Persuille suomalainen on aina ykkönen

Persut pitävät hallituksessa Suomen ja suomalaisten puolta aidosti. Purran anteeksipyyntö oli aito.
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Totta. Purra on toiminut oikein pyytämällä anteeksi 15 vuotta vanhoja blogikirjoituksia ja irtisanoutumalla väkivallasta ja rasismista. Persut ei ole rasistinen puolue. Hallitusohjelmassa ei ole mitään rasistista eikä syrjivää. Persut ovat aidosti Suomen ja suomalaisten puolella anteeksipyynnöstä ja irtisanoutumisesta huolimatta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut pitävät hallituksessa Suomen ja suomalaisten puolta aidosti. Purran anteeksipyyntö oli aito.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu