Vesilahden kulkuyhteydet julkisilla

Anonyymi-ap

Pääseekö Vesilahdesta junalla etelään ja pohjoiseen. Muuttamassa pirkanmaalle ja asuinpaikan valinta meneillään. Siis onko kunta pääradan varrella mistä helppo hypätä junaan.

5

423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laivalla pääsee.

    • Anonyymi

      Nysse 55 kulkee niin että Narvasta ja kirkonkylästä pääsee Tampereelle ja tietenkin siitä väliltä missä pysäkkejä sattuu olemaan. Muut sivukylät ilman bussiyhteyksiä . On oltava oma kulkuneuvo jos sivukyliltä aikoo päästä ihmisten ilmoille Surkea kehityksen hylkäämä periferia keskellä etelä pirkanmaata.

    • Anonyymi

      Vesilahdella on eräs iloluontoinen nainen, joka on saanut niin paljon kikkeliä, että siitä määrästä voisi rakentaa kapulasillan Pyhäjärven yli Pirkkalaan.

    • Anonyymi

      Vesilahdelta pitää mennä Lempäälään, jos haluaa junaan. Tai Toijalaan

      • Anonyymi

        Vesilahti on perähikiä,jonka päättäjät kuvittelee että pelkällä tonttien myynnillä kunta kehittyy. Ei pidä paikkaansa,samassa liemessä junnannut jo -80 luvulta saakka kehityksestä kaukana oikeaan kehitykseen. Sitä ei vaan nykyinen päättäjäsukupolvi käsitä .


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      206
      11891
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6313
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5227
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      57
      4978
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4508
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      117
      4425
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3916
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3415
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1957
    Aihe