Satatuhatta uutta työllistä!

Viime vuonna yli 20 000 ulkomaalaista tuli Suomeen suoraan töihin. Tänä vuonna jäädään todennäköisesti noin 18 000 tasolle. (lähde Yle)

Veronmaksajia tarvitaan, pelastamaan Suomen talous ja mikäpäs kätevämpää kuin tuoda ahkerat työntekijät ulkomailta.

Persutyöttämät ja muutkin työttömät voivat edelleen vetää lonkkaa ja nostella etuisuuksia entiseen malliin, tosin korvattavat summat on huomattavasti pienemmät jatkossa, sattuneesta syystä.
7212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Viimeinen asia mihin ihminen haluaa joutua on toimeentulotuen varaan.
Ei se "lonkanvetäminen" herkkua ole.

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    ❤️ ­­­N­­y­­­m­­f­o­­­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18048091X

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Demalaiden silmiä kirvelee, Sanna pissitys oli sen verran tujua.

Äänestä

Työväkeä tulee ulkomailta. Purran cv täysin tyhjä. Ihmetyttää tämä touhu. Ovatko persut liian hienoja töihin näin yleisesti?

Äänestä
  • Anonyymi
    2023-10-10 16:56:30
    Heh heh....Noin se aina menee ap. Kirjoitat vuoron perään avauksia joissa syytät persuja Orpon leikkauksista työttömien päähän potkimisineen jne. ja avauksia joissa kerrot etteivät ne ole riittäviä leikkauksia vaatien lisää leikkauksia työttömille

    Mikä naurettavinta tuoden julki huolesi kuinka Suomeen ei tule riittävästi mamuja hällä väliä siitä, että olet rotuoppia julistava persuista pihalle potkittu natsi joka vaatii rajoja kiinni mamuilta

    Anonyymi
    10.10.2023 16:59
    paranoid skitsofrenia ja ylläpidon edustaja kyseessä jonka kynästä vttuile persuille palstan avaukset ovat 99,99%:sti joissa jokaisessa poikkeuksetta itkee persujen perään jotka potki tämän s24 palstat persujen maalittamiseen valjastaneen skitsonatsin persuista pihalle

    ap..lIe
    2023-10-10 18:40:18
    ps
    Eikö ole mielenkiintoista vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan persuista pihalle potkittu natsikorttia persujen suuntaan heiluttava rotuoppia julistava antipersuluotsi kuinka SUOMI24 PALSTOILLE SAA BANNIT KUN ARVOSTELEE NATSEJA?

    Äänestä

Näytäppä aloittaja mulle edes yksi töissä oleva ahkera ulkomaalainen, en ole vielä nähnyt yhtään!

Äänestä
  • Melkein joka päivähän näitä ahkeria ulkomaalaisia työntekijöitä telkkarissa näytetään, milloin missäkin asiayhteydessä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viime vuonna yli 20 000 ulkomaalaista tuli Suomeen suoraan töihin. Tänä vuonna jäädään todennäköisesti noin 18 000 tasolle. (lähde Yle)

Veronmaksajia tarvitaan, pelastamaan Suomen talous ja mikäpäs kätevämpää kuin tuoda ahkerat työntekijät ulkomailta.

Persutyöttämät ja muutkin työttömät voivat edelleen vetää lonkkaa ja nostella etuisuuksia entiseen malliin, tosin korvattavat summat on huomattavasti pienemmät jatkossa, sattuneesta syystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu