Koivuhaan autokatsastus

Anonyymi-ap

Ei enää koskaan! Kehtasivat hylätä autoni etusivulasien kalvojen takia, vaikka ne oli asennettu ammattimaisesti espoolaisen ammatti miehen toimesta! Asentajakin piti tuomiota mielivaltaisena.

Muutenkin autosta haettiin hakemalla vikaa. Tuijotteli oikein taskulampun kanssa jarrujen osia, vaikka jarru testissä näytti oikein hyviä lukemia. Yhden parin sormen mentävän reiän löysi helmasta ja merkkasi senkin, vaikka helma ei ole kantava rakenne. Kaiken kukkuraksi kehtasi merkata palaneet etuparkit, vaikka ilmoitin asian olevan tiedossa ja polttimojen löytyvän hanskalokerosta. Ilmoitin myös vaihto aikeistani.

11

947

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laki kieltää tuulilasin ja etusivulasien tummennuksen Suomessa. Tosi tyhmä "ammattilainen" kun on laittanut tummennuskalvon etusivulaseihin.

      Totta kai jarruosat tutkitaan, vaikka jarrut toimisikin hyvin. Siellähän voi olla vikoja letkuissa ja muissa osissa jotka hajoaa vaikka seuraavassa hätäjarrutuksessa.

      Mitä oikein valitat jostain huomautuksista. Nehän ei estä hyväksymistä, mutta kiinnittää huomion että tarkastetaan seuraavalla kerralla että on korjattu.

    • Anonyymi

      Itsellä ollut auto kaikinpuolin kunnossa niin on mennyt kalvoineen läpi.
      Ei kannata nostattaa hylkäyskerrointa kaikenlaisten pikkuvikojen kanssa.
      Eikä ainakaan sanoa ”että meinasin korjata”.
      Siitä se pomppaa viimeistään

    • Anonyymi

      Seuraavalla kerralla kättelet katsuri 200 euron setelin kanssa, niin ei tarvitse jälkikäteen tulla itkemään.

    • Anonyymi

      Haha, hyvä provo xD

      • Anonyymi

        Rahamiehet saavat kuulemma kovia sakkoja.


    • Anonyymi

      Todella HK

    • Anonyymi

      Tekikö Koivuhaan katsastus oikein vai väärin ?

    • Anonyymi

      Kaikin puolin asiallinen katsastushan tuo kuulostaa olleen.

      Etusivulasien kalvot on kielletty. Vikojahan siellä kuuluukin hakemalla hakea, muuten saattaa jäädä huomaamatta. Polttimoiden vaihtoaikeet kannattaa toteuttaa jo ennen katsastukseen menoa.

    • Anonyymi

      Aika kädetön tyyppi jos ei osaa vaihtaa parkkivaloja. Kyseessä lienee varmaan nuori juippi tai vanhuus. Yhteistä kuitenkin on se että pääkaupunkiseudulla ovat aika saamattomia käsistään. Valitettavasti.

    • Anonyymi

      Osaisiko iskä vaihtaa parkit sinulle ?

    • Anonyymi

      Jos iskä asuu Espoossa, niin siltä ei saa apus. Pitää olla taitoa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      44
      2239
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      67
      2121
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1960
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      394
      1714
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1665
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1494
    7. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      0
      1390
    8. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1112
    9. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      977
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    Aihe