Suomessa osa mediasta ja poliitikoista on ollut ns palastiinalaisvaltion puolella. Hamas tappoi 40 vauvaa. Kidnappasi, murhasi aseettomia. Eloonjääneistä osa tunnisti kibbutsilla työskennelleitä palestiinalaisia työntekijöitä murhajoukoissa. Ei siis kannata luottaa palestiinalaisiin tai heidän puolesta puhujiin. Palestiinalaiset,terroristit,puolesta puhujat opettavat lapsensa vihaan.Lapset on siis aivopesty.Naiset eivät ole viattomia uhreja, vaan vievät asiaansa eteenpäin vieläkin sydämettömämmin. Nyt on tärkeää löytää ne valtionjohtajat jne jotka ovat terroristeja tukeneet.Putinia,Irania syytetään, mutta eivät he yksin ole soppaa keittäneet. Onhan lännessäkin ollut näitä puolestapuhujia.
Hamasmyönteinen media ja puolue saa nyt hävetä
16
438
Vastaukset
- Anonyymi
SDP:n ja Vasemmistoliiton ja MyrkynVihreiden puolueet on Jo vuosia olleet Hamasin puolesta puhujia ! - Miksi ihmeessä Terroristeja ja Rikollisia on puolusteltu ?
Mutta näin nämä SDP:n ÄäriVasemmiston MyrkynVihreät on puolustaneet Terroristeja ja KatuJengien Rikollisia Suomessakin ! - Miksi ? ?- Anonyymi
Aloittaja...En muuta keksi kuin, että rahaa on jaettu. Hyväuskoiset ihmiset ovat uskoneet valheita. Lähdekritiikkiä ei ole ollut. Tilanne on vakava. Nyt muu maailma reagoi Israelin tilanteeseen, täällä siivotaan pöytälaatikkoja tai nykyisin puhelimia, läppäreitä, että ei jää jälkiä.
- Anonyymi
Aloittaja jatkaa ...Tällä hetkellä 36 maasta n 174 on raportoitu murhatuksi tai kateissa. Hamas ja terroristit eivät katso ketä tappavat. He haluavat maan ja vallan. Samoin muuallakin. Ihmiselämällä ei sinänsä ole merkitystä. Näitä selkään puukottajia on tuettu kansainvälisesti pitkään.
- Anonyymi
Aloittaja lisää... 1300 murhattu.130 kidnapattu.3200 haavoittunut. 5000 rakettia ammuttu Israeliin. En tiedä raketin hintaa,mutta tuskin pienestä summasta on kysymys.
- Anonyymi
Aloittaja lisää ...kidnapattujen israelilaisten ruumiita on tuotu pois Gazasta. Toivotaan että Hamasin Isisin iskujen suunnittelijat ja tukijat joutuvat vastuuseen. Edelleen näyttää olevan länsimaisia ihmisiä, jotka eivät pysty katsomaan sitä totuutta silmiin, että suuri osa Gazasta on tukenut murhia. Varsinaiset iskujen aivot ovat jossain muualla, eivät tulilinjalla.
- Anonyymi
Viha on kytenyt vuosia ja oli vain ajan kysymys koska pamahtaa persiiseen paukku?😎
- Anonyymi
Aloittaja...niinpä, ja nyt ihmetellään Israelissakin, miten heidät saatiin näin yllätettyä. On inhimillistä, että kun pitkään saatiin raketteja stopattua, ollut suht rauhallista, niin sitä toivoo rauhan jatkuvan tai väsyy jatkuvaan valvomiseen. Jokainenhan meistä haluaa elää rauhassa.Elää normaalia elämää.Mutta Israelin vihollinen ei elä rauhassa, vaan suunnittelee koko ajan. Ja tällä hetkellä koko maailma, Suomi mukaan lukien, on Isisin, ääri islamin vallanhalun, soluttautujien,verkostoitumisen kohteena. Jos olette huomanneet, niin islamilainen yhteisö ei herkästi tuomitse terroritekoja. Osa pelosta. Hekin haluavat elää rauhassa,normaalia elämää. Jatkossa kuitenkin islaminuskoisten tulee valita näkyvästi puolensa täällä pohjoisessa.Joko lähtevät täältä tai puolustavat vapautta, tasan arvoista,monenlaista elämää,suomalaista perinnettä. Meillä ei ole varaa sisäisiin levottomuuksiin naapurin vieressä.
- Anonyymi
Aloittaja ...törmäsin myös kirjoitukseen, että Jordaniassa oleva sheikki tunnustaa juutalaisvaltion eikä palestiinalaisvaltiota hänen mukaansa voi olla... eivät siis kaikki muslimit tunnusta palestiinalaisvaltiota. Länsimaalainen media tuntuu nyt surkuttelevan Gazan asukkaita,olevan heidän hätänsä suuna...hyvä olisi myös ihmetellä niitä Palestiinan puolesta olevia mielenosoituksia ja miettiä,miten laajalla ja näkyvästi terrorismin, lasten murhaajien kannatus on.
- Anonyymi
Kirjoitatko tuon uusnatsina ja olet vitsi, esitätkö sellaista ja teet julman, epähauskan vitsin ja siten olet taas vitsi tai olet vain henkilö, joka nauttii kärsimyksestä ja olet molempien puolella, koska molemmat tappaa siviilejä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoitatko tuon uusnatsina ja olet vitsi, esitätkö sellaista ja teet julman, epähauskan vitsin ja siten olet taas vitsi tai olet vain henkilö, joka nauttii kärsimyksestä ja olet molempien puolella, koska molemmat tappaa siviilejä?
Tämä on mediapalsta. Tietoa jos joku haluaa. Muutakin kuin mitä normikanavat ehkä tuottaa. Surullista tietoa kylläkin. En todellakaan ole natsi vaan surunmurtama, shokissa enemmänkin. Enkä nauti, vaan toivon, että murhaajat,murhien suunnittelijat joutuvat vastuuseen. Ranskassa taidetaan lailla kieltää Hamasin, Jihadin sympatiseeraavat tai ainakin rangaista. Jossain tällainen luki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on mediapalsta. Tietoa jos joku haluaa. Muutakin kuin mitä normikanavat ehkä tuottaa. Surullista tietoa kylläkin. En todellakaan ole natsi vaan surunmurtama, shokissa enemmänkin. Enkä nauti, vaan toivon, että murhaajat,murhien suunnittelijat joutuvat vastuuseen. Ranskassa taidetaan lailla kieltää Hamasin, Jihadin sympatiseeraavat tai ainakin rangaista. Jossain tällainen luki.
"Normikanavat" tuottavat nimenomaan tarkistettua tietoa.
Se vain vaatii myös asiakkaalta kykyä ymmärtää lukemansa/kuulemansa/katsomansa.
Laatumedian arvostelijat todistavat aina ei pystyvänsä siihen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Normikanavat" tuottavat nimenomaan tarkistettua tietoa.
Se vain vaatii myös asiakkaalta kykyä ymmärtää lukemansa/kuulemansa/katsomansa.
Laatumedian arvostelijat todistavat aina ei pystyvänsä siihen.Aloittaja ...Israelin normikanavista yllä olevat,ei siis mitään huppapuppaa. Ja on näitä tarkistettuja tietoja muuallakin. Suomessa normimedia on taipunut suosimaan aina jotain, joten ei ole ei ole siis mitenkään tervettä objektiivista mediaa. Ehkä tähän tulossa pikkuhiljaa muutosta.
- Anonyymi
Hamas ei ole sama asia kuin palestiina.
- Anonyymi
YLE palasi taas ns palestiinalaisvestön ihannointiin. On jotenkin surullista,että kieltämällä itseltänne totuuden, kiellätte myös sen suomalaisilta. Mutta. Suomalaiset on itsepintaisen rehellistä kansaa, YLE ,olette aikansa eläneitä puolitotuuden kuriireita. En itse pidä Israelia täydellisenä valtiona,mutta sekin ansaitsee rehellisen uutisoinnin tänä aikana.
- Anonyymi
Tämä Palestiinalaiset/Hamas vastaan Israel sota on paljastanut kuinka paljon Suomessakin on terroristijärjestöä tukevia anarkisteja ja kommunisteja.
Palestiinassa on voimakas tuki terroristijärjestö Hamakselle.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061