Naisen ihastuminen

Anonyymi-ap

Miten nainen näyttää miehelle, että on ihastunut?

26

2091

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millainen ihminen näyttämä tunteitaan ? Pnko sulla älyö

    • Anonyymi

      Nyt pitäisi olla vähän toiselnalienn a senne jos mistään mttn älyät

    • Anonyymi

      Alan näyttämään kiinnostustani vasta kun koen että mies näyttää/osoittaa kiinnostustaan esim. pitkillä katseilla, flirttailulla tms. Alkuun flirttailen takaisin ja nautin sellaistesta kevyestä kettuilusta sekä katselen helposti silmiin pitkään tarkoituksella. Hakeudun samoihin paikkoihin jos mahdollista ja kyselen häneltä asioita (tämän jatkuminen riippuu taas siitä miten innokkaasti huomaan miehen vastailevan). Väännän tikusta asiaa ja saatan jollain tavalla kokeilla miten mies reagoi jos hipaisen. Asiat mutkistuu hieman jos ihastun koska silloin alkaa ujostuttamaan ihan silkkaa epävarmuutta etenkin jos mies ei ole määrätietoinen osoittamaan omaa mahdollista kiinnostustaan (!) enkä tiedä hänen suhdestatustaan. On vaikeampaa katsoa silmiin ja saatan äkisti väistää katsetta ettei tule katsottua pitkään. Peittelen myös ihastumistani aika ajoin kohtelemalla häntä aivan samoin tavoin kuin muita ettei mene noloksi. Ihastuminen karisee myös onneksi jos mies syystä tai toisesta vähentää kontaktia tai välttelee sillä itse en juurikaan tee niin ja tulkitsen sen täydeksi kiinnostuksen puutteeksi. Samoin jos aikaa kuluu eikä mitään treffikutsua paremman tutustumisen merkeissä muodostu.

      • Anonyymi

        Sinähän varsinainen virtuoosi olet. ; )


    • Anonyymi

      Minä en yleensä ilmaise sitä mitenkään, jos totta puhutaan.

    • Anonyymi

      Riippuu ihan täysin naisesta. Ei ole mitään kaikkiin toimivaa selitystä.

      • Anonyymi

        Tuijotan silmiin, kuin mikäkin idiootti. Sen enempää en osaa/uskalla tehdä. Ja juoksen karkuun, kun mies yrittää lähestyä. Jos joku voisi lahjoittaa rohkeutta, niin ilolla otan vastaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuijotan silmiin, kuin mikäkin idiootti. Sen enempää en osaa/uskalla tehdä. Ja juoksen karkuun, kun mies yrittää lähestyä. Jos joku voisi lahjoittaa rohkeutta, niin ilolla otan vastaan.

        Musta taas kuulemma ei huomaa oikein mitään. En yleensäkään näytä ihastumistani mitenkään, jollen tiedä saavani vastakaikua. Jos mut tuntee TODELLA hyvin, niin saattaa ehkä huomata, että olen vähän tavallista puheliaampi ja kiinnostuneempi toisen jutuista ja kyselen ja kuuntelen ja katselen silmiin, mutta silloin pitää tosiaan oikeasti tuntea mut, jotta tuon voi huomata.


    • Anonyymi

      Karkaan ja väistelen, ujostelen ja punastelen.

    • Anonyymi

      Ottaa vauhtia ja monottaa? 😉🤭🤫

    • Anonyymi

      Olemalla täysin sekaisin.

    • Anonyymi

      Katselen ja ihailen. En mitään muuta.

    • Anonyymi

      Lähtee kun on mies tunnustanut

    • Anonyymi

      Haarojen avaaminen on merkki

    • Anonyymi

      Hakeudun seuraan ja kyselen ihastuksen kohteesta lisätietoja, mitä harrastaa, lapsista, mitä opiskellut jne. Hengitän syvään hänen tuoksuaan...

    • Anonyymi

      Eivät millään merkityksekkäällä tavalla. Naisten "kiinnostuksenosoitus" on täsmälleen samaa ystävällisyyttä mitä osoitetaan kenelle tahansa.

      Naiset nimittäin ovat susipaskoja kantamaan vastuuta suhteistaan ja niiden aloittamisesta ja vastavuoroisuudesta saati sitten viestimään omia fiiliksiään.

      • Anonyymi

        Itse päätin että ellei löydy naista joka pystyy ihan oikeasti edes jollain tasolla tuomaan tahtonsa ja kiinnostuksensa julki niin ettei häntä "tarvi kantaa maaliin" minun toimestani niin se on minun naiseni. Sen ei tarvi olla mikään täydellinen suoritus, kelpaa vaikka täysin panikoiva meno koska se on sellaista vastuunottamista ja heittäytymistä jota minä arvostan, se että nainen yleensäkin valitsee tehdä sen. Se on vastoin kulttuuriamme ja roolitustamme, mutta se on minun vaatimukseni, se on äärimmäinen kohteliaisuus minulle.

        Ellei tälläistä naista tule vastaan niin en tarvi naista sitten lainkaan, olen iskenyt naisia ja saattanut heidät maaliin ja siten ottanut VASTUUN suhteesta, vain huomatakseni että nainen ei sitä vastuutaan sitten kanna, koska "syy suhteeseen oli minun". En lankea samaan ansaan enää vaan rima naisen henkiselle kyvylle on noussut tähän.


    • Anonyymi

      juoksee karkuun piiloon.

    • Hmm. Minä ainakin kiinnostuneena katson pitkään, lauon huonoja vitsejä, hymyilen paljon ja olen muutenkin kuin idiootti. Sitten kun tunteita tulee vähänkään peliin, niin välttelen ja juoksen karkuun. Ah kuinka "helppo" tilanne. 😂

    • Anonyymi

      Hymyilen, katson silmiin, haluan olla samassa paikassa. Kun olen erittäin ihastunut hermostun ja saatan pakoilla ja olla jopa tyly vahingossa. 🙂

    • Anonyymi

      Onko ihastuksen lähellä muualle vilkuilu ja katselu merkki ihastuksesta?

      • Anonyymi

        Jos en halua vaikuttaa päällekäyvältä tai muita seurassa, että en halua että huomaavat ihastumiseni… silloin välttelen.


      • Anonyymi

        No ainakin minulla on.


    • Tyttö pukee silloin minihameen niin että koipi-reidet heiluvat (paljaana) . Tai antavan paidan ilman tisuliivejä. Sekä ehostavat kamalasti.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1608
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      132
      918
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      742
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      588
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe