On yhä vaan vuokrattavana. Onko kaikki ikifanit tosiaan niin köyhiä etteivät voi jelppiä idoliaan?
Maran luksuskomero
Anonyymi-ap
45697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
No Sofia olisi vuokrannut kopin vaatehuoneekseen, mutta Martina ei suostunut
Ehkä sulkevat tämänkin ketjun ja siitähän huolehtii ylläpito Eiks se niin menekkin asia. Huomasin että oli poistettu äskettäin kans Martinaan liittyvä ketju .
Sofialla on itsellään samankoikoinen yksiö on vaan vanhempi ja ei ole remontoittia siinnä tehty.Ei siis Sofia tarvitse toista asuntoa .
...menekkin...äskettäin kans ...
joopa joo
...siinnä...??
Jopa joo KukkaKUPPA, Kortekielen asiantuntija...
Tuohan alkaa jo olemaan ihan naurettavaa, yks rassukka korjaa perässä kirjoitusvirheitä!
Kortekieltä vaan ihmetellään....
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18056415U
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Varmasti ovat köyhiä, ainakin yhtä vähän koulutusta noilla ikifaneilla on kuin idolillaankin. Vaikka eipä silti, ostavathan he kannatuksen vuoksi Martinan valmennuksiakin.
Voi, voi sua teiniangsti. Jotenkin tuntuu, että ehkä sun täytyy nyt vain tuohon omaan koulutukseesi ja sen myötä omaan elämänhallintaasi keskittyä. Eli ei tarvitse muiden pärjäämisestä huolehtia.❤
Lopettakaa tää ketjun jatkaminen vainooja jatkaa muuten samaa sekoilua ja se joudutaan poistamaan uudelleen. Pitäisi olla edes hiukan järkeä päässä henkilöllä, ettei jauha samaa asiaa sadoilla ja jopa tuhanella viesteillä .
Aloitus tuolla toisaalla kertoo että vainoaja saattaa olla vaarallinen uhrilleen.
No tehkää rikosilmoitus ja sillä on asia ratkaistu ja vai odatetaanko siellä et jotain tapahtuu ennen kuin toimitte ? Näitä sairaita riittää ja moni on päässyt hengestään tälläisten hullujen takia .
Aitolehdykin family ei voi koulutuksella kehuskella. Molemmat ovat parin tunnin kurssin käyneitä, sehän jo riittääkin....eiks niin ?
Miksi jatkat? 🦘
Ketkä tähän Aitolehdykin huonosti koulutettuun familyyn kuuluu, kun puhut monikossa?
Ilmeisesti sun koulutus ei ehtinyt edes ajatuksen asteelle, pisti silmään tuo välimerkkien huono hallinta, eiks niin?
Ai onko nuorempikin tytär muuttanut isälleen, kun Martinalla ei ole enää perhettä?
Miksi jatkat tuhaNella viesteillä? 😂
Kun puhutaan Aitolehdykistä, niin välimerkeillä ei ole niin väliä...eiks niin !
Pääasia, että tyreenimäärät on kohdallaan ja saat irti kaiken potentiaalin...eiks niin ?
Voi, voi kun sun ottaa koville, meinaatko että sinä voit koulutuksella kehuskella. Tuskin olet koskaan edes töihin kyennyt? Lienet sairaseläkkeellä pään takia ja aikaa riittää 24/7 oksennuspalstalle oksentelemaan pahaa oloa...
Oletko koskaan harkinnut lääkärissä käyntiä? Tuo sinun päivittäinen räksytyksesi ja jankkaamisesi alkaa jo olla puhkikulunutta. Kouluttamaton, kielitaidoton, peruskoulu, Kortekieli, Reikimummo ja WAU, WAU siinä stalkkerin jankkaamiset..
Koita nyt helvetissä opetella välimerkkien käyttö, näytät nimittäin todella yksinkertaiselta ja kouluttamattomalta! Välimerkkiesi käyttö on todella surkeaa. Mutta mitä sulta voi odottaakaan, ethän sä muuhun pysty, kuin Martinan haukkumiseen.
Sivistyksen stalkkeri oppinut ”eiks niin”, ei ainakaan Ylivieskasta.
Juu sitähän Lissu jo toisteli. Sujuvasti haukkui Aitolehden kirjoitustaidon ja triathlon - harrastuksen, mutta lopuksi Lissu kyseli Martinan tyreenimääriä Summasummarum tämä Lissu on lähempänä kuin arvataankaan......hyvä arvostella muiden kirjoitustaitoa, mutta itsellä ei hajuakaan välimerkeistä, eiks niin, vai mitens se meni? 😉
Siihen osoitteeseenhan vannoutuneet fanit voisivat perustaa fan clubin 🤔
Liian pieni Fun Clubille.
Kyllä sinne muutama mahtuu , on siinä asuttu ennenkin...eiks niin !
Yksinäistä 😢 jatkan yksin ketjua ja kukaan muu ei kommentoi minun onnettoman kanssa. YKSINÄISTÄ 😢 !
Eikö harhat ja äänet enää edes auta vainoojaa , koska valittaa yksinäisyyttä ?
Voi hellantuuteli sentään FANIT, keskenkasvuinen lasten asteelle jäänyt irvileuka, joka kuvittelee ja LUULEE seuraajien olevan jotain FANEJA. Ihan kuin teinit, kun FANITETAAN niin hullun lailla! Voi pikkusta, äiti on antanut kotona ohjeet, kuinka suolipalstalla jatketaan sitä koulukiusaamista...
Ihan mielenkiintoista että mitä Lehdykkä tulee tekemään kopin kanssa...
Ei voi Lehdykkä tehdä paljon muuta, kun laskea vuokra tasolle 400 e. Aivan varmasti sen joku siihen hintaan ottaa, epäkohdista huolimatta. Muuten voi tehdä tiukkaa ja kiinteät kulut juoksee joka kuukausi.
Varsinainen sijoitus....hm ?
Voi sinua, on sulla raukalla murheet? Mitäs jos keskittyisit vain omaan elämääsi!
Kannttaa kuitenkin poiketa lekurille, saat ehkä uudet lääkkeet persoonallisuushäiriön vuoksi.
Älä sä rassukka sekaannut toisten asioihin, koska omasikin on ihan rempallaan! Suolipalsta yksin on sun ystäväsi ja pahan olon purku.
Kiinnitin huomiota, että palstalta on poistettu useampikin Martinaa koskeva ketju!
Hyvä niin, toivotaan että asia otetaan myös käsittelyyn. Ennen pitkään kuitenkin haukkujat vastaavat kirjoituksistaan. On vain ajan kysymys...
Tämäkin aloitus on ihan tyhjänpäiväistä höpötystä, tuota asiaa kun on käsitelty jo monessa ketjussa! Stalkkerilla on jäänyt öevy päälle, kuten yleensäkin.
Siis; levy
Mitä sinä kuvittelet, että ketjun poistaminen tarkoittaa mitään muuta kuin, että ketjut on poistettu? Sä olet usei uhonnut milloin milläkin, jostain syystä kuvitellen että asia kuuluu sinulle. Tiedätkö, että ei sitä ketjua poistaa tarvitse, jos kommentteja tutkitaan? Ketjut on poistettu todennäköisesti Martinan vaatimuksesta
Martina on maksanut tuosta asunnosta varmaan lähes 300 000 euron, täytyyhän sijoitus saada tuottamaan, halvalla ei voi vuokrata.
Pankki omistaa, en usko että tuossa kunnossa ja noilla tiloilla, näkymät jne maksoi kuin reilut 200000
Ullanlinnan asuntojen myyntihinta on n. 9 500-
10 000 euroa/m2. Hintaan tietysti vaikuttaa asunnon kunto.
Nythän hinnat ovat tippuneet jopa hienostoalueella 5-10 %.
Taloyhtiöän tehty linjasaneeraus Helsingissä maksaa n. 1 000 euroa/m2. Maksetaan pois kerralla tai joka kuukausi rahoitusvastikkeena.
Toteutuneet kauppahinnat on ihan julkista tietoa.
Ei vaadi kuin lukutaidon, jos tietoa haluaa.
Joo näin on. Tolla kylppärillä ollut joku 170000 max
Tää kyseinen, kaiken hallitseva sijoittajanero ehkä polkas kakkaan, ei ainakaan vielä ole suuria tuottoja kertynyt.
Ei kai kukaan itseään kunnioittava ihminen vuokraa Martta-Maralta yhtään mitään. Tuossa kämpässä on kaiken huipuksi meidän Mirri--Martta-Maratiina-Mara Kortelampi-Aitolehmä-Aitolehti-Eremenko-Eerikäinen-Therman-Tamminen-Pikkarainen-Backer-Palaci:n ominaishaju joka ei lähde pois vaikka kämppää tuulettaisi 24/7 365 vrk vuodessa.
No, ehkä joku minimara mutta ei taida minimaroilla rahat riittää.
Voi sinua 🙄
Sofia on yrittänyt vuokrata sitä vaatehuoneekseen, mutta Martina ei ole suostunut
Koska Sofialla ei ole rahaa vuokraan.