Martina lähtee aamupalan jälkeen lenkille ja pitää itsestään hyvää huolta terveellisillä elämäntavoilla.
Martina lähtee aamupalan jälkeen lenkille
Anonyymi-ap
4712530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 471
Vanhimmat
Jospa et taaskin yritä nyhjästä tyhjästä, yritys hyvä kuitenkin ja me ei koskaan Martinan seuraajat tee tälläisiä itsestään selviä aloituksia .
Et ole äidinkielen opettaja.
Näkeehän sen Erkkikin että sama tekee aloituksia myös Sofiasta. Miesoletetulta vaikuttaa. Voi olla että Martinan stalkkerin kanssa tekevät yhteistyössä.
Joku eläkeläispariskunta keksinyt harrastuksen itselleen?
..me ei koskaan Martinan seuraajat tee tälläisiä....
mutta Kortekielen te kyllä osaatte.....?
Ehkä peräti yhteistyökumppaneita....eiks niin ?
Kortekielen asiantuntija asuu yötä päivään oksennuspalstalla, pahaa oloaan oksentaen ja vimmatusti Martina Aitolehden perässä juosten. Kortekielen asiantuntija ei osaa päästää Martina Aitolehdestä irti, vaan jatkaa päivästä toiseen typerien aloitusten tehtailua! Pää näyttää olevan ihan tyhjää täynnä....mutta kun Martina syndrooma sairastaen.
8:04 Eläkeläinen voisi mennä eläkeläisten päivätoimintaa mukaan, niin ei tarvitsisi oksennella julkkiksen perään.
Aamupala Aamiainen
Lounaspala Lounas
Pöivöllispala Pöivällinen
Ilatapala Illallinen
Eläkeläiset lähtee talveksi etelään, ei niillä riitä kiinnostus jonkun turhan tyrkyn seurailuun
Arvostan Martinaa.
Otan osaa.
Minäkin arvostan Martina Aitolehteä, mutta en arvosta aloitteen tekijää, enkä nettikiusaajia!
Olisi kiva lenkkeillä Martinan takana lähietäisyydellä.
Nam nam.
Stalkkerin puhetta. Tiedätkö, että tuollainen puhe on häirintää?
Ilmoitatko poliisille äläkä unohda ilmoittaa Eskolle
Sporttinen likka.
Kyllä keski-ikäinen kahden lapsen äiti on likka. Siellä peräkamarissa
Peräkammarista katsottuna ...likka ..eiks niin ?
Onkohan käynyt aamujannella vai kiertääköhän vattassa lenkkeillessä niin että on pakko hidastaa vauhtia, päästellä ilmaa tai hakeutua jopa yleisiin vessoihin, mikäli kotiin on matkaa.
En tiedä tuosta, mutta aika hiljaisena on jatkunut some yhteistyötä lukuunottamatta. Poikkeuksellisen vähän on elämästään kertonut viime aikoina. Kyllä taitaa olla mieli maassa kun huhuttu ero on ehkä jälleen päällä. Olihan tuo toissapäiväinen story postaus siihen viittaava. Voi voi. Jos on taas eronnut niin kyllä pakko miettiä mikä on Martinan tapa toimia parisuhteessa. Ei kai miesten piikkiin voi alkaa kaikkea kaatamaan. Nythän oli jo neljäs vai viides seurustelukumppani pariin vuoteen. Stefu, Hannu, tauluvaras, lippisjonne, aussipullukka ja lisäksi näitä hanneksi, palomiehiä ja muita.
Ens viikolla lapislla syysloma niin säästelee sinne sitten materiaalia. Ovatkohan jossain reissussa koko perhe mummoa ja pullukkaa myöden :)
Ihanaa jos olisi familian kokoontuminen vaikka Järvi-Sydämessä, mummoa ja Plösöä myöten. Tietenkin myös Esko.
Voi taivas sua, oletko sä ihan terve? Listaat jonkun ihmisen seurustelukumppanit. Tuohan paljastaa selvästi, että olet reppana jäänyt ilman toista osapuolta! Katos kun toiset saavat itselleen helpommin seurustelukumppanin ja toiset jäävät kokonaan ilman.
Martinalla on todella vähän seurustelukumppaneita, kun vertaa muutomaan muuhun julkkisnaiseen. Jotkut ovat ehtineet jo moneen kertaa erota ja avioitua monennenko kerran uudelleen.
Ei mene hyvin sullakaan. Katsoisit vain sitä omaa plösö ulkomuotoasi, ei se kovin häävi ole!
Muutoma taas vauhdissa. Koska opit sanan muutama?
Ai pidät meriittinä että vaihtaa miestä enemmän kuin sukkia. Onhan sekin tietysti näkökulma, mutta ei sitä voi pitää kyllä mitenkään hienona asiana. Enemmän arvostan niitä jotka pysyvät yhdessä saman kanssa pitkään. Se on rakkautta eikä lomaromanssia. Niin ja ei noita Martina miesten laskemiseen ole hirveästi joutunut vaivaa näkemään. Ihan itse niitä hehkuttaa. Keneen julkkisnaisiin muuten vertaat jos puhutaan nyt viimeisestä parista vuodesta. Anna tulla faktoja. Varmaan jotain tosi hyvän elämän omaavia. Eiköhän erot kerro enemmän naisten luonteesta joka ei ole kovin arvostettava, kuten Martalla
Instas kertoo tiukkaa treeniä porukalle pitkiä päiviä ja vielä tv- tuotannon kanssa tehty koko viikko. Tänään on kahdestaan mielensä kanssa hierontaa ja dinnerille menevät .
Martina erosi Stefan Thermanista jo neljävuotta sitten, deittaili 3-4 kertaa kahta miestä ja toinen ei edes käynyt ollenkaan Suomessa. Hannun jätti ja syy raiskaussyyte. Jesperin jätti kun tapasi nykyisen avopuolisonsa ja asuneet jo virallisesti 6 kk- .
Totta ! Erosi Thermanista jo 4 vuotta sitten ja sitä ennen seurusteli Hannun ja Jesperin kanssa.Nyt ollut jo avoliitossa miehensä kanssa huutikuusta lähtien. Oli kaksi deittailu kaveria joita ei voi sanoa seurusteluksi, koska tapasi heitä vain 3-4 kertaa kumpaakin. Arvostan Martina kovasti, ei vaihda miehiä joka kuukausi tai viikko, niin kun eräät nää julkisuudessa olevat naiset tekevät .
Jösses mitä sönkötystä 12:26
Hah, hah "Kyllä taitaa olla mieli maassa kun huhuttu ero on ehkä jälleen päällä."?
Martina muuten viettää kahdenkeskeistä aikaa viikonloppuna miehensä kanssa, et silleen...
Ei ole tarkoitus koskaan oppia sanaa muutama, ei ainakaan sinun uhomisesi takia!
Kuten tuossa on kerrottu, Martinalla on tosi vähän seurustelukumppaneita, kun vertaa muutomaan muuhun julkkisnaiseen. Tuolla reppanalla ei ole ainuttakaan seurustelukumppania, sekös pistää harmittamaan!
Kuka on puhunut meriiteistä ja sukista? Onko sulla vaikeuksia lukemisen ymmärtämisessä. Kannttaisi muuten opetella ensi ymmärtämään mitä kirjoitetaan, eikä vain avata sitä suurta suutaan, josta tulee pelkkää paskaa ulos!
Eikös tuo Sofiakin ole vaihtanut miestä moneen otteeseen yhden kesän aikana. Mut se taitaakin olla ma......llinen nainen.
Mitä sönkötystä? Kirjoitus on hyvin ymmärrettävissä ja ihan totta!
Varmaan on Sofiakin vaihtanut. En tainnut häntä kehua myöskään. Tosin ei liity tähän ketjuun mitenkään. Yhtä ala-arvoisia kummatkin. Siinä mielessä ihan validi vertaus.
Martina ei taida olla oikein sinut tuon oman mielensä kanssa...hm ?
Mutta voihan sitä mielensä kanssa mennä jopa dinnerille ja hierotaan.
Siis olisiko niin, että Therman erosi Martinasta...eiks niin !
Miten sitä asutaan virallisesti 6 kk....?
Niinhän se oli, että Martina halusi erota Stefusta, eikä se totuus muuksi muutu stalkkerin sanomana, kun on ihan Stefu itse sanonut näin julkisuuteen!
Kahdestaan mielensä kanssa!! Tuo vaatiikin jo ylimaallisia taitoja... 🤣🦘
Jopas on saavutus - 6 kk yhdessä! Onhan se toki saavutus siltä mieheltä, kun ei ole kai vielä ymmärtänyt palata sinne mistä tulikin. Martinalla tuo on melkein ennätys, kun taulurosvon kanssa tapasi pari kertaa, samoin palopojan ja lippisjonnen kanssa, jotka onnekseen ymmärsivät poistua kuvioista. 👍🏼
Syyslomalla tärkeämpää, että voi viettää kahdenkeskistä aikaa tämän uusimman boyfrendin kaa. Esko hoitaa molemmat tytöt ja koirankin siinä samalla .
No täällä on pikkupissikset taas korjaamassa kirjoitusvirheitä ja joku omaan elämäänsä pettynyt laskemassa Martinan ihmissuhteita. Mutta huvinsa kullakin 🤕🤕
Mikäs sun rooli?
No niin Martina kertoo tänään miehensä kans kahdestaan 🤗 ja kaikkea kivaa tekevät yhdessä. Vainoojalle viestiä et yhdessä ollaan ja hierotaan toisiamme ja sitten dinnerille .
Kiva nähdä lähteekö perhe lasten syyslomalla Leville vai ulkomaille, no kohta se saadaan tietää kans 🤗.
Martina kertoo tänään miehensä kanssa kahdestaan? Siis mitä
11:56 kumpaan ryhmään sinä kuulut?
Näköjään kertoo tänään miehensä kanssa kahdestaan 🤭
Niin kertoo kyllä kyllä , viettää aikaa kahdestaan miehensä kanssa ja keksivät kaikkea kivaa .Tyttäret isänsä luona viikonlopun, niin voivat piipahtaa dinnerille .
Laitas vaikka kertoo sanan jälkeen et on miehensä kanssa kahdestaan 👌 Jospa joku ymmärtämätön tomppeli tajuaisi , eikä hyppisi vaikka raivoissaan ikkunasta alas 💥
Jos on tällä henkilöllä lukihäiriö ei ymmärrä kirjoitusta ,sanat eivät mene perille kuin ainostaan puhumalla hänelle selkeästi .
Ainahan ne tyttäret isillään. Plösö tuskin Suomessa mutta ens viikolla ehkä tapaavat taas loman merkeissä Ibizalla ym.
11:56 Totta totisesti, kun ei omassa elämässä tapahdu mitään!
Mitä mahtaa Martina kertoa miehensä kanssa kahdestaan ??
....Laitas vaikka kertoo sanan jälkeen....jospa joku ymmärmätön...
Voi helvetti sentään, missä on koulut käyty ??
Voi helvetti sentään, niin missä on koulut käyty, kun välimerkkien käyttö on ihan hakusessa?
Lähdin lenkille jo ennen heräämistä.
Taitaa olla vainoojalla nyt viikonloppu täydellisesti pilalla ? En oikein usko että riemusta hyppii ja kiljahtelee, onhan jo monet viestit kirjoittanut et mies on juosut karkuun ja eroneet ovat . Ennustus menee pieleen koska kristallipallo ja harhat samoin äänet ,eivät koskaan toteudu hänen päässään.
Eroneet, et, juosut, voi voi. Mitä yrität sanoa tolla viimeisellä lauseella? Äänet, kristallipallo, harhat eivät toteudu hänen päässään...
Menes katsoo onks seiskalehden uutisissa sattunut virheitä 😊 .
Yhyyy, yhyy. Ottaako hermoon kun Martinan seuraaja kirjoittaa siansaksaa
14:36 Totta, onhan tuo jo pitkään hokenut, et plösöö juossut karkuun...
Totta, tuo Martinan vainoaja on jo jonkin aikaa kirjoitellut, että mies jättänyt Martinan ja kaikki miehet tekee niin, kun Martinalla on niin vaikea luonne. Voi, voi sentään, mutta kun ne kaikki miehet yleensä jää roikkumaan Martinaan...
Kerrotko 18:55 kuka Martinan miehistä on oikeasti jäänyt roikkumaan? Mä en tiedä yhtään. Eli kerropa kuka on jääny roikkumaan
Esko olisi varmaan jäännyt ja tavallaan on jäänytkin, kun ei vaan irti pääse . Muut ovat ottaneet hatkat hyvin nopeasti..
Se onkin saavutus. Ennen heräämistä sokkonako juoksit silmät kiinni
Esim. Hannu jäi roikkumaan Martinaan, vaikka Martina oli jo tehnyt eron...
Noniin nyt alkoi syyslomat niin eikö pakkaa jo plösön ja tytöt mukaan lomille? Hyvä toi maininta ettei tiedä enää kisaamisesta, tää ko. ”Urheilija”. Keskittyy vaan testaamaan omia asiakkaitaan…testaamaan for what? Luuleeko hän olevansa joku lääkäri?
Joo erikoista, että Martina jotenkin testaa. Oliko noi testattavat niitä vaikuttajia? Haki viittä, mutta kolme vain sai
No on erikoista. En tiedä oliko nämä ne vaikuttajat vai ketä oli, mut huippu-urheilijoita testataan leikkausten jälkeen…mutta että Martinan testit…alkaa olla jo niin paksua huttua
Jos on aktivisuuttaa tänne tekstiä näpertää, niin kantsii hieman ottaa asioista selvää ja näpertää sen jälkeen.
Onkohan kopioinut noi testinsäkin joltain?
Onko täällä yleistieto nolla treenaamisen suhteen? No tietenkin on. Aivan yleisesti tehdään kuntotesti että nähdään alkutaso.
Keneltähän ne kopioi jotka järjestää esim. cooperin testejä. Voi voi jos sellaisen järjestäjä kopioi sen joltain. Kyllä kuntotesteissäkin on joku mittari. Ei pyörääkään ole keksitty uudestaan.
Sporttinen ja fiksu nainen.
Sportti on sen elinkeino. Ei siinä sen kummempaa. Fiksuudesta ei ole näyttöä
Eipä Martina ole sen koomin käynyt munaamassa itseään telkkarin tietokilpailuissa, kun tarinoi Mannerheimin perustaneen Helsingin... Että se siitä fiksuudesta hänen kohdaltaan.
Luulin aina, että ihanan kaunis Sara Sieppi voittaisi tyrkky turhuuksien tyhmimmän tittelin mutta kyllä Martina vie voiton siinäkin kisassa !
Eiköpä se tyrkky turhuuksien tittelin kuitenkin vie Sofia Belorf!
Sulla on taas välimerkki väärässä paikassa, opettelisit edes, eiks niin?
Oli katsomassa tyttären ratsastusta. Hehkutti somessa että sijoitus oli kolmas. Ei tosin maininnut että kisassa oli 5 osallistujaa
Ei hehkuttanut vaan normaali kirjoitus,et tänään Isbe oli kolmas kisassa 🤗 .
Tosi upea sijoitus 3/5
Mene hoitoon. 🙄
14:45 Miten sä näet tuollaista hehkutusta, minusta hän vain kirjoitti, että Isbe oli kolmas.
Olihan se pienelle tytölle hyvä sijoitus! Pääasia, että on hyvä ja mukava harrastus. Siitä se taito kasvaa!
Eli ei ihan kärkisijoille yltänyt !
" pienelle tytölle " , hyvänen aika, varhaisteini tuo jo on.
Miksi australialainen ei ole mukana lenkillä? Tekisi hyvää hänellekin.
Martinahan on liikunnan ammattilainen, kai hän miehensä ottaa mukaan?
Mistä tiedät että ei ole ?
Jos olisi ollut, niin Martina olisi tapansa mukaisesti antanut vihjeitä juorulehdille, että olisivat tienneet olla kameran kanssa oikeaan aikaan oikeassa paikassa. Kuten silloin Hannunkin kanssa. Luultavasti se pullukka aussi on häipynyt maisemista.
Oletko sä luulosairas, elät LUULOJESI varassa? Millainen pullukka oikein mahdat ollakaan, roikkuuko silmäpussit jo poskilla?
Luulo ei ole tiedon värtti!
16:42 Kuka sulle kertoi, ettei aussi ole mukana lenkillä? Äänetkö, vai luulotko?
Eiköhän se Martina itse ole sanonut, että hallitsee julkisuuspelin täysin
Mikä helvetin VÄRTTI ??? eikö se ole väärti ....eiks niin !
Välimerkkien oikea käyttö olisi suotava, eiks niin?
Siis aussi on menneen talven lumia se nyt on selvää
Vai tuollaista äänet kertoivat sinulle!
Satui muuten näkemään heidät tänään yhdessä, et silleen...
Siis: Satuin
Joo tottakai satuit 😀
Taas tämä "satuin näkemään". Joskus myös satuin olemaan siellä. Tai olen nähnyt heidät siellä ja siellä.
Samalla tavalla Martina-fanit aiemmin näkivät Martinan ja Stefanin yhdessä lenkillä ja pussailemassa, kun heidän erostaan alettiin puhua. Jopa vielä silloin olivat "nähneet", kun Stefan makasi jo Sofian kanssa. Nuo Martina-fanit ovat erittäin sinnikästä jengiä pitämään kiinni omista mielikuvistaan. He kun elävät siinä maailmassa, mitä haluaisivat idoli-Martinan elävän.
Aidan takaa kurkkiva hahmo? Kilroy was here...
hehehe jep aivan varmasti näit :)
Taivas sentään kyllä vainoojan on vaikea hyväksyä että Martina on avoliitossa ja olleet jo yli vuoden yhdessä. Et sä luuloinesi saa heitä erotettua ja miksi sinun on vaikea hyväksyä heidän yhdessä olonsa ?
FANIT, voi hellanlettas sentään....
Ihan vain huom! En ole tietoinen mistään Martinan ja Stefun pussailusta, koska en ole täällä edes kirjoitellut silloin! Vajaan vuoden olen näitä todella sairaita juttuja täältä lukenut ja joskus kommentoinut. Mikä ihme selostaja sä muuten olet? Muutata kaiken päässäsi sinulle sopivaksi, onko mieleikuvituksesi kieroutunut, vai elätkö jossain harhoissa?
Niin näinkin! Aika usein törmään Martinaan stadissa ja joskus jopa muuallakin.
Harmittaako sua, kun peräkylillä ei näy Martinaa? Vai mitä vikiset?
18:25 Hah, hah....niinkö luulet ja taas erehdyit.
Muutat
AamuTVssä tällä viikolla oli puhetta nettikiusaamisesta, oikeuspsykologi myös profiloimassa ihmisiä, jotka anonyymisti netissä kiusaavat muita. Karua kuunneltavaa. Täällä palstalla on siis nettikiusaajien kokoontumisajot!
Ohjelma ei koskenut suomi24, sulta jää sopivasti olennainen osa kertomatta.
Ihanko HooKoota vetelee sinapilla?
Martina lähti korottamaan hiilijalanjälkeään Jenkkilään . Toivottavasti hänellä on vain menolippu, se olisi ihan Martinan oloinen paikka. Siellä ei paljon koulutuksia eikä järkeä kysellä kunhan liitua riittää !
Viimeksi Thermanin kanssa siellä matkaillessaan, ei kai mennyt ihan putkeen, ainakaan Stefun sanojen mukaan.....paskin reissu ja seura ikinä.....hm
Ei kai sillä Martinalla sitä liituakaan ole
Varmasti enemmän kuin Kelan elätillä!
Tuota odotinkin jo, milloin stalkkeri aloittaa puheen hiilijalanjäljestä....niin tyypillistä stalkkerilta. Stalkkeria voi lukea kuin avointa kirjaa...toistaa itseään samoin höpötyksin..
Stefun on ollut menneen talven lumia jo ajat sitten, muttei näköjään sulle. On sulla pieni maailma, ei voi muuta sanoa.
18:29 ei kukaan voi sille mitään, että sinä et ymmärrä ihmisen tekojen ja valintojen vaikutusta luontoon, ilmastoon . Tätähän ei täällä palstalla ole keksitty. Martinan on aivan turha esiintyä luonnonystävänä. Hyväksikäyttäjä kuten moni muukin
Kerrotko 18:26 paljonko kela maksaa sulle?
No niin 12:13 täysin keskenjasvuisen kommentti ja hehän eivät ole kiinnostuneita Martinasta...🤣
Martinan kaltaisia veronmaksajia maamme tarvitsee, eli olis ehkä parempiakin kohteita tarjota sitä menolippua?
19.37 Millä se Sofia matkustelee? Jopolla ei kovin pitkälle pääse. Mutkumartina -syndrooma paistaa vähän liikaa läpi.
Ei se Martina nyt niin paljon veroja maksa. Esimerkiksi yritystoiminta tappiolla =veroja nolla.
No kuule, kyllä Martina maksaa veroja ihan kohtuullisesti, eli huomattavasti keskivertoa veronmaksajaa enemmän. Jos yritys on tehnyt tappiota, ei se tarkoita, että että verojen maksu loppuu.
Miksi tuota asiaa pitää toistaa monen ketjun verran? Meinaatko että Martina yksin sitä luontoa ja ilmastoa tuohoaa? Monet matkustavat työkseen ja lisäksi vapaa-ajalla, ole enemmän huoleastunut heistä tai Sofiastasi! Hyväksikäyttäjä, ketä olet käyttänyt hyväksesi? Sofia ainakin on ollut hyväksikäyttäjä jos joku.
Sorry, olen kyllä ihan työelämässä ja Valtio on palkanmaksajani.
Totta, koko kesän Sofia lenteli edestakaisin ja kaikki oli ihan hiljaa. Muistan, kun tuota hiilijalanjälkeä jopa kyseltiin jossakin ketjussa, mutta Martinan stalkkeri oli ihan hiljaa.
Nyt näyttää olevan parhaassa seurassa, eli omassaan. Menee varmaan kivammin niin.
Onhan se kovaa hommaa toi instaelämä.
Voi raivoilla ihan itsekseen 👍
Aivan täällä harrastetaan henkistä VÄKIVALTAA keskiyöllä.
Hola Esko !
18:20 Juu parhaassa seurassaan miehensä kanssa, kuten on instassaan kuvannut. Taitaa stalkkeria harmittaa, kun erosta höpissyt jo monessa ketjussa...
Minä lähden aamupalan jälkeen töihin 🙄
Paitsi viikonloppuisin.
MARTIINA EI HUOLI VIINOJA, EIKÄ HUUMEITA. MIESTÄKIN KÄYTTÄÄ AIKA VÄHÄ.
Peevelin näyttävä on tää pariskunta kun katselin Martinan instas, ei ihme jos media on kehunut tätä miestä komeaksi ja totta näyttää olevan.
Vainooja kirjoittanut viestejä et Martinan seuraajat keksivät että Martina on vielä miehensä kanssa. No nyt on uusi kuva heistä yhdessä palmujen katveessa, joten mites nyt suu laitetaan haukkujat ?
Äläs nyt katkeruuteesi tukehdu 08:02. Pakko sanoa ettei kovin iloiselta toi mies näytä. Ehkä pakotettu kuvaan kuten Stefu aikoinaan. Martina lukenut, että palstalla kyseenalaistetaan miehen olemassaolo ja reagoi kuten aina.
Näyttävä pari, jos mies on komea? Ei tuo pari erotu katukuvassa, lyhyitä, ihan ok ulkonäkö, se siitä
Kaunis on pariskunta ja seesteiseltä ja onnelliselta vaikuttavat, kaikkea hyvää toivon heille jatkossakin 🌴🌴 .
Vaikka sinä elät täällä Martinan elämää niin Martina ei elä elämäänsä nettikiusaajien mukaan.
Se sinun omalle tyttärellesi kaavailema Stefu on aivan ollut lasten kanssa lehden haastattelussakin, missä kertoivat Martinasta. Stefun mukaan Martina on tempperamenttinen, menevä, aikaansaava ja hurmaava.
Lapsilla on syysloma ja äiti just sopivasti taas poissa kotoa, kuten melkein aina koulujen loma-aikaan. Varsinainen leijonaemo! 🦘
Mikä on syy että kyttäät Martinan perhettä ja hänen lapsiaan? Oletko yrittänyt selvittää missä Martinan lapset ovat? Ja syy on mikä? Seuraatko Martinan lapsia paljonkin heidän elämässään aivan fyysisesti? Etkös sinä kertonut että sinua kiinnostaa hevosharrastus?
Muistaakseni kerroit että ystäväsi lapsi ratsastaa.
Mitä sekoilet tyttäret on mukana heillä matkalla ja eilen kuvasi tytärtä kun pyöräili palmujen huojuessa hiljaa 🤗 .
Juurikin näin, kuten eräässä ketjussa mainitsin, näin heidät yhdessä Stadissa, mutta sehän väännettiin niin, että niinhän sinä muka aina näät. Hyvännäköinen pariskunta, kyllä kelpaa...
Komea mies ja pitäisikö stalkkerin mukaan miehen nauraa jossakin instakuvassa, eihän Martinakaan naura. Voi hyvää päivää näitä juttuja..
Hyvännäköinen pari, ei siitä mihinkään pääse, vaikka kuinka haukkuisi...
Oh hoh, miksi sua kiinnostaa Martinan lapset? Oletko ottanut selvää missä lapset ovat? Kerrohan sitten, missä lapset ovat? Lieneekö matkalla mukana?
Ainahan sitä kiinnostaa toisten lapset. 🤔
Et sinä mitään ole nähnyt 11:08. Aussi on voinut tulla Australiasta ihan yhtä hyvin. Jäikö noin pahasti kaivelemaan epäilyt, että nyt pyrit todistamaan jotain mitä et voi?
Martina on lasten kanssa aina kun on lomat koulusta, yleensä ulkomailla tai kotimaassa mökkeilyä ja talvella Levillä lasketellen rinteitä.
Taas 11:13 kertoo omasta sielunmaisemastaan. Oletko vaarallinen lapsille?
Valehtele lisää! 💩🦘😩🐽
Kuvasiko hiljaa, pyöräilikö hiljaa vai huojuivatko palmut hiljaa? 😆
Voimia peräkammariisi!
Oi mikä runollinen ilmaisu: palmut huojuivat hiljaa...
11:47 Hah naureskelin samaa 🤭
Martalla taitaa olla kompleksi Plösön pituudesta/lyhyydestä kun nyt ottanut kuvan niin että Plösö näyttää päätä pitemmältä.
Eropareilla kyllä vuorotellaan lomat eli joka toinen joulu isän ja joka toinen joulu äidin kanssa jne. menee muutkin lomat. Sitten on sovittu viikko ja viikko tai joillakin isillä saattaa olla joka toinen viikonloppu, jos ei ole yhteishuoltajuus. Jos nimittäin on sellainen isä joka pystyy huolehtimaan lapsesta.
Kyllä se kompleksi on aivan joillain muilla. Ja jos ei olekaan pitkä niin jotain muuta on sitäkin enemmän, hm... Hullulta sellainenkin pariskunta näyttää jossa nainen on lähes puolta lyhyempi.
12:14 Nyt on kuitenkin kyse familia Lehdyköistä niin menee asiat vähän eri lailla.
Mitä muuta on sitäkin enemmän 12:16? Onko taas nukkeleikit menossa
Miksi valehtelet täällä itsellesi vieraan (toivottavasti) perheen asioista? Esko on vielä kertonut että he joustavat aina tarvittaessa sovituista. Ja kyllähän sen näkee että lapset haluaa olla jouluna äitinsä porukan kanssa ja siksi Martina ottaa Eskonkin mukaan jouluihinsa. Martinalla on mahdollisuus viedä lapsia eri paikkoihin aivan eri tavalla kuin heidän isillään.
Ja lapsille alkaa olemaan kaverit tärkeimpiä jo tuossa iässä ja kaverien kanssa vietetään mieluummin aikaa. Niinhän se on useissa perheissä että tietyssä iässä teinejä ei enää tahdo saada mukaan mökille, jos sellainen on. Ovat mieluummin omissa harrastuksissa kavereiden kanssa. Näinhän se menee.
Voi kun sattuu sisimpään ja miksi toi miehen pitikin tulla Martinan elämään ja vielä mennä avoliittoon hänen kanssa .Mieli maassa ja itkettää 😢 .
Yritä kestää 12:27. Olet rakastunut instahahmoon. Auttaako tuskaan se tieto, että insta ei ole totuus. Martina on todennäköisesti ihan erilainen oikeassa elämässä. Tsemppiä
09:54 kenen kanssa kuvittelet keskustelevasi? Etkö herää jo, että olet avun tarpeessa. Miksi olet opetellut ulkoa stefun jonkun sanomisen? Ei ole tervettä
Ei vaikuta avoliitolta kun Martta hengaa yksin Hangon hotellissa viikonloput. Plösöllä toki voi olla osoite Suomessa Martan vuokrakämppään jos se johonkin pitää täällä olla.
Voi mummo-parkaa taas, vai että Levillä lasketellen oikeen RINTEITÄ!
Ei kyllä saa tuosta miehestä komeaa tekemälläkään. Toi kuva on niin teennäinen kun olla ja voi. Martina peittää kädellään plösön mahan, plösö katsoo johonkin kamerasta pois päin ja martta tuttuun tyyliin huulet törröllään koittaa kaventaa naamaansa
Sorry vaan, olenpa nähnyt ja Aussi oli Stadissa. Miten todistat tuon etten ole nähnyt, kerrohan? Kaivelemaan, voi hyvää päivää sun kanssas! Sulla näyttää tuottavan ongelmia oman itsesi kanssa, sun pitää vääntää kaiken oman mielikuvituksesi mukaan.
Sä olet kyllä todella outo noissa harhoissasi ja ongelmissasi! Sulla on todella outo ja kiero/vääristynyt mielikuvitus. Elätkö sä elämääsi valheessa? Tosin tuskin elät omaa elämääsi, vaan Martinan elämää valheellisilla mielikuvillasi. Etkö pysty katsomaan totuutta silmiin?
Olet sä muuten todella kauhea plösöö ja silmäpussisi roikkuvat poskilla. Päätä pitemmältä, outo tulkinta? Martinan päänlaen kohdalla on miehen korva, miten se voi olla päätä pidempi silloin? Noin paljonko sinun silmäsi harittavat?
Mitä ihmettä sä 17:51 sekoilet? 😮
Totta, ei miehen mikään hongankolistaja tarvitse olla ja kyllä miehessä merkitsee jokin toinen asia paljon enemmän kuin pituus. Eikä tuo mies ainakaan Martinaa lyhyempi ole.
Tuo on minusta outoa, että joku näkee kuvassa miehen olevan päätä pidempi? Minä en saa millään tuosta kuvasta sellaista käsitystä aikaiseksi. Tuossa kuvassa Martinan päälaen kohdalla on miehen korva, miten silloin voi näyttää päätään pidemmältä?
Miten joku voi katsoa noin kieroon, en ymmärrä?
Voi sua on sulla ongelma familia Lehdyköistä? Missä se sun familia on Kortekielen asiantuntija, eipä taida yksinäisellä vanhalla ihmisellä oikein tuuri käydä?
Tuskin olet ollut katsomassa Hangossa, oliko Martina siellä yksin hotellissa? Pitäisikö Martinan sinun mielestäsi kuvata joka paikan missä he ovat yhdessä?
Olet muuten kauhea plösö, kuten kerroitkin...
MUMMO, joko se sun mummoharhasi taas alkoi, mummoja siellä, mummoja täällä?
Etkö muuten ole eläissäsi kuullut et rinteitä lasketellaan, vai onko se sulle ihan mahdotonta? Ai että oikeen, olisiko pohjanmaalainen Nurmolainen kyseessä?
Mahan, miehellä on todella treenattu kroppa, ei se mikään maha ole, hölmö? Onko sulla joku näköharha, kun näet isoja mahoja ja mummoja? Miehellä on myös todella treenattu yläkroppa, jos ymmärrät mitä se tarkoittaa? Katos kun rintalihakset näkyy....
Nyt on sulla kyllä mennyt pahasti tunteisiin, raivolle ei tunnu tulevan loppua. Jessus sentään, onko Vecasissa jo herätty...
Mummo on ylpeä kun familia laskettelee rinteitä, ovat vähän parempaa porukkaa.
Kerro mille raivolle, raivoa en näe tai tunne missään? Sitä saat odottaa maailman tappiin saakka, että minä raivoaisin.
Hieno juttu Martinalta.
Hyvännäköinen pari, ihana elämä matkustella maailman ääriin ja nähdä jotain muutakin maailmaa. Melkein kateeksi käy, kun itse ei pysty moiseen töiden vuoksi.
Tavallinen pari. Työssäkäyvät joutuu matkat ajoittamaan lomiin. Jotkut jopa rajoittaa matkailua kertaan, kahteen vuodessa tulevien sukupolvien vuoksi. Luonnonystävät tekevät näin. Minä, minä -ihmiset eivät "koska MÄ haluun ". Eli älä ole kateellinen, teet oikein, kun et matkustele
Joopa joo 😂😂😂
Eläkeläisistä voi tuo tuntuu kummalta .Ymmärrän että itkettää ja sanat loppuu. Sun ei tarvitse tulevaisuutta ajatella
11:16 Ettet vaan sitten kuitenkin olisi yhteiskunnan elätti joka saa kylmiä väreitä pelkästä ajatuksesta ulkomaanmatkasta. Töistähän sulla olisi lomaa ja pitäisi olla rahaakin.
Et siis ymmärtänyt miksi kerroin olevani hiukan kateellinen? Kyllä meidän perhe silti lentää kolme kertaa vuodessa ulkomaille, kuten moni muukin. Kaukomatkailu tosin on jäänyt vähemmälle, kun lennot yksin kestää jo niin kauan. Eikä ole kysymyksessä minä, minä-ihmiset ja koska mä haluun! Toisilla vaan ei ole mahdollisuutta matkustaa koskaan, sekös pistää harmittamaan...
Huh huijaa, yhteiskunnan elätti? En ole eläissäni ollut yhteiakunnan elätti, enkä mikään luuseri. Koko ikäni ole töitä tehnyt Valtion leivissä ja teen edelleen, samoin mieheni. Perheemme matkustaa kolme kertaa vuodessa, tosin kaukomaat ovat viime aikoina jääneet vähemmälle.
Sä rassukka et sit ymmärtänyt mitään, kun heitin et MELKEIN kateeksi käy... Melkein kateeksi käy ei ole sama, kuin kateeksi käy. Ymmärsitkö? Tuota osasin jopa odottaa...
Kolme kertaa on liikaa, jos ihminen ymmärtää mitä tapahtuu. Meillähän jäätiköt sulaa, entiset lumipeitteiset vuoret on sulia pysyvästi. Sullakin ilmeisesti lapsia. Etkö ajattele heidän tulevaisuuttaan? Jokaisen pitäisi omilla kulutustottumuksillaan vaikuttaa. Lukekaa, kysykää, niin tiedätte
18:20 Ei kyllä järjenhiventä kommentissasi. Tyypillinen ikifani.
Kerro tuo Sofiallesi ja kaikille maailman ihmisille jotka matkustavat! Mulle ei tarvitse tuollaista valistaa, olen kyllä itse riittävän tietoinen asioista. Mieheni työmatkat usein myös suuntautuvat ulkomaille, jolloin olemme lasten kanssa mukana.
Eipä näytä sinunkaan kommentissasi olevan järjen hiventä ( järjen hiventä ei ole yhdyssana). Enkä ole eläissäni ollut kenenkään IKIFANI enkä FANITA ketään.
Miten toi Martinan juoksutekniikka näyttää aina vaan niin raskaalta ja teknisesti kömpelöltä. Eikö se pidä jotain juoksukoulutustakin?
Tiedoksi että juoksee siinä mäkeä ylös, ellei sinulla ole silmiä päässäsi.
Raskasta vääntöä, huono tekniikka. Ei ihme että paikat hajoaa eikä ihme, että häviää juoksussa aina tosi paljon. Miksi ei opi
Kyllä se on niin raskaan näköistä tasaisellakin, jalka oikein tömähtää maahan. Kaukana rullaavasta kevyestä askeleesta.
Kuuluuko oikein tömähdys sinun korviisi, vai oliko se harhainen ääni vaan sinun päässäsi ?
Tasaisella ns lyllertää eteenpäin todella raskasta sen meno.
Jep, on kyllä viimeinen ihminen neuvomaan juoksussa ketään. Tönkköä ja vaikean oloista juoksua.
Luuleeko palstalla joku olevansa oikein ammattivalmentajia juoksutekniikkaan? Itse vain kiinnitin huomiota Martinan juoksuun, joka on ihan ok, koska juoksen itsekin.
Kumma kun Plösö ei saa naista vaan tyytyy tuollaiseen lomailusuhteeseen. Vai onkohan varattu ja sanoo aina lähtevänsä työmatkalle...
Tulihan se sieltä.
Kolmen K , katkera, kaunainen ja kateellinen kyylä haukkumaan.
Tottakai tuli. 😂
Ajattele, sinä ressu palstalla kokopäivän notkumassa 😂
Martina nauttii ja reissaa ulkomailla.
Ootko yksinäinen, eikö sulla oo ketään kun täällä aikasi vietät?
Varmaan on kaksoiselämää…nyt pikkushortseissa siellä, katsoin onko noi kalsarit
Pata kattilaa soimaa 14:44 . Kaikki lähtee itsetuntemuksesta, suosittelen
Eikö ole napapaitaa?
Plötsö ei taida etsiä vakavaa suhdetta, flipperin peluu silloin täällä näyttää riittävän.
Itse olet todella nolo plösö, katsoisit itseäsi tarkemmin peilistä. Mikä lomailusuhde, kun asuvat yhdessä? Onko sun käsitys avoliitosta jotenkin ihan hukassa? LUULETKO jo tietäväsi miehen työmatkatkin? Ettet nyt vain eläisi harhoissa? Tuo vaikuttaa jo vakavalta sairaudelta! Kantsii mennä tohtorin juttusiin, jos tullaisia päässä liikkuu...
Ai joudutko sinä plösöö useinkin pelaamaan flipperiä? Et taida saada koskaan toista osapuolta?
Siis aivan karmee toi martan ja plösön kuva. Martta peittelee plösön vatsaa kädellään sopivasti ja itse törröttää täytettyjä huuliaan kaventaakseen kasvoja. Samalla plösö mulkoilee johonkin pois kamerasta jostain kumman syystä. Tuossa kuvassa ei ole mitään aitoa ja sellaista mikä saisi siitä erityisen positiivisen kuvan. Päinvastoin tulee fiilis että tekemällä tehtyä huttua. Kulissia!
Hyvä kuva.
Syntyy vaikutelma, että pakotettu yhteiskuvaan. Ei katso kameraan kuten Martina, ei näytä iloiselta kuten Martina. Alushousuissa liikkeellä. Pitää hartiasta kiinni kuin kaveria.
Miten nokkelaa ja terävää analysointia kuvasta. Tuohan on todella ammattitaitoista profilointia henkilöistä. Sinun kannattaa harkita siitä ihan ammatti itsellesi 🙄🙄
Martinakin tekee noi ilmeet niin poseeraus mielessä. Toi huulien törrötys/poskien imeminen on niin karmeeta kateltavaa. Huomaa että itsetunto on noinkin vanhalla naisella totaalisen kateissa. Tosiaankin koko kuva on kaukana mistään aidosta, saati että siihen liittyisi aito rakkaus. Siinä on kaksi ihmistä, jotka haluavat leikkiä lomaromanssilla. Ei siinä, onhan se ihan sallittua, mutta ei sitä silti voi mitenkään hehkuttaa, päinvastoin.
Voi taivas mikä kommentti, oletko sä ihan järjiltäsi? Muodostat ihan kummallisen mielipiteen yhdestä kuvasta? Kannttaisi kyllä harkita tohtorin pakeille menoa, eihän tuo ole ihan tervettä!
Onko sulla kovakin harmi tuon sun plösöö olosi kanssa? Kannttaa treenata plösöön pois...
Sulla se kiire tohtorille on. Kuka jaksaa päivät pitkät puolustella itselleen tuntematonta ihmistä suolipalstalla, jossa arvostellaan julkkiksia. Ihan sama mikä on kritiikki niin aina olet puolustelemassa. Toi on sairaus
Anteeks nyt, mutta naurattaa. Luin just kommentin 18:25 ja se sopi sulle ku nenä päähän, eli varsinainen profiloija😄 wau luonnonlahjakkuus
Onkohan Martta pakottanut suoraan sängystä pyörän selkään niin ettei P ole ehtinyt pukeutua? Pelännyt kenties kuluisaa rageemista?
Toisaalta taas on näitä 24/7 palstalla roikkuvia, jotka työkseen väheksyvät ja kirjoittavat selviä valheita esim. Martinasta. He eivät hyväksy lainkaan näitä pahimpia valheita Martinast oikovia henkilöitä, vaan loukkaantuvat verisesti.
Voi taivas, sanoi mummo ja pyörtyi.
Kukaan muu ei ole loukkaantunut paitsi sinä 19:39. Ja mikä surullisinta, loukkaannut kuvitteellisen instahahmon puolesta.
Tuntematonta ihmistä, niinkö meinaat? Sä näköjään elät luuloillasi ja harhoillasi!
Sorry, en ehdi täällä päivät pitkät ketään puolustelemaan, kun olen työelämässä. Näköjään sinä ehdit haukumaan päivät pitkät, sehän se sairasta vasta onkin!
Mielummin puolustan haukuttavaa, kun haukun ja arvostelen itse, niin alas en elämässäni vaivu, kuten sinä!
Siis sinä mummoko pyörryit, mut etkö sä ole jo vanhus ja lähes 20 v. eläkkeellä ollut?
Musta ei mummoa saa tekemälläkään.
En muuten tiennyt, että Martina on uskovainen. Siellähän on kristinuskon tunnus kaulassa. Yllätyin.
Tuossa vilkaisin Martinan instaa, siellä kommentoi eräs vanhempi eläkkeellä oleva opettaja nainen (omalla kuvallaan), miten mulla tuli ihan mieleen eräs kirjoittaja täältä. Ihminen, joka ei osaa käyttää välimerkkejä oikein.
Ei se sunkaan kirjoitus saa puhtaita papereita. Käsittääkseni opettaja osaa kirjoittaa toisin kuin sinä tai minä. Tiedoksi myös, että instaprofiili voi olla feikki.
Minulla myös.
Oli todella erikoisia postauksia instassaan. Näytti olevan samalta paikkakunnalta missä eräs täälläkin joskus mainitun äiti perheineen asuu.
Eräs, joku, muu, muutama. Mikä lie pointtisi
21:26 Sepä se, koskaan ei saada tietää mikä on syy tuohon kommentoijien jäljittämiseen.
Jep, samanlaisia virheitä oli muissakin jutuissaan netissä.
Omituisia postauksia instassaan 🤔
Osuinko oikeaan, vai mitä puolustelet itseäsi ja tuota opettajaa? Kuinka nyt äkkiä opettajan profiili onkin feikki? Ihan tiedoksi tuosta ihmisestä kyllä löytyy tietoja ihan googlaamalla ja hänen itsensä instasta, on muuten Nurmolainen harmaapäinen (tavallisen tallaajan näköinen) todella vanha opettaja. Opettajia on monella alalla ja löytyyhän niitäkin opettajia, jotka eivät osaa välimerkkien käyttöä!
20:13 Huomasitko sinäkin, tuo todella vanha harmaapäinen nainen on Nurmolainen eläkkeellä oleva opettaja! Tietoja hänestä löytyi myös googlaamalla, vaikka joku väittääkin hädissään feikkiprofiiliksi, mutta tuo ei pidä paikkaansa.
Eräs kommentoija tosiaan on kuin suoraan täältä, pitkälti yli 70 v. vanhus. Hauskaahan se jäljittäminen on, kun näkee moisen kommentoijan profiilin, eihän tuota kommentoijaa voi kun nauraa!
Törröhuulet ja toyboy boksereissa. Yhdessä mönkivät ylämäkeen. Ihanaa lomaa Mara! Olette ihan oikeassa paikassa. Jenkkilä on teidän!
Taidat olla kateellinen. 😂
Usko huviksesi, kukaan ei kadehdi epätoivoista instaelämää
Mitä tarkottaa epätoivonen instaelämä?
Joopa joo 😂
Sitä että pakko pitää kulisseja yllä instassa. Totuus sitten ihan muuta.
Kuinkahan mones tämä Plösö on Stefun jälkeen josta kaikki on kateellisia 🤔
Miten keski-ikäinen nainen viitsii elää tuollaista elämää, missä puhelin on aina kädessä ja päässä pyörii, että pitää saada instaan matskua.
Tarkoitatko sitä Sofia Belorfin elämää? Pärsaukisena haahuilee muiden nurkissa ja kuvaa ruoka-annoksia, jos joku ne kustantaa?
Mietipä omaa elämääsi. 😂😂😂
Kateellisia tosta aussipullukasta?? No lippisjonne meni samaan kategoriaan. Kummatkaan ei kehuja ansaitse ainakaan ulkonäöstä. Hannu oli toki komea. Palomies ihan pikku pätkä ja Martinaakin lyhyempi poika. Bahasta en edes viitsi mainita mitään.
Onko tämä ketju minusta? Käsittääkseni ei, mutta sinä et kykene muuhun kuin tommoseen äitisi oli tyyppiseen "viisasteluun" kolmen hymiön kanssa. Ei ole ilmeisesti sulla yhtään omaa ajatusta, joten sun todella kannattaa miettiä elämääsi
🙈🙈🙈
Epätoivoista instaelämää? Nyt en ihan ymmärtänyt, ei kai instaelämä ole olla Jenkeissä lomalla? Miksi seuraat Martinan instaa, jos se ottaa sulla noin koville? Voi hyvää päivää sua, kateushan tuosta paistaa!
Joko se plösöö taas plössöttää, menisit salille! Miksi sä olet kiinnostunut kuinka mones on, sillä kun ei ole mitään merkitystä! Vai etkö sä saa ensimmäistäkään?
Hetkinen, missä puhelin on aina kädessä? Mitä sä kuvittelet, meinaatko et Martina 24 t istuu puhelin kädessä? Jos hän kuvaa vuorokaudessa muutoman kuvan onko se sulle koko vuorokausi?
Martina on todella vähän postannut instaansa tuolta reissultaan kuvia, mitä seuraajat haluavat nähdä. Mutta, miksi sun pitää mennä hänen instaan, kun se on sulle niin vaikea paikka? Miksi muuten vanha ihminen jaksaa seurata Martinaa ja haukkua häntä päivästä toiseen?
Tuo sinun kirjoittelusi todellakin kuvaa ihan sinua itseäsi, eikä ketään muuta! Tuot oman epävarmuutesi, kateutesi, tyhmyytesi, sivistymättömyytesi, käytöstapasi puutteen todella hyvin esiin, eikä tuo sinun älyllinen toimintasikaan mitään kovin korkeaa ole!
Miksi sä muuten luettelet ja arvostelet jonkun miehiä ulkonäöllisesti? Onko sulla jokin suurikin ongelma elämässäsi? Ei miehen ulkonäkö ole mikään meriitti, kyllä
mieheltä vaaditaan paljon tärkeämpääkin kuin ulkonäkö. Ei "suurmiehetkään" ja "maailman johtotehtävissä" olevat ulkonäön perusteella arvostella ja monellakin heistä on kaunis vaimo! Ota nyt se sun komea ja yksinkertainen Hannusi, saattaa olla vielä vapaalla.
11:25, nytkö sulla kärähti. Koita kerätä itsesi
Se mikä ihmetyttää on Martinan seuraajien passiivisuus. Kaksi riehuu täällä, mutta instassaan keskimäärin 1000 tykkäystä ja 26 kommenttia? Ihmisellä, jolla on 147000 seuraajaa. Eskolla on puolet vähemmän ja kuitenkin moninkertainen määrä kommentteja ja tykkäyksiä. Samoin jollain jolla on 20000 seuraajaa, niin enemmän eloa instassaan.
Ikäviä ne ostetut seuraajat kun ovat niin hiljaisia 😂
todellisuudessa esim kommenttien keskiarvo ei kyllä ole 26, vaan paljon vähemmän. Jotkut arvonnat, sekä rakkauskuva Hannun kanssa ovat nostaneet lukemia. Arvonnat luonnollisesti kerää kommentteja kun sitähän niillä haetaa ja hölmöt suomalaiset jonottavat vaikka ämpäreitä jos ilmaiseksi saa. Hannun kanssa kuva toi paljon kommentteja, koska siinä oikeasti uskoivat heidän lähipiirinsäkin että homma oli aitoa. Paljon kommentteja jossa on heidän kummankin ystäviä. Toisin kun näissä muissa miehissä niin ei oo saanut ystäviltä eikä edes tuntemattomilta samanlaista huomiota. Ja sekös Marttaa huolettaa. Pullukan kanssa eka yhteiskuva keräsi noin 14 000 tykkäystä vähemmän kun hannun kanssa :D
Näin on. Näyttää olevan keskimäärin 3-5 kommenttia. Joskus jopa 8 tms. Ja lähes 150000 seuraajaa. Jotain outoa on
Jos Hannun juttu olisi tiedetty jo tuossa vaiheessa niin olisiko saanut kuva noin paljon tykkäyksiä. No eipä olisi saanut ja sen tietävät kaikki. Ketään ei tuomita niin paljon kuin sitä joka tukee seksuaalirikoksesta syytettynä olevaa. No, jos olisi tiedetty niin koko suhde ei olisi edes alkanut.
Sinutkin on toivottavasti blokattu Martinan instasta, vaikka toki feikkitilillä ehkä siellä olet. Mutta picukissa näkyy vain rajoitettu määrä kommentteja, ei siis läheskään kaikki. Ja Martinan tili on sellainen että siellä ei kommentoida että ihana mekko, mistä ostit. Ja siellä eivät miehet kuolaa kielipitkällä koska Martinan insta ei ole tissien ja takapuolen esittelyä varten. Toki kaikki vapaa-aikaan liittyvä saa paljon tykkäyksiä, mutta niitä postauksia Martinalla on harvakseen. Videoita katsellaan aina noin 50-100 tuhatta kertaa.
Miksi sillä Hannulla on sitten niin älyttömän vähän tykkäyksiä ja kommentteja vaikka Martinan aikana saikin kaksinkertaistettua seuraajamäärät. Kun Martina julkaisi kuvan Hannun kanssa niin Hannulla oli alle 6 tuhatta seuraajaa ja Martinalla se lähes 150 tuhatta. Parhaimmillaan Hannulla oli 13 tuhatta seuraajaa ennenkuin Martina otti eron. Sitten seuraajamäärä laski parilla tuhannella. Mutta tosiaan, tykkäyksiä on keskimäärin 50, jos postaa paidattoman kuvan niin hieman enemmän.
Martinan seuraajat lisääntyi Hannun tullessa elämään myös kuudella tuhannella. Oli 144k ennen Hannua. Nousi sitten seurustelun alkaessa yli 150k. Nyt laskenut sen jälkeen 147k tasoon, eli kolme tuhatta ottanut hatkat.
Hannulla muun muassa edellisessä kuvassa 1200 tykkäystä. Keskiarvo jossain 300-500 tasolla. Seuraajamäärään nähden kymmenkertainen Martinaan verrattuna. Älä siis jaksa viljellä näitä valheitasi. Älä sorru Martinan tyyliin.
Hannuhan voi edelleenkin olla syytön. Miksi tuollainen asia on ylipäätään ollut esillä jo vuosia, kun mies ei välttämättä ole edes syytön. Niin ja mistä tiedät ettei Martina tiennyt asian olevan vireillä? Martinahan jatkoi Hannun kanssa seurustelua vielä puoli vuotta jutun tullessa julkisuuteenkin. Eli ilmeisesti ei ollut mikään syy. Sitten erotessa kertoi lehteen kaikenlaista muuta miksi erosi, joka oli sinänsä jo tekona törkeä Hannua kohtaan. Nyt kuitenkin fani väittää että erosi ton keissin takia. Eli olet siis eri mieltä kun Martina, joka ei laittanut eroa ton keissin piikkiin :) Niin ja näistä Martinan Bottiseuraajista saa nimenomaan katselukertoja. Ei tykkäyksiä.
Mutta eihän Martina enää omien sanojensa mukaan mainosta omassa profiilissaan valmennuksia. Teki näille omat profiilit. Kuinkas sitten kävikään :DDD
Joo katsoin tuossa edelliset noin 10 postausta. Oli kaikkea mainostamisesta, "treeniin" ja jenkkimatkaan. Tykkäyksiä tyyliin kahdessa kuvassa yli 1000, eikä yhdessäkään yli 2000 ja kommentteja keskiarvolta noin 4. Seuraajamäärä 147k. Tämä suhde on todella outo. Jos joku sanoo että seuraajat arvostaa Marttaa laajasti, niin kyllä täytyy olla likaiset lasit silmillä :)
Joo eihän sieltä vaivauduta edes nopeaa tykkäystä laittamaan. Outo epäsuhta. Todella pienemmillä seuraajamäärillä on paljon enemmän reagointia. Pari samaa tyyppiä kommentoi jokaiseen postaukseen
Ihan varsinaisessa instassa sama juttu kuin picukissa. Ihme selitys. Millä videolla on tuollainen määrä ja tiedät kyllä miten noi videoiden katselukerrat toimii.
Voi voi kun vuosikausia on pitänyt valehdella että ostettuja seuraajia ja nyt sitten pitää vieläkin yrittää todistaa väitettään oikeaksi. Tuollainen valheellinen väite muuten täyttää rikoksen tunnusmerkit jos joku sellaista on sattunut hokemaan keskustelupalstoilla vuosikausia.
Sinä olet varmasti joku Hannun ympärillä eron jälkeen pyörinyt nuori blondi?
Sellainen luonnollinen jolle ei ole tehty mitään että säilyy AITOUS ja tasapaino, kuten Hannu haluaa tulevan lapsensa äidiltä.
Kaksi, voi sua luulotautinen, älä kuvittele mitään, kun et kerran tiedä? Mikä ihme aikuista ihmistä kiinnostaa joku seuraajien määrä? Tyttäreni 15 v. katselee seuraajia ja peukuttajia, muttei itsellä tulisi tuollainen mielenkään.
Mitä sinä siitä saat vaikka olisi vain 1000 seuraajaa? Sä taidat olla aika lapsellinen ja nuori, ainakin kommentoinnin perusteella, vai oletko aikuinen, joka jäänyt lasten asteelle?
Mene katselee Sofian seuraajamääriä, jos nuo seuraajamäärät niin kiinnostaa!
Voi sua pullukkaa, ottaapa koville! Seuraajamäärä, voi sua pikkunen...
Kun sua näyttää kiinostavan jonkun seuraajamäärät, alahan katselemaan muidenkin julkkisten seuraajamääriä ja peukutuksia ja kommentteja. Tule vasta sen jälkeen kommentoimaan. Olisiko niissä jotain outoa?
Juuri katsoin Martinan seuraajamäärä 147.926 Hannun 11.442, et ei kannata valehdella, jos niin kiinnostaa jonkun seuraajamäärät! Nuo Hannu Hanhen tykkääjämäärät ovat todella vähäiset, kun rehelisesti katsoo! Ainut mistä Hannu on saanut tuo 1200 tykkäystä on tuo viimeinen hautajaiskuva, muuten tykkäykset ovat alle 500. Joten älä sorru Hannun tyyliin...
Martinahan oli jättänyt Hannun enne vuodenvaihdetta, mutta hannu vaan jäi roikkumaan Martinaan. Tuo raiskausjutun jälkeenhän Martina Hannun jätti. Ei täällä kukaan FANI mitään väitä, pölhö! Hannu ei varmasti olisi ymmärtänyt muuten, että on kysymyksessä ero, ellei Martina olisi sitä lehteen sanonut. Hannu on senverran yksinkertainen.
No sullahan ne likaiset lasit ovat silmilläsi, jos päivät pitkät tuollaista seuraat ja vielä valehtelet! Täällä sinä lähes yksinäsi haukut Martinaa päivät pitkät.
Olisiko sun korkea aika lopettaa ja aloittaa oman elämän eläminen!
Onko Hannu kertonut sulle näin? Oletko suurestikin rakastunut Hannuun? Ota siitä, Hannu lienee vapaa!
Miten tuo nyt noinpäin kääntyi? Hannu on laittanut instaansa kyselybokseja ja siinä maininnut millainen on unelmanainen ja mainitsi mm. että luonnollinen. Martinalle laitettiin mesolankoja ja laittoi sen instaansa ja heti Hannu laittoi postauksen kun oli käynyt parturissa ja tekstin että silmäpusseille ei tehty mitään että säilyy aitous ja tasapaino. Lisäksi on vastannut kysymykseen että haluaako omia lapsia että kyllä ehkä haluaa. Nuo kaikki poissulki sen että olisi vielä haikaillut Martinan perään. Tämä vain tiedoksi tuolle Hannun palvojalle joka itkee sitä että Martina jätti Hannun.
Tuohan oli sitä aikaa kun Hannu pyöri näiden luonnollisten nuorien blondien kanssa.
Aikamoisia valheita sulla tulee. Voisitko kertoa mistä sulla on päässä että Martina on jättänyt Hannun ennen vuodenvaihdetta? Hannu ei ilmeisesti ole ollut tästä tietoinen. Uskon ehkä vähän enemmän henkilöä itseään. Martina oli myös raiskausjutun jälkeen Hannun kanssa vielä puoli vuotta yhdessä. Hahah ja vielä tuo viimeinen lauseesi ettei ymmärrä eroa ennen kuin ämmä myy itseään lehteen, niin on sulla kyllä mielikuvitus valloillaan :DD
Monta Martinan puolustuspuhetta ehdit päivässä rustailla. Aika sairasta että joku tosiaan viettää päivänsä niin, että puolustelee suolipalstalla itselleen tuntematonta henkilöä. Soita vaikka 112 niin pääset hoitoon.
Miten sä yhdistät nuo Hannun vastaukset mitenkään Martinaan. Hannua ei voisi vähempää kiinnostaa Martinan kaulan leikkaukset tms. Hannulle varmaan löytyy fiksumpaakin naisseuraa. Oon todella onnellinen Hannun puolesta että pääsi eroon suhteesta Martinaan, vaikka se aluksi saattoi raskaalta tuntua. Nyt jälkeenpäin varmasti tajuaa minkälaisen hirviön kanssa oli yhdessä.
Hyvin tunnistaa sut. Tää sun nuoret blondit juttu viimeistään paljastaa..hahaha
15 vuotiaan tytön äiti öykkäröi Sofiasta 👍😂
Voisko joku selittää miksi Hannulla ei saisi olla nuoria blondeja?
Martina lähtee aamupalan jälkeen lenkille..
Siis PASKALLE !
Ehkä huomenna aamukakka tulee ripulina tai sitten ummettaa kovasti. Uskon edellisen illan bailaamisella olevan vaikutusta koostumukseen.
HK:n sininen tulee kahdessa pätkässä.
Mahtava ulkoilukeli.
En tiedä Martinan seuraajista enkä vatsantoiminnasta, mutta tyypistä tykkään ja ihan näitä stooreja seurailen. En ole mummo, en idiootti, en kelan elätti, eikä oma elämänhallintakaan ole kateissa.
Ihmettelen suuresti tuota pahanolon ja kiukun määrää, kun tyyppi, jonka elämä pitäisi olla ihan päin helkuttia ja täysin muiden taloudellisen tuen varassa, elääkin suht mukavaa elämää. Se ei näköjään vain kaikille "passaa".
Kiitos, hyvä kommentti!
Ja mikä pjaskamaisinta niin nuo ...tanan julkkikset ei suostu elämään sellaista elämää kuin nämä palstan suutaan aukovat tahtoo. Ei sitten millään. Elävät vaan kuten tahtovat...voi keleen ...kele!
👍👍👍
On vain sellainen pieni juttu kuin raha, mitä nämä tyrkyt himoitsevat ja tarvivat siihen seuraajia.
Äläs nyt nolaa itseäsi yhtään enempää 12:16. En muuten usko, että Martina elää kuten tahtoo. Se on instan vankilassa ja julkisuudesta riippuvainen. Miksi kiroilet noin paljon?
Saat sinä tykätä. Martinasta taas ei tykkää todella moni ja se ei liity ainakaan kateuteen hänen elämäänsä kohtaan. Koen että itselläni ainakin menee paljon paremmin. On työt, mies ja lapset. Arki rullaa ihanasti. Tämä on kuitenkin yksi lukuisista paikoista, jossa voi tuoda esiin asioita mistä ei pidä jossain julkkiksessa. Martinassa pahinta on mielestäni VALEHTELU ja sellainen jonkinlainen esittäminen. Yrittää olla jotakin tänään, huomenna tekee taas täysin toisin. Satuilee minkä ehtii ja todellisuudessa hyvin pieni osa tästä pitää paikkansa. Mediassa esittää jotain täydellistä äitiä, mutta jo kaikkien lööppien ja jopa oman lasten suusta tulleiden juttujen perusteella voi sanoa, että se on todellakin täyttä teatteria. Itse en pidä esimerkiksi meriittinä kenelläkään sitä, että on parina vuonna saanut tuloja vähän keskivertoa enemmän. Se ei kerro ihmisestä yhtään mitään. Muutenkin hänen kohdallaan kannattaisi miettiä ennemmin sitä, miten hän on tienannut vaikka ennen vuotta 2017. Eli tuonne 35 vuotiaaksi asti hän on elänyt kovin pienillä tuloilla, missä mies maksoi viulut. Julkisuus on hänelle kaikki kaikessa ja hän ja toki moni muukin näistä tyrkyistä, tekevät kaikkensa päästäkseen lööpeihin. Sama kaava jatkuu vuodesta toiseen. Aina täytyy keksiä vähintään uusi mies jotta jutut eivät lopu.
Musta 12.16 ei nolannut, oli totuudenmukainen, pienillä tehosteilla varustettu kommentti, koska asia on juuri noin.
Niin, mistä sinä tiedät, onko henkilö instan vankilassa, vai oletko vain päättänyt näin? Eli Martina ei toimi ja elä kuten sinä tahdot ja siitähän on sun hyvä mielesi pahoittaa.😇
Martinalla ei olisi elämää ilman instaa. Jopa lapset ja koira jäävät toiseksi, kunhan saa kertoa itsestään mahdollimman paljon kaikkea mitä ei todellisuudessa ole. Martinan arjen pakoilu on jo ihan legenda. Hyvää viihdettä siinä mielessä.
Kerro miksi olet ottanut juuri Martinan uhriksesi? Onko syy Stefussa?
Totta kirjoittikin totuuden. KIITOS !
Voi voi ja nääs nääs 16:55. Jokainen tietää, että instajulkkis joutuu miettimään koko ajan sitä uutta matskua. Martinan tulot on julkisuudesta kiinni . Martina saa mun puolesta tehdä mitä sen on pakko. Sinulla nukkeleikissä Martina tekee mitä haluaa. Olet mielesipahoittaja, joka kehuu omaa kommenttiaan
Martina on huippu tyyppi.
Martina on tavallinen keski-ikäinen nainen
Tavallista itsekkäämpi ainakin.
Martinan kuvista päätellen LA on ränsistynyt, ruma paikka. Yllätyin
Jep
Ihan hienoo, kun ottaa kuvia muustakin kuin luksuksesta!
Kyllä sielläkin rähjäisyyttä ja köyhyyttäkin riittää.
hehehehe. Tosiaan luulet että Martina otti kuvia rähjäisyydestä ihan tarkoituksella :D
Joo siis missä slummeissa he siellä pyörii. Tietysti joka kaupungista löytyy kivampia ja ei niin kivoja alueita. Kyllä LA on kaikkea muuta myös, kuin tuota ankeutta.
Kuntosali siellä oli ulkoa rähjäinen tai kulunut ja veikkaan kyllä että tahallaan otti kuvan siitä.
Onhan se koko paikka tosi ankea, ei pelkkä kuntosali. Glamour on kaukana
Sinä menet runsaan aamupalan jälkeen takaisin nukkumaan. Herätessäsi tuhti lounas/päivällinen.
Kenestä puhut?
Oli muuten taas hyvin nähtävissä kuinka pieni se Martan lomaromanssi pullukka onkaan. Olivat pyörillä liikeellä ja mies oli pyörääkin lyhyempi, vaikkakin paksumpi :)
Joopa joo 🙄
Kateellista horinaa.
Hyvännäköinen, fiksu ja koulutettu.
Kelpais kyllä sullekin.
Siitä tulee kyllä joku ei hetero -fiba, en tiedä miksi. Ei kelpaisi, liian sliipattu, liian suuri tarve paljastella itseään
pyörääkin lyhyempi tyyppi...joo-o🧐
Jassoo, että semmosta fibaa tällä kertaa. Mutta todella ihanaa, kun jaoit tuntemuksesi meille ❤ Olemme erittäin otettuja avautumisestasi.
Napapaita, minishortstit Ilman paitaa jne
Ketkä te 21:05? Puhutko itsestäsi me -muodossa? Varmaan saat apua, jos ymmärrät hakea. Miksi käytät rakkauden symbolia veetuilutarkoituksessa?
Toiset osaa arvostaa miehen luonetta fiksuutta ja koulutusta, täällä on henkilöitä näköjään ettei heitä nää arvot ollenkaan kiinosta. Näköjään riittäisi että mies on pitkä eikä muita vaatimuksia tarvitse olla miehelle.
Hyvä huomio ja vertaiset aina tukevat toisiaan ja heillä on sitten kans samanlaiset elämän arvonsa .
Hyvää luonnetta, fiksuutta?Jättänyt kaksi lasta Australiaan,molemmat alle 7v vanhoja.On siinä fiksu ja empaattinen mies.Sopiva kylläkin Aitolehdelle.
No me, etkö ymmärrä kirjoitettua tekstiä? Minä, Elli, Alli ja Elviira ihastelimme tuota tekstiä; ..ei hetero-fibaa..! Miten joku osaa kirjoittaa noin syvällisesti, siitä punainen sydän. Miksi ihmeessä epäilet kommenttia joksikin veetuiluksi? Onko sinulla itsetunto-ongelmia, niihin saat kyllä apua, mutta ehkä et täältä🤕
Eli sinä ja sun sivupersoonat, jep. Terve ihminen ei voi rakastaa tuntematonta palstailijaa, siksi oletus veetuilu. Mutta sivupersoonat ja rakkaus tuntemattomaan. Pahoittelen, tilanteesi 09:26 on paha. Toivon, että saat apua
Mikä koulutus Pullukalla on? Kerro kun tunnut tietävän.
Mikä koulutus Pullukalla on ja millä lailla on fiksu?
Yhtä itsekäs kuin Martinakin.
Sopivat tuossakin suhteessa hyvin yhteen.
Siitä napapaita-kuvasta ainakin itsellä tuli mielikuva että ei hetero
Oletko ottanut selville miehen lapsetkin? Miksi sinä olet noin kiinnostunut aina lapsista? Miksi mielestäsi lapset kuuluvat tällaiselle roskapalstalle? Onko sulla ongelma suhteessa lapsiin? Ettet vain olisi lapsiin menevä...?
Jätä lapset rauhaan, ne eivät mitenkään kuulu tälle palstalle!
Ole nyt PULLUKKA hiljaa ja marssi lähimpään salille, et saat läskisi kuriin!
No niin tietysti, vainoaja haukkuu kaikkia Martinan miehiä homoiksi! Jos sinä olet homo, transu tai lesbo, se ei tarkoita sitä että kaikki muut ovat!
Kiertäisit vähän enemmän maailmaa, niin näkisit jotain ympärilläsi, myös napapaitoja.
Mut sut on taidettu teljetä neljän seinän sisälle.
Ne teinithän eivät ole tuolla mukana, eix niin
Miksi sua kiinnostaa missä teinit ovat??
Miksi sua kiinnostaa lasten olinpaikat???
Kerro lisää ajatuksiasi 04:57. Voidaan raportoida eteenpäin
Martinan teinit on isien kanssa suomessa, kuten aina muulloinkin.
Mummohan tosiaan hehkutti liikuttuneena koko familian yhteisestä matkasta...
Kuka mummo? Joko sä taas näet ja kuulet mummoja joka paikassa? Koita nyt päästä noista harhoistasi eroon!
Kuuluuko tuo asia jotenkin sulle? Kerro miksi? Miksi olet kiinnostunut teineistä ja lapsista?
Tuolla edellä haukutaan kuntosalia ja sen ympäristöä, missä Martina oli. Mutta kas, Arnold the man oli siellä myös samaan aikaan. No Schwarzenegger tietenkin. Näinhän se menee.
Kaikki fiksut olivat paikalla!
Yhyyy, yhyy. Ajatteletko että Arnold on joku pintaliitäjä? Kyse ei ollut pelkästään punttisalista Nehän on usein kuluneita, vaan siitä että kaikki paikat näytti olevan rähjääntyneitä, kulunutta, likaista. Ihan sama toi Miami, näyttää todella epämääräiseltä se piha ja allas, pieni loukko. En ymmärrä miksi ajattelet, että Martina on arvostelun kohteena? Eihän se Martinan syy ole, että toi paikka on karu. Ethän ajattele, että Martina jotenkin on vastuussa. Idea se, että ns ihailtu paikka on ruma ja karu. Arnoldia on turha pitää minään laatumittarina tai sellaisena, että rapistunut punttisali muuttuu hienoksi. Bodari ei välitä, kunhan treenivälineet on kunnossa. Älä ota henkilökohtaisesti, jos Martinan kuvien perusteella nähdään todellinen "loisto "
Arnold oli tullut katsomaan Suomen suurta staraa. Oli varmaan saanut vihiä etukäteen.
Kohta Martina sanoo, että Arska tuli salille ihan siksi, että oli kuullut Martinan, eli ison staran Suomesta olevan paikalla!
Harmi kun oli selin ja aita välissä (tähdet omalla puolellaan ja rahvas omallaan) ei huomannut suomen suurinta julkkista
Martina on perustanut Ameriikan ja se on ihana kaupunki!
Martina tuntee los Angelesin ihan kodikseen
Voi sua, on sulla suuri ongelma! Ihan pitää kolme kommenttia heittää perä kanaa.
Nyt tuo piru Riihimäeltä, Kortekielen asiantuntija sekos kokonaan...Tuota samaa hkemistaan se on viljellyt jo monta vuotta...
hokemistaan
Martinalla on menossa kolmas ulkomaalainen mies kahden vuoden sisään.
Irakilaisyntyinen Baha, Tanskalainen lippisjonne ja aussipullukka.
Välissä oli yksi hölmö suomalainen lätkäjätkä, muuten ollut vaan näitä ulkkiksia. joille Martinan taustat ja rumat suhdekuviot on tuntemattomia ja siksi ovat tietämättöminä tämän kelkkaan lähteneet.
Suhteet ei vaan tunnu kovin kauaa kestävän olisko Martinan vaikea luonne syynä eroihin?
Oletko lähestynyt näitä kaikkia miehiä ja heidän läheisiään? Ainakin Hanneksen läheisiä lähestyitte kun hän aikanaan Martinan kanssa vähän aikaa tapaili. Hanneksen piti olla aivan lastensa turvallisuuden takia huolissaan teidän lähestymisistänne.
Voi sinua 🙄
Lopeta jo 15:46 omien ajatustesi jakaminen. Käsittääkseni toi Hannes pisti lasten instat yksityisiksi. Varsinainen turvallisuus ei ollut syynä, vaan ihmiset instassa. Kuinka kauan jatkat omien ajatustesi esittelyä?
Hannes on laittanut tuon asian kirjaansa mutta on myös kertonut asiasta jossain lehtijutussa.
Miksi lapsilla on julkiset instat ylipäätään nykyään. Ihmettelen kun on yleisesti tiedossa nettipedarit yms
Olet sitten erittäin hyvin tietoinen asiasta. Ennenkuin ehditte niin Stefulla on tuolloin joku Nora Aarnio kierroksessa jonka kanssa vietti juhannuksenkin Marbellassa ja samana kesänä vielä tapaili Sofiaa.
Kyllä ne instassa törkyjä lähettelevät voivat olla myös livenä vaarallisia koska eiväthän ne terveitä ole. Ja kas kummaa kun täälläkin vielä jokaisen Martinan miehen kohdalla on kirjoitettu että on lähestytty miestä ja hänen läheisiään ja juuri sentyyppisillä asioilla, mistä tämäkin puhe taas lähti eli mitä 15:16 kirjoittaja tuossa vihjaili. Pitää kuulemma miehiä ja läheisiä informoida jostain.
Tuskin "nettipedarit" keksivät että nytpä lähestytään Hanneksen lapsia törkyviesteillä koska tuli tietoon että tapailee Martinan kanssa. Eli kaukaa haettu. Kyllä ne on aivan muut jotka tuollaista tekevät.
Tuonnehan jo yksi sellainen näytti tehneen aloituksen 15:51.
Pointti se, että miten nykypäivänä kukaan antaa lapsien olla tuollaisten henkilöiden helposti lähestyttävissä? Eli jos huolehtiva isä muutti instat yksityisiksi sen jälkeen kun Martinan kanssa alkoi tapailemaan, niin hyvä että älysi edes silloin.
"Olet sitten erittäin hyvin tietoinen asiasta". Itsehän sinä toistuvasti jauhat, että joutui pistämään lasten instat yksityisiksi. Hohhoijaa
Ei mainittu sanallakaan lasten instoista mutta tepä tiesitte asian eli 16:01 kirjoittaja ja 16:03 kirjoittaja kommentoi lasten instoista. hm..
Hohhoijaa. Hannes kirjoitti tästä kirjassaan ja tätä on jauhettu suomi24 useissa ketjuissa. Sun hmmm salapoliisitaidot ei nyt riitä. Hmmm. Älä nyt koko typeryyttäsi täällä näytä
Koita nyt PULLUKKA rauhoittua! Mitä sulle kuuluu kenenkään miehet, oletko sä mustasukkainen Martinasta? Etkö saa itsellesi toista osapuolta, siksi olet niin katkera?
YMMÄRRÄTKÖ, naiset yleensä sinkkuina tapaavat erilaisia miehiä? Ei se mikään kielletty asia ole. Martinan suhdekuviot ovat aivan samanlaiset kuin monella muullakin naisella.
Martinan suhteet ovat olleet yleensä pitkäaikaisia, lukuunottamatta muutomaa deittikumppania, joita yleensä naisilla myös on. Mitä Martinan luonteeseen tulee, onhan hänen luonteensa huomattavasti parempi kuin sinun, vainoaja. MUTTA ongelmahan on ihan sinulla itselläsi!
Kuinka monta miestä sillä Sofialla onkaan ollut lyhyessä ajassa, jääköön arvoitukseksi?
Tuo ylloleva 15:16 kommentoijalle
Nythän Martinan ikifanin on turha väittää, että teinit on reissussa mukana. Eskon 50 vee synttäribileet oli keskiviikkona ja tytär poseeraa isänsä kanssa. Martina on reissussa aussin kanssa.
IKIFANI? Voi sinua ressukkaa...
Miksi ihmeessä käyt kurkkimassa Martinan ja Eskon instoja, jollet osaa muuta kuin haukkua jatkuvasti? Päästä irti, saattaa oma elämäsikin helpottua, tollo!
Vatvotaan nyt ihan rauhassa toisten elämää, kun oma on näköjään niin tylsää, mutta kyllä on todella ihanaa, kun Martina oli laittanut stoorinsa kuvan itsestään ja Eskosta. Upeaa. Martsu on fiksu nainen, kun on aidosti hyvissä väleissä exiensä kanssa, myös Stefun.
Tiedän, että paskamyrsky kommentistani nousee, mutta enpä ole Sofian existä samaa huomannut. Puoliso Niko I jossain haastattelussa kertoi tietävänsä, millaista on elämä narsistin kanssa...ketähän tarkoitti? Eikä muiltakaan ihan mahdotonta suitsutusta ole kuulunut....näistä lukuisista ulkomaisista rakksuksista en tiedä
rakkauksista...
Älä kuvittele itsestäsi liikoja 21:05. Miksi sun kommentista nousisi paskamyrsky? Ihan samaa hölinää kuin palsta täynnä ja sinähän täällä vatvot..
Tiedoksi 21:05, on erittäin tavallista olla aidosti hyvissä väleissä exän kanssa. Siinä ei ole mitään ihmeellistä.
Totta helkutissa nousee paskamyrsy, kun täällä kuvitellaan, että on jokin Martinan ikifani , jos sanoo jotain positiivista ihmisestä. Huomasihan jo sinusta itsestäsi, selvää ärtymystä....🤫
No onko Sofialle arvonnassa osuneet ne typerät miehet vai onko Sofiassa jokin ongelma, kun entiset ei lämmöllä muistele?
Mistä tiedät ettei muistele? Kaikki eivät muistele julkisuudessa.
Missä näet sitä paskamyrskyä 22:34? Kehut taas itseäsi turhasta. Huomaan ärtymystä
Hyvä kirjoitus 21:05, kiitos!
21:21 Etkö huomaa omia virheitäsi? Sähän täällä sitä paskamyrskyä viljelet, lähes kaikki mitä kommentoit ei kuulu sulle pätkääkään, Ymmärrätkö, vai pitääkö rautalangasta vääntää?
Kyllä miehet tietävät mikä Sofia on, onhan se ihan julkisesti tullut ilmi. Kuka muistelee lämmöllä hyväksikäyttäjää ja Marokkolaista h......?
He tuskin sitä Seiskassa tai ylipäätään julkisuudessa joka paikassa kailota.
11:43, on todella surkuhupaisaa kehua omaa kommenttiaan
Siellähän sitä nuoripari ajelee golfkärryillä kuin eläkeläiset ikään. Kyllä on glamouria...
Hah haa, ei ole todellista... 😅
Taas näytit tyhmyytesi.
Tuolla yksityisellä saarella golfkärry on suositeltava liikkumisväline.
Sivistä itseäsi palstalla notkumisen sijaan.
Ei se kenenkään tyhmyys auta siihen, että toi golfkärryllä ajelu on niin eläkeläisten touhua. Kuten itsekin kirjoitat, on suositeltava (ei pakollinen). Kumma paikka on lomakohteeksi, eläkeläisten retriitti. Miksi muuten hermostuit noin pahasti? Otitko henkilökohtaisesti?
Luksushotelleissa esim. Dubaissa asiakkaita kuskataan golfkärryillä mutta tosi siellä on oma kuljettaja. Martinakin on usein laittanut stooreja siitä. Onhan tuo nyt noloa kun tuolla lomakohteessa joutuu itse ajamaan, se on selvää.
Yltääkö Pullukalla jalat polkimille vai onko pomo puikoissa?
Enkä nyt voi muuta sanoa, että kämänen paikka kaikin puolin. Dubai on Dubai. Ei oikeasti luksuspaikat golfkärryjä käytä. Dubai on nykypäivän Kanarian saaret
Toi Martinan asumus on kyllä kaukana luksushotellista.
Niinkö!
https://fisherislandclub.com/beach-club/
Siinäpä sulle kolmen K kyylälle: kateelliselle, kaunaiselle ja katkeralle.
Eihän se Martina tuolla majoitu. Älä sinä pistä omiasi. Kuvista näet sinäkin, että ankea paikka, kaukana luksuksesta. Kateus ja katkeruus on toi vakiovärssy sulla. Kukaan ei Martinaa kadehdi paitsi joku instawannabejulkkis
Siis wau mitä luksusta asunnot sisältä! Ja siellähän näkyy se pieni poreallaskin, jota Martina vain kuvasi.
Joo kyllä Martinan kuvien perusteella (ja niiden puuttumisen perusteella) voi sanoa, että tuolla ei majoitu. Kyllähän sitä noin hulppeissa kylppäreissä peiliselfieitä ottaisi vähintään.
Tuolla fisher Islandilla on paljon erilaista majoitusta, ihan huoneiston vuokrausta yms. Ei näytä Martinan kämppä yhtään tuolta mitä yksi epätoivoinen ikifani yrittää esitellä.
Luuletko 10:34 ettei Martinan instassa olisi kuvia sisältäkin, jos tuolla majoitus? Yritä nyt käsittää, että toi yksi Martinan seuraaja laittoi tuon linkin jotain perustellakseen. Hullumpaan suuntaan vaan menee
Koita nyt PULLUKKA laihduttaa vähän. Martina miehellä, kun on erittäin treenattu pyykkilauta vatsa. Yhdessä myös harrastavat treenamista, kuten instastakin selviää.
Ikifani? Voi taivas sua PULLUKKA. Fanitatko sä jotain? Ihana paikka, jossa majoittuvat ja todellakin vähän toista, mitä suolipalstalla itkevät ovat!
Ihan helv...tin pieni tuo piha ja vielä puiden alla varjossa. Saahan siinä varjoisessa kahden hengen pikku altaassa otettua kuvan ja siveltyä vettä itsensä päälle, jotta on jotain somematskua missä näytellä ihanaa hetkeä. Siinä ei ole mitään hienoa tai erikoista? Nykyään joka toisella perheellä on suomessakin poreallas. Ihan arkipäivää keskituloisille ja sitä paremmin toimeentuleville. Palvoja koittaa tottakai hehkuttaa kaikkea mitä Aitolehmä tekee
Miten voi palvoja olla noin sokea, että ihan kirkkain silmin puhuu täyttää soopaa. Uskomatonta ettei tuollainen ihminen ole jo jossain laitoshoidossa. On vaaraksi ainakin itselleen
Ainut lauta mitä tuolla kaksikolla on, niin on silityslauta. Martina kooittaa kuvissa näyttää sixpackiä sillä että vetää korkeavyötäröiset housut ylös peittääkseen pömppömahan ja sitten pari ylintä lihasta näkyy. Tuohan on ihan uutisoitukin vinkiksi mediassa. Ja tolla miehellä pyyykkilauta on vielä kauempana. Tuskin heidän muutamat liikuntasuoritukset nyt mihinkään huippukuntoon johtaa. Bailausta ja roskaruokaa riittää sitäkin enemmän. Ai mistä sen tietää. No bailausta on näkynyt edellisen kuukauden aikana paljon ja ruokakuvia tulee aina kun siihen on aihetta, ja Martan tapauksessa vain silloin kun on jotain terveellistä. Voidaan siis todeta että kaikki muut ateriat eivät ole julkaisukelpoisia
Toi pinkki käsipaino on todennäköisesti jotain välillä 5-8 kg. Tuollaiset vatsaliikkeet pikkupainolla peruskuntoilijan juttu. Ei tuu sixpackia
11:52 tuolla on kaikentasoisia paikkoja. Martina ei kuvien perusteella ole tuossa minkä sä linkkasit. Saarella on huoneistohotelleja yms laidasta laitaan ja paljon
Ei tarvi ottaa turhia askeleita! Törkyparkkeeraus vaan puuttuu
Vuoden äiti familian kanssa syyslomareissulla, mutta jotain taisi unohtua matkasta? 😂
Ja sinä täällä kateellisena. 🤭
Näin sitä voi ajatella ihminen, joka ei halua viettää lomia lastensa kanssa. Mutta eihän Martina osallistunut Eskon 50 vee synttäreillekään.
Eikös Martina viettänyt viime joulunkin lasten kanssa ja eronneillahan lomat vuorottain. Eli joulun aikaan te vasta saattekin kadehtia, koska on isien vuoro viettää joulu lastensa kanssa. Eskon synttärijuhlat on joskus marraskuussa mutta Martinan stoorissa ja Eskon stoorissa on Martinan onnittelut kyllä.
Juhlathan on vasta myöhemmin.
Stefun isyydessä näyttää edelleen olevan suuria haasteita. Tarvitaan aina ulkopuolinen siihen mukaan.
Onnittelut Eskon instassa, vau miten mahtavaa 😀
Nehän oli jo viime keskiviikkona. Yllätysjuhlat
Työpaikalla , työkavereiden järjestämät, Esko järjestää isot juhlat myöhemmin.
Mitä nuo asiat sinulle kuuluu? Ymmärrätkö, HANKI JO SE OMA ELÄMÄ! Olet niin säälittävä, kun päivät pitkät roikut pahaa oloa purkaen suolipalstalla, vieläpä vuosikausia!
HANKI OMA ELÄMÄ!
Martinalle on jotenkin nahkeaa muille normaalit asiat. Onneksi nyt kuultiin että ensi jouluna on kuitenkin vapaa velvollisuuksista niin voi vähän rentoutua.
Me ei kuultu mitään. Yleensä eronneilla se menee noin mutta se menee perheissä niin kuin he sopivat ja se ei kuulu sinulle pätkääkään. Eikös sinulle aivan lehtien palstoilla aikanaan vihjattu että kannattaisi hankkia oma elämä niin saisi muut ihmiset olla rauhassa.
"Äiti ragee helposti eikä osaa lopettaa"
Näyttää siltä että ei ole vieläkään hankkinut.
Kuten ei Martinan ikifani, joka elää elämäänsä Martinan kautta ja päivystää palstalla 24/7
Kävin lenkillä ennen kuin heräsin.
Ja minä lähden lenkille nyt! Hyvää ja aurinkoista päivää!
Ihanaa olla lasten kanssa tämäkin loma, kun muuten elämä on niin hektistä. Liikkunut olen joka päivä ja juoksen muuten puolimaratonin Martinaa paremmassa ajassa, kuten miehenikin, joka on KOMEA :)
Höpö höpö 😆😆😆
Ihana kuulla. Toi on just se outo juttu, että Martina luulee olevansa jotenkin kovassa kunnossa ja on saanut jotkut palvojatkin näin uskomaan, mutta eihän todellisuudessa Martta ole kuin ihan tavallinen kuntoilija. Mukavaa että pääset viettämään laatuaikaa lasten ja miehesi kanssa loman merkeissä. Ne on tärkeitä hetkiä aikuiselle ja erityisesti lapselle <3
Mihin aikaan suoritat puoliskan triathlonista? Onko teillä komean miehesi kanssa parempi aika kuin Martinalla? Eli siis lähes 2km uinti, 90 km pyöräilyä ja perään puolimaratoni, ellei tiedä mitä se tarkoittaa.
13:21 puolikas triathlon on ihan kohtuullisella treenillä helposti suoritettavassa. Martina on treenannut kymmenen vuotta ja tulokset heikkoja. Sun on turha tosta puolikkasta tehdä mitään sankarisuoritusta. Tavallinen kuntoilijakin sen pystyy suorittamaan, varsinkin hitaasti kuten Martina
Kyllä menee puolikas triathlonissakin vauhdikkaammin. Älä huoli :) Ja siis pelkkä puolimaraton 1.40h. Triathlonissa about 5min hitaammin
Höpöhöpö 😆
Jotenkin on Lissumainen tyyli, liekkö....😉😉
Olisiko se sun Lissu ja jospa tapaisitte myös. Hellyttävää toi haikailu. Etsi se Lissun joku somekanava vai onko sut estetty?
HK:n sininen Turun sinapilla oli mennä väärään kurkkuun kun näin rakastavaiset golfkärryssä! Taattua Seiska-kamaa.
Martina ei kävele muuten kuin treenin merkeissä. Hissiä käyttää jne. Liikkuminen on pakonomainen juttu sille
Kappas vain mitä täältä poistettiin, hm...
Yllättävästi Martina sanoi vielä 2 viikkoa sitten medialle, ettei nyt ole enää reissuja luvassa, vaan keskitytään töihin syksy. Eikö hän nyt ole kuitenkin jossain jenkeissä lomalla. Tiettävästi myös se 21päivän haaste käynnissä. Ei varmaan ihan kovin läsnä voi näille asiakkaille olla vaikka kovasti lupaa. Siellä jenkeissä kun on yö sillon kun täällä päivä.
Siellä se kuvasi materiaalia haasteeseen ja lisäksi Martinalla on tiimissään pari muutakin valmentajaa. Onneksi ei kertonut koska nämä raivoisat jutut, jotka johtuu siitä että Martina matkusti, olisivat alkaneet jo heti silloin kaksi viikkoa sitten.
Kylläpä sinua harmittaa. ☹️
Kun näkee raivoa joka paikassa, se kertoo vain siitä omasta päästä 14:04? Mitä muuten väliä koska kertoo ja koska kommentointi suomi24 alkaa kellekään muulle kuin näköjään sulle? Onko sitä omaa elämää vai pelkästään Martinan elämä ja palstalla vahtiminen?
Martinan kirjan takakannessa lukee että välittämättä vuosia kestäneestä someraivosta, vähättelevistä ja ilkeämielisistä lööpeistä jne...Eli kyllä ne muutkin sen someraivon ovat huomanneet.
Eikä vähiten ole asialla Mara-hokija ja Minna Kortelampi-hokija ja Kortekieltä hokija. Taas tuli vastaan ketju vuodelta 2013 ja siellähän se oli Martinan ja Annen kimpussa. Nimimerkkikin oli sen mukainen eli "roskaa" tai "kortekieltä". Sehän käyttää myös tätä white trash sanontaa usein.
Jaa että miten tuli vastaan? No kun se taas eilen kirjoitteli tästä Eremenkosta niin sitten googlasi Martinan nimen ja Eremenko ja sieltä niitä tuli. Nuo vanhat ketjut kertovat myös aika paljon historiasta ja aina tulee muutaman julkkistyrkynkin nimi vastaan joka asiassa. Ja aina ne samat jotka olleet aikanaan Martinan kimpussa. Tuon Martinan äidin kimpussa olevalla lienee joku muu motiivi kuitenkin.
Meinaatko, että Martina tekee Bölörffit, eli katoaa kuin pieru Saharaan, kun ensin hehkutetaan supertiimin kanssa lanseerattua elämä balanssiin -valmennusta?
Luulisin, että Martinalla on enemmän vastuullisuutta eli hoitaa hommat.
Martinan kirja takakansineen on Martinan sanelun mukaan kirjoitettu. Muutkin eli Martina. Kirjoittaja kirjoittaa mitä Martina tilaa
Kaikki normaalit ovat nähneet ja näkevät someraivon ja ilkeämieliset ja vähättelevät lööpit lähinnä Seiskassa.
Täälläkin etusivulla on pahimman vuosikausien someraivoajan tekemiä aloituksia. Tiedä kuka aloituksen on tehnyt, joku irvileuka, mutta kortekieltä hokija ilmestyy aina hyvin nopeasti jokaiseen aloitukseen, vaikka se ei edes koskisi Martinaa.
Ai nytkö taas on ilkeämielistä ja vähättelevää. Ei ole kauaa kun Seiska kirjoitti niin ihanasti. Ootko muuten lukenut muista kuin Martinasta tehdyt jutut? Martina pääsee tosi vähällä, koska on epäkiinnostava
Hyvä toi eläkeläisten lomasaari. Ei näköjään Miami ja Miami beach yms kiinnosta. Ei sitä kyllä los Angelesissakaan kiinnostanut kuin Hollywood hill. Kannattaa matkustaa maapallon toiselle puolelle ja ajella golfkärryllä eläkeläisten lomakohteessa
Voi sinua 😆
Sulle sanoisin, että opettele edes alkeellinen oikeinkirjoitus kun jaat tuota suurta viisauttasi ja tietämystäsi. Aloita vaikka erisnimistä 🤣🤣
Vai väheksyy pikkupissis eläkeläisiä, mutta pikkupissis ei osaa kirjoittaa. Suunsoitto on hallinnassa, mutta alkeellinen perussivistys puuttuu, jota olet muilta kyselemässä?
Hyvä huomata, että Martinan ikifani jäkättää itse täysin samoista asioista mistä muita haukkuu. Kirjoitusvirheistä huomauttelu ja ikä 😀 sinähän nämä kaksi kommenttia raivoissasi kirjoitit. Ei taida olla muuta sanottavaa, kun tuohan on totta, että eläkeläisten lomasaari, kun Miami Beach, South Beach yms olisi koettavissa. Mutta muista seuraavan kerran kun tunnet tarvetta haukkua kirjoitusvirheistä huomauttajaa ja tunnet tarvetta haukkua Martinan arvostelijaa vanhaksi ihmiseksi, että sehän on sivistymätöntä 😉
Tuota noin, mikä tässä sinun todella rönsyilevässä kommentissa on viestisi ydin, eli mitä yrität sanoa?
Tähän enempää puuttumatta, suosittelen sinulle uraa/työtä, kun ikää tulee, johon ei kuulu tämä kirjallinen itsensä ilmaisu, tai siinä on sinulla hieman petraamista.
Ps. ..ei se sanojen määrä vaan laatu..
Oliko se sinun ystäväsi Tukiainen siellä mainitsemissasi paikoissa aikanaan?
Tukiainen tosiaankin viihtyi Miami Beachilla mutta joihinkin kuviin on tägännyt myös South Beachin eli Tukiaisen lempipaikkoja siis. Nuo tuli esiin kun nopeasti googlasi Tukiainen ja Miami.
Miksi Martina edes menisi sellaiseen paikkaan missä häntä julkisesti aitolehmäksi ja ämmäksi haukkuja on ollut.
Ai että sentään, miten terävää meikkiä 18:00. Mä suosittelen sulle oman elämän elämistä, niin ei tarvitse loukkaantua instahahmon puolesta. Vieläkö elättelet toiveita, että joku alle nelikymppinen tietäisi Martinan.. Voi voi
Meininkiä
Tyypillinen teiniangsti jonka on ihan pakko sanoa se viimeinen sana.
Teinit ei Martina - ketjuissa pyöri. Vai olitko sä 19:56 teininä kiinnostunut äitisi/mummosi ikäisistä?
Höpöhöpö. Miksi et pysty asiaa myöntämään. Etkö kehtaa myöntää olevasi Sofian fani?
Myöntäisin, jos olisin. Käsittämätöntä kuvittelua anonyymipalstalla.
Viikon loma(ellei jatku pidempään), joista 3-4 päivää menee matkustamiseen ja kolmena päivänä kuvataan instaan palmuja ja käydään jumppaamassa. Kaikki tämä on täysin turhaa, kun salilla voi käydä suomessakin ja palmuja varmaan on ennenkin nähnyt. Ja miettikää miten paljon maapallo saastuu juurikin tällaisilla turhilla ja itsekkäillä matkoilla. Olisi edes oikeasti käynyt vaikka NFL matsissa tai jossain konkreettisessa kokemuksessa, mitä ei muualta saa, mutta Martta meni katsomaan rantapalmuja ja kuntosalia. Okei kävi hollywoodin mäellä alibilenkillä. Toki pääsee ainakin omaa arkeaan pakoon ja sehän varmaan on se tärkein.
Tästäkin ketjusta huomaa kuin harhaisia kaksi Martinan seuraajaa on. Heidän mielestään Miami beach ja south beach on Tukiaisen paikkoja 😀 lukekaa vähän muutakin kuin Tukiaisen ja Martinan instoja, niin tiedätte, että noi paikat on todella yleisesti tiedossa olevia, ns pitää nähdä, jos tuonne menee.
Mutta kun tämä on Martinan haukkumaketju niin kuka tulee tänne "yleisellä tasolla" kirjoittelemaan ja täällä tänä päivänäkin kirjoittelee joku Martinaa aitolehmäksi haukkuva, niin voihan olla että tietystä suunnasta on oppinsa ammentanut.
Joka päivä se luettelee Martinalle etu- ja sukunimiä pilvin pimein ja yksi niistä on Aitolehmä.
Nyt se oli tehnyt aloituksen otsikolla Martinan äidilliset otteet eli esittää että olisi Sofian fanittaja mutta kyllä se on jo sieltä aikaisemmalta ajalta, sieltä vuodesta 2005 lähtien ainakin.
Googlasin aitolehmä ja olihan se tehnyt jo vuonna 2008 tännekin palstalle aloituksen otsikolla Martina Aitolehmä.
Niin ja sun maailmassa vain yksi ihminen voi käyttää tota 😀
Hei, ihan oikeasti. Jos sanoo, että Miami Beach on Tukiaisen paikka eikä Martina halua mennä paikkaan, missä on ollut häntä haukkunut henkilö...Ymmärrätkö miten kilahtanutta
Vai lenkille? No, onhan se aamujumppa tietysti vähän sitäkin. Makkaralenkkiä nääs! Kyllä me meidän Mirri--Martta-Maratiina-Mara Kortelampi-Aitolehmä-Aitolehti-Eremenko-Eerikäinen-Therman-Tamminen-Pikkarainen-Backer-Palaci:n aamulenkit tiedetään. Se on makkaraa kaikilla mausteilla, välillä tanskalaista pølseä, välillä aussilaista bangersia, joskus salaa ihanaa mustaamakkaraa mutta yleensä tylsää suomalaista lenkkimakkaraa. Lenkki on terveellistä huudahtaa meidän Mara! Puraisee lenkistä palan ja lähtee lenkille lenkkiä mussuttaen.
Ota nyt ne lääkkeet.🙄