Tv ohjelma 2005 hakusessa

Anonyymi-ap

Nyt on kova haaste, mutta säkällä joku tosifani saattaa tietää. Mikä ohjelma kyseessä?

- Vuosi 2005 tammikuu. Todennäköisesti MTV3 kanavalla. Hämärä muistikuva, että sunnuntai-maanantai myöhäisiltana (saattoi olla muukin aika). Otin vain automaattinauhoituksella ylös ja katsoin armeijan lomilla.

- Brittisaippua / komedia / hömppäohjelma. Saman tyylinen kuin "Kolmas kivi aurinogsta", "Frendit" jne. Ei suusrsuosittu, eikä tosi kuuluisa.

- Sarjassa oli kaunis nainen (ainoastaan sen vuoksi katsoin.). Isotissinen. Muistaakseni polkkatukka (ruskea/brunetti), nuori. Ei kovin kuuluisa (?).

- OIis kyllä hienoa tietää, koska nykyaikana Youtubesta löytyy aina jotain. Voisi palauttaa vanhan muiston mieleen.

7

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tehkää edes ehdotuksia! Jos löytää jonkun ohjelmatiedon arkistosta, niin siitä voisi löytyä. On hieno, jos voi palauttaa yli 20 v vanhan muiston mieleen. Todennököisesti sunnuntai myöhäisillan lähetys. Pääosanäyttelijä nainen piti muistaakseni sinisiä / hihattomia toppeja... Lyhyehköt hiukset. TAMMIKUU 2005. Mtv3 (aika varmasti).

    • Anonyymi

      Kerro vähän mikä oli ohjelman juoni. Mitä siinä tapahtui.

      • Anonyymi

        Kun aloittaja kertoo katsoneensa sarjaa vain isotissisen naisen takia, niin luuletko että muistaa juonta tai mitään muutakaan?

        Netistä löytyy listauksia komediasarjoista, siitä vain ap kaivelemaan - miksi jonkun muun pitäisi tehdä se aloittajan puolesta, kun tarjotut vinkit/muistikuvatkin on kovin epämääräisiä?


      • Anonyymi

        Kyseessähän oli "aivan turha" ohjelma muuten. Ei siinä mitään mainittavaa juonta ollut...

        - Tapahtumapaikka oli talon sisällä. Kaikki kohtaukset oli kuvattu samassa talossa,
        - Joku pienporukka vaan hengaili ja seurusteli keskenään. Myös miesnäyttelijöitä tietysti.
        - Näytteljät 25 - 35 v.
        - Oli realistinen sarja muuten. Ei outoja hahmoja, eikä mitään kummallisuuksia.
        - Ei ollut överi-komedia, ei ollut muistaakseni "päällenaurettu".
        - Usa-Englanti peräisin.
        - Tammikuu 2005. Sunnuntai myöhäis-ilta. Mtv3. Nuo pitäisi olla tärkeimmät hakukriteerit.

        Sen takia apua kysynkin, koska ei ole tarkkaa tietoa itsellä. Jos saisi 2005 tamikuu ohjelmaluettelon, niin siitä löytyisi. Jos alla olevan kaltaisia ohjelmalehtia löytyisi, niin siitä olisi apua: https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000004042152.html

        Tyyliltään verrattavissa "Frendit", "Frasier", "Marienhof", "70´s show"...


    • Anonyymi

      MTV3. Sunnuntai myöhäisilta. Tammikuu 2005.

      Eihän tuossa ole edes montaa / muita vaihtoehtoja ulkomaisissa sarjoissa.. Mistä löytyy arkisto tv-ohjelmiin, tai onko joku keräillyt vanhoja lehtiä ohjelmatietoineen?

      löytyykö tälläisia lisää, tai saako joku muutettua hakutuloksen onnistuneesti: https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000004042152.html

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe