Vesilahden kulkuyhteydet julkisilla

Anonyymi-ap

Pääseekö Vesilahdesta junalla etelään ja pohjoiseen. Muuttamassa pirkanmaalle ja asuinpaikan valinta meneillään. Siis onko kunta pääradan varrella mistä helppo hypätä junaan.

5

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laivalla pääsee.

    • Anonyymi

      Nysse 55 kulkee niin että Narvasta ja kirkonkylästä pääsee Tampereelle ja tietenkin siitä väliltä missä pysäkkejä sattuu olemaan. Muut sivukylät ilman bussiyhteyksiä . On oltava oma kulkuneuvo jos sivukyliltä aikoo päästä ihmisten ilmoille Surkea kehityksen hylkäämä periferia keskellä etelä pirkanmaata.

    • Anonyymi

      Vesilahdella on eräs iloluontoinen nainen, joka on saanut niin paljon kikkeliä, että siitä määrästä voisi rakentaa kapulasillan Pyhäjärven yli Pirkkalaan.

    • Anonyymi

      Vesilahdelta pitää mennä Lempäälään, jos haluaa junaan. Tai Toijalaan

      • Anonyymi

        Vesilahti on perähikiä,jonka päättäjät kuvittelee että pelkällä tonttien myynnillä kunta kehittyy. Ei pidä paikkaansa,samassa liemessä junnannut jo -80 luvulta saakka kehityksestä kaukana oikeaan kehitykseen. Sitä ei vaan nykyinen päättäjäsukupolvi käsitä .


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 150
      3825
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      87
      3249
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      86
      2655
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2436
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      247
      2393
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2236
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      84
      1843
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      989
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      978
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      869
    Aihe