"Ennen Venäjän hyökkäystä tehdyissä vertailuissa Ukraina oli Euroopan toiseksi korruptoitunein valtio heti Venäjän jälkeen. "
"Ukrainan mukaan kaksi maan puolustusministeriön viranhaltijaa on syyllistynyt suuren luokan kavallukseen. He kavalsivat 6,6 miljoonan euron arvosta varoja, jotka oli tarkoitettu luotiliivien ostamiseen."
Kuinka kauan länsi tätä sietää? Länsi rahoittaa Ukrainan sotaa, mutta rahat valuvat muualle kuin on tarkoitus.
Venäjä jaksaa tätä sotaa vaikka sata vuotta. Mutta länsi ei jaksa lappaa rahaa Ukrainan korruptuneille virkamiehille.
Ukraina korruptoitunein valtio Venäjän jälkeen
4
284
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuonne saa rahaa antaa, menee eliitin taskuun
- Anonyymi
Miksiköhän tästä Ukrainan korruptuneesta eliitistä ei pidetä suurempaa meteliä lännessä.
Ukrainan kansa kärsii hirvittäväästi. Järkyttävä, turha sota, joka tullee kestämään kauan aikaa. Ja kestää vieläkin kauemman aikaa, koska avustusrahat virtaavat ukrainalaisten oligarkkien taskuihin.
Kyllä venäjä kestää vaikka kaksi sataa vuotta. Venäjää ei ole kukaan saanut sodillaan polvilleen eikä saa nykyäänkään. Länsi tässä nokalleen menee ja sitä venäjä jaksaa odottaa.
- Anonyymi
Ukraina on kaukana Venäjästä,jäänyt rypemään sinne yhdeksänkymmentäluvulle,ilman kunnollista johtoa.Länsimaat varastaneet kaiken mahdollisen jopa multaa ja ihmisiä myöten .
- Anonyymi
Siis sen eliitin avustuksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645230Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti672465- 2682406
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362359Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191694Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191478Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai511077Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131033- 891016
- 66947