Jos Helenin myyjä estää teitä kävelemästä vapaasti tai hän lähestyy teitä ja avaa suunsa, kyse on aina epäasiallisesta käytöksestä. Jotain epärehellistä yritetään tehdä. Estäkää huijaus.
Soittakaa poliisille tai pyytäkää vartijoita poistamaan häirikkö. Varoittakaa muita.
Varokaa epäasiallisesti käyttätyviä Helenin myyjiä.
5
310
Vastaukset
- Anonyymi
Esim. Leppävaaran asematunnelissa parikymmentä provisiopalkkaista Helenin myyjää on terrorisoinut siellä päivittäin liikkuvia henkilöitä jo usean vuoden ajan.
Erityisesti vanhuksia pysäytetään väkisin ja aloitetaan "keskustelu" ja tukitaan vilkas kävelyliikenne. Jokainen lähialueen asukas on varmasti tullut häirityksi satoja kertoja.
Helenin johtajat tietävät tasan tarkkaan mistä on kysymys ja miten hommaa hoidetaan täysin epäasiallisesti ja epärehellisesti. Hehän ne suurimmat bonukset saavat.- Anonyymi
Yhtä törkeää häirintää kuin puhelinmyyjien toimet. Pitää kieltää lailla häiriköinnit ja ahdistelut. Kukaan ei nykyisin ilahdu kun joku myyjä tai sellaisen kätyri on lompakolle pyrkimässä vaikka millä komparepliikillä kuten "kumpi aika teille sopii" vaikka häiritty uhri ei aikoja halua myyjälle.
Ihme jos ei hävetä sellaisten ehdottajia. Tunnoton kapitalistien palvoja oltava silloin jos homma ja uhrin jymäytys on mielestään "ok". - Anonyymi
Eivät nuo terroristit ole varmasti Helenin työntekijöitä. Ei mikään terve yritys voisi edes harkita heidän palkkaamistaan. Ovat todennäköisesti jonkun markkinointiyrityksen tytäryhtiön palveluksessa jollakin määräaikaisella työsuhteella.
Helen on ehkä vain hakenut luvan markkinoida jossakin tarkasti määritellyssä kohtaa tuottamatta häiriöitä ihmisille. Tätä ei tietysti ole kerrottu terroristeille. Heitä on vain ohjeistettu hankkimaan maksimäärä sopimuksia keinolla millä hyvänsä. Moraali pitää unohtaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät nuo terroristit ole varmasti Helenin työntekijöitä. Ei mikään terve yritys voisi edes harkita heidän palkkaamistaan. Ovat todennäköisesti jonkun markkinointiyrityksen tytäryhtiön palveluksessa jollakin määräaikaisella työsuhteella.
Helen on ehkä vain hakenut luvan markkinoida jossakin tarkasti määritellyssä kohtaa tuottamatta häiriöitä ihmisille. Tätä ei tietysti ole kerrottu terroristeille. Heitä on vain ohjeistettu hankkimaan maksimäärä sopimuksia keinolla millä hyvänsä. Moraali pitää unohtaa.Poliisi voisi hyvin puuttua pahimpien terroristien toimintaan.
Kulkuväylien tahallinen ja tarkoituksellinen tukkiminen erilaisilla myyntipisteillä ja pysäytetyillä puoluskyvyttömillä uhreilla on aina törkeä rikos. Ja pääsyyllinen on aina homman tilanneen yrityksen toimitusjohtaja. Muut tekevät mitä käsketään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1504563Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja903561Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v362716Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12453Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M181807KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2391761Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka261445Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2381334Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1771283- 751240