18% hyvä torjuntavoitto etenkin kun kaljan ja bensan vaikutus ei ehtinyt vielä tähän laariin eikä leikkauksetkaan...
Erittäin hyvä tulos HS gallupissa meille!
Anonyymi-ap
37314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Perussuomalaiset nousee vielä.
Niin nousee. Kyllä Suomen kansa tulee vielä huomaamaan, että perussuomalaiset ajattelevat hallituksessa Suomen ja supisuomalaisten etuja. Suomen kansa tulee vielä näkemään kuinka hyviä päätöksiä porvarihallitus tekee. Maahanmuuton tulee olla hallittua, bensan ja dieselin halpaa.
Suomalaisista valtaosa on jo tietoisia siitä, millaisia valehtelevia luikureita perussuomalaiset ovat ja nyt vain odotellaan, koska siinä perussuomalaisia äänestämään erehtyneessä hölmöläissakissa alkaisivat lamput hiljalleen kirkastumaan asian suhteen.
Perussuomalaisten poliittisen historian saavutusten kirja on kannet vailla sisäsivuja.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18050453W
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Oikein hyvä, jos perussuomalaiset ovat tyytyväisiä kannatuksensa laskuun.
Taisit laskea allesi?
Kommarilehden kalluppeja kukaan usko.
Hohhoo
Todellisuudessa persukannatus on vielä alempana.
Niin on. Meidän kylän persut ovat hiljasta poikaa, kun Purra rupesi fiskaalikonsevatiiviksi!
Heh, heh!
Turkkila voi tehdä persuille oman totuudenmukaisen gallupin.
Mitä sinne kallion viherpöpilään muuta kuuluu?
Muuttuuko se kommarilehti perussuomalaiseksi lehdeksi, jos perussuomalaisten puolueen kannatus alkaisi nousta?
Ainakin persun mielestä!
Korkeintaan 15 prossaa. Kusettivat joka asiassa.
Huhtasaari: kokoomusnon kommunistinen. Miltä tunyuu olla kommunistien kanssa hallituks3ssa?
Ei ollut persujen alkutaival hallitusvastuussa kovin heppoinen kun minunkin työssä käynti kallistui kun bensan hinta ei laskenut vain päinvastoin uhkaa nousta rajusti ja kilometrikorvausraja nousi .Bensiinin hinnanalennus on miltei olematon kun 160 miljoonaa on 3,5 miljardin polttoaineverosta v ain noin 2% ei kannattaisi mainita ollenkaan bensan alennuksesta kun hinta heittelee 20-30 senttiä päivittäin.
Tarkennatko hiukan pyjäjärven sometrolli kuinka sinun työssäkäynti kallistui bensan hinnan nousun seurauksena? Vaikka et edes muista montako vuotta siitä on kun kävit viimeksi ulkona aikasi viedessä elämää hallitseva nettiriippuvaisuus persupakkomielteineen...
Kopiopersua näkyi osuvan herkkään kohtaan, kun joku kirjoitti rautaista faktaa otsarillimiehen aivopierusta.
Ei ole ihme että persujen kannatus laskee kun työmiehen kannalta kaikki menee päin persettä miljoonia riittää ulkomaille mutta oma kansa köyhtyy köyhtymistään.
Vasemmistohallitus on antanut rahaa ulkomaille ja siksi Suomi on ajautunut perikatoon. Suomen taloutta pitää tasapainottaa.
Siitäkö syystä sinä kuvittelet Suomella menevän nyt huonosti? Mitäpä jos lähtisit vähän sivistämään itseäsi, niin ei tarvitsisi alentua puhumaan paskaa?
Joku laski että alennus bensan litrahintaan olisi 1-4 senttiä ihan olematon.
No jos laajassa kuvassa haluat ymmärrettäviä lukuja tarkastella, niin asia on käytännössä seuraavanlainen. Valtio kerää polttoaineveroa vuodessa noin 3,5 miljardin euron edestä. Hallituksen polttoaineveron alennus on 168 miljoonaa euroa. Löysää annetaan siis kokonaispaketista noin puolen prosentin verran. Alennus olisi karkeasti n. 5 snt/l, mutta jakelijat ovat jo ilmoittaneet ettei kyseinen alennus tule toteutumaan kuluttajalle täysimääräisenä. Jakeluporras on ottamassa kakusta itselleen karkeasti noin neljä viideosaa ja kuluttajalle jää se yksi viidesosa eli käytännössä 1 snt/l.
https://areena.yle.fi/1-63858261
Eikö olisi jo persujen kannattajien aika huomata että puolue ei ole työntekijän asialla vaan työnantajien juoksupoikia tekee juuri niin kuin EK määrää.
Toisena vaihtoehtona olisi ollut oppositio mistä käsin ei tehdä kiristyksiä mamupolitiikkaan. Mistä huolimatta Orpo leikkaisi jopa enemmän kepujen ollessa hallituksessa mukana. Joiden kannatus on edelleen pohjamudissa vaikka ovat oppositiossa..
Anteeksi häiriö ap alias exyökkäri jatka toki hallituksen leikkauksien haukkumista joita vuosia olet vailla ollut. Äläkä missään nimessä unohda ay mafian hokija haukkua Purraa kun se niitä sinun ay mafialaisia maahan polkee 🤣🤣
Vai leikkasi Orpo enemmän Sipilän hallituksessa? Etköhän sinä nyt tullut päästäneeksi emävalheen? Ja Purrahan se rahaministerinä siellä nyt suureen ääneen kailottaa sitä fiskaalikonservatismiaan ja Lafferin käyrää....
Hyvä torjuntavoitto! Kannattajat ei hylkää vaikka rujoa politiikkaa kohdistetaankin meidän duunariäänestäjiin.
Masokistejako sitten olette?
Kun nyt työttömyys kasvaa ja persupojat putoavat toimeentulotuelle ja leipäjonoon niin eiköhän mieli muutu alkavat kaipaamaan Marinin hallitusta takaisin.
Avaatko hiukan lisää pyhäjärven trolli miksi leipäjonoon joutuvat kaipaisi huulipunaa takaisin jonka talouspolitiikan seurauksena sitä seuraava hallitus eli Orpon hallitus on pakotettu leikkauksiin?
Orpo on pakotettu rakentamaan tunnin junan velkarahalla? Hallitus ilmeisesti myös pakotettiin maksamaan sopeutumisrahoja eläkkeelle saakka. Kaikki tämä työntekijöiltä leikkaamalla. Ei mennyt oikein putkeen tällä hallituksella?
Ja mikä naurettavinta ap ei mene kauan kun sinä foliohattu huudat pää punaisena kuinka Orpon leikkaukset esim. työttömille ei riitä 🤣🤣
Timo Soinia ikävä. Hän pitäisi kannatuksen vakaana.
HAH HAH HAH...Möi persettä salkkua vastaan Sipilälle määrissä että jytkyt suli alle 9%:n kannatukseen 😂😂
Ei ole todellakaan takinkääntäjää ikävä. Timppa ei pitäisi kannatusta vakaana.
Purrapa teki kuitenkin megaluokan soinit. Ja tollot kuten sinä seisotte kuin vajakit tunkiolla.
Persujen kannattajista on suurin osa syrjäytynyt tästä yhteiskunnasta ja vaikka Purra kuinka kiristäisi köyhien elinoloja se vannoutunutta persua haittaa ennen kuolee vaikka nälkään jos muidenkin elämä vaikeutuu leikkausten johdosta.