Teitä tukkivat mutterihuulet, elokapinalliset vastustavat metsähakkuita.
Oikea paikka mielenosoituksille olisi metsät mutta sinne ei voi tilata pitzaa ja colaa.
Oikea paikka mielenosoituksille olisi metsät mutta sinne ei voi tilata pitzaa ja colaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 124
Vanhimmat
Hakevat vain julkisuutta ja sitä vihervassaritoimittajat heille tarjoavat. Kourallinen öykkäreitä saa terrorisoida muita ja poliisi vielä sallii tämän.
Harmittaako? Se on tarkoituskin.
Jep. PetturiPersulia kismittää :o)
sadat ihmiset istuvat autoissaan ja odottavat ja odottavat , kun 30 ekososialistia maleksii poliisin suojeluksessa pikkuhiljaa ehkä eteenpäin ns. mielenosoituksessa.
joku saattaisi autoilijoista olla jopa vihainen, mutta ei se ainakaan mitenkään näy.
Päästävätkö ketään ohi esim hälyysutot tai valtion ajoneuvot,kun aika vähän kukijoita pieneskyläs maailmassa suurkaupunkeja.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18050162D
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ei noita metsään passaa viedä, ahdistuvat ja pilaavat luonnon.
PetturiPersut voi mennä keskenään metsään. Ja varsinkin se petturiPurra.. Hän voi vaikka hypätä siellä metsässä pää edellä suohon..
mene sinä näyttämään malia kuinka hypätään pää edellä suonsilmään! Terve menoa!
Emme jää kaipaamaan sinua!
Persut ovat turpeessa muutenkin kiinni ja vievät Suomea suohon.
Joo,nämä ressukat eivät pärjäisi metsässä 10 min kauempaa vaikka miten höyryäävät olevansa vihervassareita. Metsässä tulee vilu ja kylmä ei pääse neljän seinän sisälle lämpimään.
Persut on OIKEASSA! Vetelille kyytiä HYVÄ PURRA!!!
Minä en ole pettänyt Köyhiä , Purra on pettänyt köyhät..
Mee sää pyöreeseen huoneeseen petturiPersu.
Menikö piipertäjällä tunteisiin. Sä eksyisit totaalisesti metsään jo 5 min kävelyn jälkeen
Miksi petturipersut ei mee metsään syömään käpyjä ?!
vetelä eläkeläispersuli huutaa, eikä tajua mistään mitään. nyt ei oo enään 70 luku..
Eli nykyiset tulistelupaikkojen puuvarkaat, tuparosvot ja paikkojen särkijät ovat persuja, koska he pärjäävät metsässä luontaisten toimintatapojensa ansiosta?
Ostaisivat metsää niin saisivat suojella sitä niin paljon kuin haluaisivat. Eihän metsän ostaminen ja omistaminen ole lailla kiellettyä,,,, vielä.
Ei oo rahaa eikä kukasn myy. Jotkut omistajat, ylernsä perijät ovat suojelleet metsätilkkujaan itse.
Metsässä jokamiehen oikeudella olisi laillista istua mättäällä ja voisivat poimia puolukoita ja sieniä mutta kun kotona ei ole kasvatettu näitä mutterihuulia niin ainut paikka mielenosoitukselle on mäkkärin vieressä. Varsinaisia luonnonsuojelijoita heh.
Venäjällä tällaiset huligaanit saisivat pamppuja ja lujaa mikä kasvattaisi näidenkin kuhilaisten selkärankaa nopeasti. Suosittelen.
Nykyään ihmiset asuvat kaupungeissa, joissa ei metsiin ole totuttu.
Omakotitalojen tontitkin ovat vain muutamien metrien kokoisia.
Viesti lähetetäänkin päättäjille, joilla on valta vaikuttaa asioihin.
Aamulehti tukee näitä tieliikenne rikollisia julkaisemalla juttuja näistä yhteiskunnan epätoivoista.
Lopeta liikenteen häirintä. Lopeta aamulehden tilaus.
Täytyy asiasta tiedottaa, jotta autoilijat pysyvät pois.
Aamulehden toimittajat tosiaa puolustavat näitä. Alas on Tampereen Pravda vajonnut.
Itse olet vajonnut alas.
eikun ylivaan jos eivät väistä.rikollista yhteiskunnan häirintää.
Ei ole rikollista kun siitä on ilmoitettu.
ekososialistit häiriköivät tahallisesti normaalia yhteiskuntaa vastaan.
poliisit turvaavat tämän häiriköinnin!
aika ihmeellistä
Miksei elokapina mene Venäjän ja Ukrainan sota-alueelle siellä sitä luontoa tuhotaan.
Mene itse sinne. Se olisi varmaan monelle helpotus.
Ei velliperseet uskalla. Samoin sinä.
Itse vain suuta soitat etkä mitään saa aikaiseksi.
Eihän velliperseet metsissä osaa kävellä. Eihän velliperseet tiedä metsistä, metsänhoidosta yhtikäs mitään. Eihän velliperseet ymmärrä edes niinkään yksinkertaista asiaa, että puut "heittelee" siemeniään pitkin poikin ja niistä kasvaa uusia puita vaikka niitten pitäisi jotenkin tämä jälkimmäinen ymmärtää, kun iskänsä ovat heitelleet omia siemeniään miten sattuu ja "tuloksena" kusipäitä, lirahtanut vähän kusta sekaan, siksi ne velliperseet on kusipäitä.
Metsät ovat osa luontoa ja ympäristöä. Ei niitä miten tahansa vli käsitellä kuten ei tuotantoeläimiäkään. Jotkut ovat saaneet eläintenpitokieltoja kaltoinkohtelujen vuoksi. Metsienpitokieltoja ei ole jaettu vaikka nekin ovat ympäristöineen elollisia olentoja, boita kohdellaan usein kaltoin.
Kiihotutko kovastikin tuosta "velliperseilystäsi"?
Elokapina on terroristijärjestö.
Ei ole sellaiseksi viranomaisten taholta määritetty.
Se on heidän virheensä. Asia voidaan vielä korjata.
Mutta pitäisi. Sen verran haitallinen.
Pikku mielenodoitus saa persut tutisemaan kauhusta.
Sittenhän persutkin voisi terroristeiksi määritellä.
Ne on pöllineet mun merkin , jonka pienenä kehitin.
Pitäskös mennä niiden johtoon , ennustin muistaakseni , kun tämä merkki ilmestyy niin on oikea aika . 🤣
Mene ylpeänä mukaan. Minäkin piirtelin lapsena monenlaisia merkkejä, jonkalaisia olen myöhemmin logoissa nähnyt.
Kaupunki on kaupunki ja metsä on metsä ,ajoteillä ajavat autot , ei siellä ihmiset kävele sikin sokin .
Voi autoilijatkin sitten mennä metsään isoilla maastureilla ja ruopia metsänpohjat , sehän vastaa tällaista tiellä istumista .
Kaduilla mieltä osoitetaan tai marssitaan jos marssimiseen aihetta on.
Ovathan kadut joskus suljettuja muistakin syistä.
Kutsutaanko nykyään mielenterveysongelmaisia elokapinallisiksi? Jos metsiä halutaan suojella, mars metsään saha mukaan ja mottia tekeen.
Siinä ahertaessa häviää homot ajatukset mielestä ja kunto kohenee.
Kyse on yleisesti ilmaston ja luonnon suojelusta ja huomioimisesta kaikessa maankäytössä ja rakentamisessa. Nykyinen hallitus vähentää toimia ilmastonmuutoksen hillitsemiseksi ja hiilineutraalisuustavoitteen saavuttamiseksi. Persuvaltiovarainministeri alun alkaen suhtautunut asiaan tympeäsi ja tuonut sen usein mielipiteenään esiin.
mistä näkis että paljonko ilmastoa ja luontoa tuhoutuu kun itä-Ukrainassa soditaan ja
paestiinassa ?
paljonko suomi sotkee ilmastoa verrattuna noihin ?
elokapinalla kun on niin paljon virtaa ja intoa hoitaa noita asioita, niin järki käteen ja sinne pitäis mennä autotielle istuskelee missä tuota ilmaston tuhoa enemmän tehään.
Mehän hoidamme oman maan asioita ja yritämme vaikuttaa oman maamme päätöksiin ja päättäjiin. Kansainvälisesti hoidetaan kansainvälisiä asioita.
On noilla mutterihuulilla otsaa mielenosoituksiin vaikka muuten ei työt kelpaa. Montako puuta elokapinalliset on istuttanut tähän mennessä?
Itse olen istuttanut monta puuta maalla. Naapurit ihmettelivät, että puskassako haluatte elää? Äitini on usein istutellut puita ja pensaita moniin paikkoihin omalla tilalla. Kesänaapurit, juristi, kävi joskus niitä salaa poistamassa kun halusivat parempia näkymiä itselleen. Äiti sinnikkäästi on istuttanut uusia tilalle. On tullut myös karsittua ja tehtyä risusavottaa.
Omaa puskaasi olet varmaan muotoillut juu.
Muuten te eloapinat ootte turhia ihmisiä.
Ei sitä muiden maille saa mennä puita karsimaan tai istuttelemaan vaikka mieli tekisi. Pitää herättää ihmiset huolehtimaan omista lähiympäristöistään.
Myös kaupunkiympäristöstä tulee huolehtia, joka saisi vihertää enemmän. Se tuo hyvinvointia ihmisille.
Majava täytyy pitää kunnossa.
Luonnonvaraisia eläimiä ei saa pitää lemmikkeinä, joten päästä majavasi vapaaksi luontoon.
Miksi eloapinat ei viihdy luonnossa vaan metsä tarvii tuoda kaupunkiin josta saa pizzaa ja kolaa heti naapurista. Linkola kääntyy haudassaan. Varsinaisia luonnonsuojelijoita. Citypenikoita joita ei oikea luonto kiinnosta. Ulkokomailta johdettuja marionetteja.
Luonnolla on itseisarvo ja ihmisen tulee kunnioittaa sen oikeuksia.
Indefixkin alkoi itkeä jos Obelix nosti puun juurineen maasta.
Obelixilla on lemmikkinä Idefix-koira, joka harrastaa luonnonsuojelua ja rakastaa puita.
Elokapina on englannista johdettu punakapinaa.
Eloapinat ovat puttiinin marionettejä..
Höpsis. Niitä on järjestetty jo vuosikausia eri maissa. Greta sen on aloittanut. Hän ei diggaa Trumpia tai Putinia, jotka mieluummin tuhoavat kuin säilyttävät ja suojelevat luontoa. Varsinaisen liikkeen nimellä ovat perustaneet brittitutkijat.
Greta on Putinin käsinukke.
Pikku koululainen oli aloittaessaan. Persu kuvittelee tyhmiä. Epätoivoinen persusparka.
Putin oli varmaan vasta vauva kun Idefix jo alkoi suojella luontoa ja puita 1960-luvulla. Luontoa on yritetty suojella jo vuosikymmeniä ja erilaisia luontoon vaikuttavia myrkkyjä kielletty jo aikoja sitten.
Putler taputtaa käsiään, kun länsimaisten ihmisten elämää haittaavat apinat tekevät myyräntyötä., vaikka muuta luulevat.
Eihän tuo sentään maata kaada jos elokapinalliset vähän tuovat mieltään julki.
Persu sitten aina dramatisoi ja ylilyö asioita.
Vieraan vallan agenttina toimiminen suomessakin on kiellettävä.
Älä toimi niin sitten.
Eihän ne osaa metsässä kulkea, eivätkä metsää nähneet. Eeivät osaa koskaan takaisin, jos talutetaan 5 minuuttia metsässä!!
Varmaan selviävät metsässä persuja paremmin mutta kadulla on enemmän näkyvhyttä. Katu on persulle näköjään kaupungin tärkein paikka,
vihreät on rikollisjärjestö jonka toiminta on kiellettävä.
nyt vihersosialistit pääsevät terrorisoimaan ympäristöään järjestysvallan puuttumatta asiaan.
Elokapina liike on tuomittava terroristijärjestönä. Saavatko nämä valopäät vielä valtion tukea? Ainakin vihervasmmistolaiset jakaa näille.
Koneen säätiö näitä tukee.
Ei Elokapina ole terroritekoja tehnyt. Mielenilmauksista on tiedotettu hyvissä ajoin etukäteen. Persun puntti tutisee sellaisen viattoman toiminnan edessä. Vetelillä jaloilla persu seisoo.
Elokapinaliike on suomen isis tai hizbollah järjestö. Kohta aseet paukkuu jos ei ruohoa suojella.
Persu höpöttelee olemattomia. Persulla vain väkivalta mielessään ja ajatuksissaan.
Elokapina on kuin punainen lokakuu tai musta nyrkki salajärjestö jota Putin ohjaa ja rahoittaa.
Olet oudon kiinnostunut diktaattoreista ja muinaisista terrorijärjestöistä. Löytyisiköhän sellaisen ajatusvinouman hoitoon keinoja?
Persu näkee kauhut kaikkialla.
Ei pidä olla naivi eloapiana, putlerin käsikassara.
Jokahan vihervassu eloapinat suunnittelee iskuja...
Pöljä persu.
Suunnitelmat ovat jo valmiina.
Elokapinallisten päämaja pitäisi tutkia. Ties mitä karhu-ryhmä löytäisi. Venäläistä propagandaa pommeja...Ja tietysti homolehtiä.
Liity joukkoon persu niin tiedät asioista luuloja enemmän.
Eloapinat on Putinin pussiin pelaavia ”hyödyllisiä idiootteja” ja ovat vielä niin tyhmiä, etteivät edes sitä ymmärrä.
Säälittävän tyhmiä lampaita.
Persu taitaa siirtää omia tekojaan ja ideologioitaan sellaisiin, jotka kuitenkin ajattelevat ja toimivat täysin päin vastaisesti.
Putinin puudeliin näköjään osui,
Oletko ihan oikeasti niin tyhmä, ettet ymmärrä kuinka te viherkomunistit rikotte yhteiskuntajärjestystä ja pelaatte sen kaiken Putinin pussiin?
ÄO:si on ilmeisesti samaa luokkaa kengännumerosi kanssa, eikä taida kengät olla kovin suurer.
Arvostettu lehti, The Eclnomist vertaili EU:n taloudet – Yksi murska-arvio romahdutti Suomen 14:nneksi
Suomi oli viisiottelun heikoin hiilestä irrottautumisessa. Brittilehden mukaan Suomen talouden kaasun- ja sähkönkulutus oli suurinta suhteessa bkt:hen.
Kieltäisin jo kaupunkien ympäristönäkymien vuoksi talojen heijastavat lasiverhoilut ja varsinkin sen vuoksi, että pikkulinnut kiolevat lentäessään niitä päin.
Miksi pitää rakentaa koko ajan juuri sillä tavoin? Asuntoja on vaikea sisustaakin sellaisissa lasiseinäisissä kuutioissa.
2019:
Lasisten pilvenpiirtäjien aikakausi voi tulla tiensä päähän ilmastokriisin takia
New Yorkin ja Lontoon kaltaiset lasisten pilvenpiirtäjien hallitsemat suurkaupungit ovat havahtuneet rakennusten rooliin ilmastoa lämmittävien päästöjen aiheuttajina.
Siellä ei ole baareja vieressä.
Siellä pelottaa kun tulee pimeetä
Maapallo on valosaastetta täynnä.
Ekoterroristit vauhdissa PK-seudulla.
https://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/a/e4024842-5db7-456f-ac62-ab65be272195
Mikseivät elokapinalliset poimi roskia kaupungilta tai tekisi jotain hyödyllistä? Tällaiselle terroristijoukolle on pantava kihlat ranteisiin jos työt ei maistu. Läpivetelää porukkaa ja toivottaman tyhmiä.
Plutokratia tappaa!
Pippurisumute on todettu toimivaksi torjuntakeinoksi tämän haittalajin torjunnassa.
Kauheita läskimissejä näytti olevan nämä yhteiskunnan toivot. Poliisin pitäisi saada raskaan työn lisää siirrellessä näitä lihakasoja. Pizzaa on mennyt ja kaljaa.
Oikeistopuolueistakin löytyy painavia ihmisiä. Eduskunnassakin sellaisia on.
Elokapinallidilla oli myös paksuja ulkovaatteita yllään.
Eloapinat ovat haitallinen vieraslaji Suomessa. Aiheuttaa luontokatoa. Putinin apureita.
Persut ovat haitallnen laji, jota on paheksuttu ulkomaita myöten.
Apinat eivät kuulu Suomen luontoon.
Ainoa oikea paikka niille on vankila.
Se on jo persuja täynnä.
Marjayrittäjiä ja ihmisriistäjiä on sinne persposeen laitettu
Elokapinalliset lihottavat itseään kaljalla ja huumeilla jotta jotta saavat kadut paremmin tukkoon. Yhteiskunnan elätit ovat kyvyttömiä työelämään nuoresta iästään huolimatta joten yhteiskunnalle tulee valtava lasku näistä käenpoikasista.
Persut menevät metsään vain kaataakseen puita, ojittaakseen soita ja tappaakseen luonnonvaraisia eläimiä.
Luonnonvaraisten eläinten metsästys on riistanhoitoa. Mutta mitäpä siitä vihervassu tietäisi kun kelaraha repästään seinästä ja sähkö tulee pistorasiasta.
Voihan fri asioille keksiä vaikka minkälaisia nimityksiä.
15.4.2023 klo 15:09
Yksi Pohjois-Savossa paljastuneesta törkeästä salametsästyksestä epäillyistä miehistä pysyy vangittuna.
Edelleen vangittuna pysyvä mies on toimitusjohtaja, joka on toiminut vastuutehtävissä metsästysporukoissa.
Vangittuna olleiden joukossa on muun muassa pitkään kunnallisissa luottamustehtävissä toiminut mies.
Vangittuna on ollut myös sosiaalisessa mediassa metsästysharrastustaan esitteleviä miehiä.
..
Materiaalia hillittömästi
Salametsästäjien epäillään ampuneen muun muassa Luonnonvarakeskuksen seurannassa olleen pantasusi Unnan ja muita susia, ilveksiä, ahmoja ja hirviä sekä rauhoitettuja lintuja, kuten joutsenia, haukkoja ja korppeja.
Voi hurja. Saikohan hippiäiset valtiolliset hautajaiset.
Toivottavasti nämä patsastelevat takametsien raakalaiset saivat niin tuntuvat sakot, että siitä kertyy valtion kassaan edes sen verran mitä ylipitkiin hallitusneuvotteluihin veronmaksajien varoja tuhlattiin.
Ihan oikeesti vihervassu. Suhteellisuuden taju lienee kadonnut hassispiippuun.
Aloita normaali hetero elämä. Hylkää elokapinalliset ystäväsi ja ryhdy veronmaksajaksi. Saat itsetuntoa ja tavoitteita elämääsi. Saa elämän!
Mitäs jos pöljäke AP menisi itse metsään ja jäisi sinne.
Olet niiiin eksyksissä itsesi kanssa että tällaisten eloapinoiden on helppo käyttää hyväksi sinua. Sivistä itseäsi ja ja etsi tasokkaampaa seuraa. Tarkoitusperät niin hyviä mutta kapasiteetti ajatella puuttuu. Syö terveellisesti. Pitsa ja kalja ei riitä. Huumeet on vaarallisia kuten huomaat kavereistasi.
Eheydy sinä persu normaaliin, ympäristösi ja lähimmäisesi huomioon ottavaan elämään tuhlailu-tuho-ajattelun sijaan.
Sinua ei voi edes eheyttää. Pitäisi laittaa turkin hihaan ja n#ssia uudestaan.
"Luonnonsuojelijat" vapauttivat aikoinaan turkistarhoilta minkkejä luontoon.
Yksi minkki pystyy tuhoamaan useamman järven pesivät vesilintukannat ym maalinnut saati sitten useampi..=järjettömän luonnonsuojelua!
ETTÄ JÄRKI (TAI SEN PUUTE) JA HAITTA - KULKEE SAMASSA "PESÄSSÄ"=PÄÄSSÄ.
Erikoista edellisissä kirjoituksissa on se että siellä joku vihervasuri trolli joka väliin tyrkyttää "persuja" pahantekijöiksi vaikka mihin .
Perin typerää ja ala-arvista haukkumista kuten pahainen rakkikoira olisi asialla..