Lieksan kaupunginhallitus ja - valtuusto ei ole tehnyt mitään tilanteen korjaamiseksi.
Hienoa että löytyy tahoja jotka uskaltavat ja osaavat tehdä jotain.
https://yle.fi/a/74-20053717
Rasismi ja syrjintä Lieksassa
18
478
Vastaukset
- Anonyymi
"Vihapuhetta on Lieksassa kuultu kaupunginvaltuustossa asti. Viimeksi alkukesästä perussuomalaisten kaupunginvaltuutettu nousi otsikoihin Pride-liputuksesta pitämällään puheenvuorolla."
Ylen artikkelista
Hyi, hyi, hyi Lieksa!- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Pääasia, että nimi on oikein
- Anonyymi
Persujen olisi pitänyt erottaa Porkka.
https://yle.fi/a/74-20034723- Anonyymi
Ei missään nimessä, koska mielipidevapaus on jotakuinkin vielä olemassa.
- Anonyymi
Älkää valehdelko. Lieksassa ei todellakaan syrjitä, ei ketään valkoista, lihansyöjä heteroa.
- Anonyymi
Heikkolahjaista porukkaa.
- Anonyymi
Näilläkin möläyttijöillä on kannattajansa. Kannattaa opetella luopumaan haaveistaan, helpottaa kummasti elämää. Aina kun luulee, että nyt mennään eteenpäin.
Tulee jostakin lunta tupaan.
Joskus tulee mieleen, että onko oikeasti moniäänisyys rikkaus vai rasite. - Anonyymi
Heikkolahjaiset juntit ovat oman ongelmansa edessä jatkuvasti. He eivät ymmärrä. Parempi muuttaa vaan Lieksasta pois niinkuin hyvin monet nuoret ja perheet ovat tehneet. Lieksassa alkaa olemaan pelkkiä vanhuksia ja lapsiperheidenkin määrä on romahtanut.
Nuoret lähtee viimeistään peruskoulun jälkeen muualle opiskelemaan ja töihin.
Sitten jäävät nämä vanhukset, spurgut ja bemaripojat
Pride ja kirkko pride ovat pieni valonpilkahdus pitkästä aikaa Lieksassa. Niistä kannattaa pitää kiinni ja kasvattaa joukkovoimaa.- Anonyymi
Kannattaa muutta hesaan, siellä on huumeongelmaisia, spurguja, matuja, homoja ja lesboja, sekä masentuneita ja hulluja jos niiden seuraa kaipaa. Niissä on joukkovoimaa jolla yhteiskunta pyörii, jos vain valtio antaa niille elämiseen tarpeeksi rahaa. Hesassa ei ole muita kuin pridekirkkoja, koska oikeat kirkot on lakkautettu.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1858519
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264608- 504178
- 593712
- 513186
- 502940
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262646- 412428
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382133- 292086