jos joku tuolla oikeassa elämässä sanoisi, että on ikävöinyt juuri minua
Miltähän se tuntuisi
Anonyymi-ap
10243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuskin sitä kukaan sanoisi ellei ole tuttu henkilö.
Hmm.
Mulle ei täälläkään ole kukaan niin sanonut. Eikä tule sanomaan.
Luulen näin: Hän ei ole sanonut minusta mitään ilkeää mutta ei mitään kaipaukseen tai haluunkaan liittyvää. Tai kehunut mitään minussa. Ei sillä että minussa olisikaan kehumista.
Mutta hyvä jos joku on selvä. Teoissaan.
Niin. Kyllä se tuntuu herjaavalta sanoa se tänne. Joskus vaan ei kannata oikeassa elämässä niitä tunteita tunnustaa. Jos ei ne tuota iloa. No itselle sitten ainakin surua, kun on toiselle ei-toivottua. Tää elämä läväyttää hirvittävää pskaa silmille välillä.
Minä en ole enää ihan varma ymmärtää kaikki palstailijat mitä ikävöinti tarkoittaa. Osa tuntuu kuvittelevan, että se on jonkinlaista kirjoitteluleikkiä.
Ikävöin juuri Sinua...
Suurin osa elämääni pyörii ympärilläsi ja odotan lähtölaukasta...
Siis... Lähtölauikausta
Niin mitähän silloin tuntisi? Riippuisi kuka kertoja olisi.
Omasta tilanteesta sen verran että haluan olla ystävä sellaiselle henkilölle josta pidän, ikäerolla ei ole silloin mitään merkitystä. Se tarkoittaa sitä että pidän hänestä ja haluan auttaa häntä.
Näinhän sen olisi pitänyt mennä..