taas hyödytön.
- Anonyymi
Heh Pate sabotoi renkaat 😆 Jarrutesti 100km/h 😂
Anonyymi kirjoitti:
Heh Pate sabotoi renkaat 😆 Jarrutesti 100km/h 😂
Vihdonkin täällä on joku fiksu kirjottaja.
- Anonyymi
330d-ja-hajis kirjoitti:
Vihdonkin täällä on joku fiksu kirjottaja.
Heh bemari lady 40.000 euron lasku 😁
- Anonyymi
Luikurien uhoaminen on kummasti vähentynyt kun en-ajanut -selitykset ovat kaatuneet kaikissa oikeusasteissa.
- Anonyymi
Se on ihan hyvä, että monet oikeusasteet eivät enää usko; en ajanut -selityksiin.
Miksi Te autoilijat ajatte yksityisalueelle? Lähtökohtaisesti voi sanoa, että kun käännytte siitä kadulta pois, niin se on yksityisaluetta. Vai kuka teidän auton rattia kääntää ellette Te itse? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on ihan hyvä, että monet oikeusasteet eivät enää usko; en ajanut -selityksiin.
Miksi Te autoilijat ajatte yksityisalueelle? Lähtökohtaisesti voi sanoa, että kun käännytte siitä kadulta pois, niin se on yksityisaluetta. Vai kuka teidän auton rattia kääntää ellette Te itse?Äärimmäisen typeräähän se on mennä jättämään autonsa alueelle, jonka sisäänajossa on epämääräinen ehtokyltti. Menemällä muualle säästää selvää rahaa ja omia hermoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äärimmäisen typeräähän se on mennä jättämään autonsa alueelle, jonka sisäänajossa on epämääräinen ehtokyltti. Menemällä muualle säästää selvää rahaa ja omia hermoja.
Se on monille autoilijoille ongelma, että ei ymmärretä luettua tai jopa kuultua!
Ihan hyvä vain, että menette muualle niin meille, jotka ymmärrämme luetun, jää ne parkkipaikat.
Miksi yksityinen valvonta on tullut? Se vuoksi, että on paljon autoilijoita, jotka pysäköivät kauppojen/virastojen/taloyhtiöiden pihalle ilman lupaa. Edellä mainitut parkkipaikat eivät ole tarkoitettu liityntäpysäköintiin, eivät muualla asuville tai eivät muualla asioiville.
Helppoa! - Anonyymi
Mitenkä kävi vaikka tässä kiistassa?
https://www.is.fi/autot/art-2000009628002.html
Kuka voitti ja kuka hävisi kun omistaja ilmoitti, ettei ajanut?
- Anonyymi
Eipä täällä näy valituksia kunnan valvomasta pysäköinnistä, miksi? Siellä maksut jaetaan vain niille jotka on sen ansainneet.
Yksityiset on jopa laputtaneet, kun ollaan purkamassa muuttokuormaa tai saatettu apua tarvitseva matkustaja asuntoonsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026718
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324038törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303455Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3851848- 331428
- 311384
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi491159Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111016Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11960- 42909