Sebastian ja Perussuomalaiset

Anonyymi-ap

Sebastian tämä maahanmuuttoa ja tasa arvoa vastustava kansanedustaja. Seurustelee samaa sukupuolta olevan mustan miehen kanssa, mutta on samalla äärinationalisti ja lähes fasisti. Tässä näin lyhkäisyydessään hänen saavutuksiaan. Kenellekkään ei lienee epäselvää, että hän edustaa Perussuomalaista puoluetta. Käsittämättömän ristiriitainen ja sekava puolue tämä Perussuomalaiset. Kansanedustajat ovat vuosien varrella möläytelleet suustansa mitä ihmeellisimpiä lausuntoja ja muunnelleet totuutta. Voisi sanoa että sekalainen ja epämääräinen porukka kyllä ovat. Selkeää yhteistä linjaa ei oikein puolueesta tunnu löytyvän, kun näitä ulostuloja on vuosien varrella tullut kaikista eduskuntapuolueista eniten.
Sebastian tämä fasisti homo on ikäänkuin kruunun jalokivi tässä sekalaisessa ja ristiriitaisessa sopassa. Oiken ällöttää koko "miehen" olemus.

1

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älkää tehkö kuten minä teen, vaan tehkää kuten minä sanon.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      116
      4895
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      115
      3978
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      215
      3896
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      172
      1369
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe