Valopilkku tappiolla 9,2 miljoonaa

Anonyymi-ap

Näitä idiootteja riittää, kuten Taksi Helsinkin porukka ja Sanoman dorkat. Turha tulla leikkimään alalle, josta ei ymmärrä mitään.

18

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      vasuritoimittajat pyörittää valopilkkua.....

    • Anonyymi

      Kuluttajan harhaanjohtamista.Mainostetaan ,että taksin saa kaikkialla suomessa.Ehkä isommissa kaupungeissa,mutta sielläkin vain virka-aikana jos muuta ajoa ei ole.

    • Anonyymi

      Taksi Helsinki ei liity Valopilkkuun enää millään tavoin.

      • Anonyymi

        Taksi Helsinki mokasi koko homman, jonka vuoksi Sanoma otti konkurssipuljun haltuunsa. Pahin koko maan kattava kusetus autoilijoita kohtaan, jotka ovat erehtyneet maksamaan kuukausimaksuja, vaikka ajot ohjataan välitysyhtiöille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taksi Helsinki mokasi koko homman, jonka vuoksi Sanoma otti konkurssipuljun haltuunsa. Pahin koko maan kattava kusetus autoilijoita kohtaan, jotka ovat erehtyneet maksamaan kuukausimaksuja, vaikka ajot ohjataan välitysyhtiöille.

        Tämä. Ensin houkutellaan mukaan isoilla lupauksilla ja sitten annetaan etuoikeus kyyteihin yksittäiselle aluetoimijalle.

        Mitä saivat aikaan? Alueellisen toimijan tyypit kieltäytyy ajamasta tiettyjä kyytejä ja sit niitä tarjotaan meille hylkiöille. Minäkin hylkään.

        Ennen ajoin myös huonoja kyytejä koska kokonaisuus ratkaisi. Nyt en.


    • Anonyymi

      Pitää sitten laskuttaa uusilta autoilijoilta 10 miljoonaa. Artisti maksaa.

    • Anonyymi

      Sanoma tekee myös tappiota.

      • Anonyymi

        Sanoman toisen vuosineljänneksen tulosraportin mukaan tehtiin tappiota yli miljoona euroa. Vuokratiloissa olevalle yhtiölle se on paljon.


    • Anonyymi

      37e/kk, sen maksaa vaikka päällään seisoen. Sanomahan teki yli 100 miljoonaa voittoa. Mites nämä muut välitys-/sovelluspuljut kk -maksut 420- 900e/kk

      • Anonyymi

        Jos Valopilkkun maksuista on kysymys, niin muistaakseni ne (ainakin aiemmin) ottivat myös tilauskohtaisesti aikamoisen siivun välittämästään kyydistä.


      • Anonyymi

        Miksi joku olisi niin tyhmä, että maksaa kuukausimaksuja tyhjästä. Valopilkku ohjaa kyydit välitysyhtiöille, eikä yksittäisille autoilijoille. Jos välitysyhtiön autoilijat hylkäävät kyydit, niin voit saada muutaman euron kyydin, josta maksat vielä provisiot.

        Täällä on alueet joissa kyydit menevät välitysyhtiöille, vaikka maksat kuukausimaksua. Muilla alueilla ei ole tilauksia.
        https://valopilkkutaksi.fi/autoilijalle/

        Aloittaessa pitää kyytejä varten hankkia vielä ylihintainen arvoton android puhelin, jota ei voi käyttää mihinkään muuhun.

        Kyllä tuo on valmis hävitettäväksi markkinoilta.


    • Anonyymi

      Vähän käytetty tuntuu tuo Valopilkku olevan, mutta joka kuukausi tulee enemmän ajoja kuin siitä koituvat maksut (30 eur/kk alv0). Android-puhelinkin maksanut alle satkun, niin ei kovin suuri investointi.
      Pitää katsoa uuden vuoden jälkeen, viitsiikö enää pitää sovellusta kun alueellisille välitysyhtiöille annettu etuoikeus kyydeissä. Periaattellinen asia, kun tuotto on ollut aina suurempi kustannuksia. Ja olisi yksi luuri vähemmän autossa tilaa viemässä.

      • Anonyymi

        Sä et ole koskaan ajanut Valopilkkua.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Liity 02Taksiin, sovelluksessa asiakas ainakin saa päättää minkä yrityksen auton tilaa. Puhelintilauksista en tiedä miten jakavat.

    • Anonyymi

      Jos vielä on Valopilkussa mukana, niin kannattaa irtisanoa sopimus.

      • Anonyymi

        Ainakaan ei kannata maksaa euroakaan kuukausimaksuja.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3103
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      67
      698
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      683
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      571
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      567
    6. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      540
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      501
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      495
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      17
      495
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      489
    Aihe