Silkkana kiusaamisena. Sairasta syynätä liian tarkkaan toisten ulkonäköä.
Pidän kaikkia kehumisia
Anonyymi-ap
8195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En tietäisi. En ole siitä maailmasta. Olen tavis siinä mielessä
Ei minusta. Mutta menee noin niin kuin ohimennen, ei sillä tavalla keskustelun aiheena kuitenkaan. Kyllä ihmisiä saa ja on suotavaa kehua.
Ulkonäön kehuminen on tökeröä, jos ette ole suhteessa. Monissa paikoissa menee häirinnän puolelle. En ole ap mutta samaa mieltä kuin hän.
Siis vaikka että "onpa hienot saappaat". Ei mitään tökeröä. Onko vaikeaa olla kohtelias ja ystävällinen kanssa ihmisille? Maksaako ystävällisyys jotain???
Mikään ei ole niin turhaa kuin kehua anonyymien ulkonäköä. Täällä rumat omii niitä ja kuvittelee tiesmitä.
Minusta se on normaalia ja mukavaa. Siinä ei ole mitään pahaa tai negatiivista että toiselle tulee hyvä olla.
Joo
Kun sanon naista kauniiksi, minä myös tarkoitan sitä. Ottakoon kehuna tai ei tai ihan minkälaisena tahtookaan, kunhan ei negatiivisesti, koska se ei ole mitään negaa ikinä. Puhun vain totta hänen kauneudestaan. Mies menneiltä vuosilta