Nyt kun ei enään tarvitse nöyristellä venäjälle on pitänyt löytää uusi taho jolle madella. Sauli Niinstö löysi muslimit. "On idioottimaista polttaa koraaneja" No onhan se lapsellista mutta olemme vapaassa lännessä ja on todella ylimitoitettua että presidentin arvovallalla yritetään puuttua asiaan joka on huonon kasvatuksen tulosta. Sellainen ilmentää vain nöyristelyä yhden uskontokunnan edessä. Jos tälle linjalle lähdetään saamme kohta pyytää anteeksi olemassa oloamme.
Nöyristely on syvällä suomalaisissa
21
469
Vastaukset
- Anonyymi
Presidenttinä ulkopolitiikan huippuosaaja Mika Aaltola ajaa Suomen etua, kaikessa.
Mika Aaltolasta saamme uuden ajan presidentin.
Poliittisesti sitoutumaton, korkeasti koulutettu, laajakatseinen realisti, hyvä neuvottelija, lukenut myös psykologiaa yhden yliopistotutkinnon verran. Asunut USA:ssa 8 vuotta ja toiminut siellä professorina useammassa yliopistossa.- Anonyymi
Faktat ovat faktoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Faktat ovat faktoja.
Tohtori Mika Aaltola johtaa riippumatonta tutkimuslaitosta, Ulkopoliittista instituuttia.
Tutkimuslaitos tuottaa korkeatasoista tutkimustietoa ulkopolitiikan päätöksenteon tueksi.
Aaltola lähti jopa Turkkiin selvittämään Suomen NATO-jäsenyyden ratifioinnin viipymisen taustoja. Paluuterveiset Niinistölle - Suomi menee ensin NATOOn yksin, Ruotsi perässä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tohtori Mika Aaltola johtaa riippumatonta tutkimuslaitosta, Ulkopoliittista instituuttia.
Tutkimuslaitos tuottaa korkeatasoista tutkimustietoa ulkopolitiikan päätöksenteon tueksi.
Aaltola lähti jopa Turkkiin selvittämään Suomen NATO-jäsenyyden ratifioinnin viipymisen taustoja. Paluuterveiset Niinistölle - Suomi menee ensin NATOOn yksin, Ruotsi perässä.Tuntuu,naton juoksupoika!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tohtori Mika Aaltola johtaa riippumatonta tutkimuslaitosta, Ulkopoliittista instituuttia.
Tutkimuslaitos tuottaa korkeatasoista tutkimustietoa ulkopolitiikan päätöksenteon tueksi.
Aaltola lähti jopa Turkkiin selvittämään Suomen NATO-jäsenyyden ratifioinnin viipymisen taustoja. Paluuterveiset Niinistölle - Suomi menee ensin NATOOn yksin, Ruotsi perässä.Aaltolan pumpussa on ollut tutkijoina puoskareita, kuten eräs stuidari Haavisto. Suomen ainoa tutkija ylioppilastaustalla. Aaltola saisi kernaasti selittää ylioppilas-tutkijoiden tutkimustuloksia ja julkaisuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Faktat ovat faktoja.
ALEX päätti IMARRELLA päivittäin.
Ulkoministeri ELLU toimi ilmoittajana. - Anonyymi00026
Anonyymi kirjoitti:
Faktat ovat faktoja.
NYT IMARRELLAAN LÄNTEEN.
- Anonyymi
Ruotsin pääministeri totesi, Ruotsissa on oikeus kritisoida uskontoja, jos joku ei kestä sitä on tullut väärään maahan. Ei ole tarvinnut polttaa koraaneja Euroopassa tehtyjen terrori-iskujen aiheuttajaksi, siksi päättäjät ryhtyivat hokemaan fraasia, ei saa antaa pelolle valtaa. Yksikään päättäjä ei ole ottanut vastuuta, pyytänyt anteeksi uhrien omaislta tai iskuissa vammautuneilta, sensijaan vaativat vain alistumaan kieltämällä pelkäämisen.
- Anonyymi
Ruotsi on varmuudella tehnyt kaikki mahdolliset tyhmyydet maahanmuuton kanssa, jotka vaan voi tehdä.
- Anonyymi
Sauli harjoittaa jälkiviisautta. Koraanien polttaminen Ruotsissa on kuulemma tyyhmää, mutta vasta nyt kun Isis ja Akl qaida ovat ottaneet ruotsalaiset tähtäimeen. Olisi Sauli voinut lausa - sinänsä relevantin - näkemyksensä aikaisemmin.
- Anonyymi
Huomio siihen, ketkä siellä koraaneja polttaa.
- Anonyymi
Tuossa iäsä jälkiviisaus on luonollista ihminen alkaa mennä ikäänkuin taaksepäin pahatkin jutut on lopulta olleet hyväksi tuumaa moni vanhus eämästään. Olemme hiukan taipuvaisia henkilöpalvontaan ja meillä onkin ollut liuta melko itseriitoisia hallitsijoita, palvotuin ehkä kuitenkin itse Niinnistö ja tietysti suber-Sanna tuo mummujen ja bissisten ble-kuningatar miksei jauhoja saada jakoon vanhainkodeissa monessa ei saa edes konjakkia? Suomineito on nyt maailman suosituin.
- Anonyymi
Muhamettilaisten edessä nöyristelijöiden kannattaa pohtia, mitä tapahtuu uskovien kristittyjen ylöstempauksen jälkeen. Johannes kirjoittaa ilmestyksessään, että jos ei suostu palvomaan antikristusta ja ottamaan otsaansa tai oikeaan käteensä sen merkkiä, mestataan. Hän kirjoittaa, että se merkki on kuusisataa kuusikymmentä kuusi. Hän osasi kreikkaa. Sitä hän ei varmaankaan tiennyt, että kun laittaa vierekkäin tuon kreikan luvun, tai paremminkin lukusarjan (erikseen 600, 60 ja 6), ja arabiakielisen fraasin 'allahin nimessä', ne näyttävät lähes identtisiltä! Jospa se pedon merkki onkin uskollisuudenvala muhamettilaisten jumalalle, joka ei ole maailmankaikkeuden Jumala, jota kristityt palvovat. Jos aiotte jäädä tänne joko jumalankieltäjinä tai muotouskonnollisuuteen luottavina, älkää ottako sitä merkkiä. Vielä parempi: uskokaa Jeesukseen nyt, niin pääsette mukaan ylöstempaukseen. Kaikesta päätellen se tapahtuu pian.
- Anonyymi
Ensin kumarrettiin Usaa ja EU:a, kunnes keksittiin nöyristellä muslimeita.
Pöyristyttävää. - Anonyymi
Nyt vahva Usattuminen käynnissä!
- Anonyymi
Onko uskonnonvapaus perusoikeus?
Uskonnonvapaus on perusoikeus
Uskonnonvapaus on yksi perusoikeuksista eli perustuslain takaamista perustavanlaatuisia, kaikille ihmisille yhdenvertaisesti kuuluvista oikeuksia. Se liittyy muihin perusoikeuksiin monella tavalla. Uskontoja harjoitetaan yleensä ryhmässä, joten kokoontumis- ja yhdistymisvapaus on tärkeä. Mene hiekkalaatikolle leikkimään.- Anonyymi
Haaveilet.. Kohta Suomessa vain islam!
- Anonyymi
Suomalaiset poliitikot nöyristelevät sekä Venäjää, että kehitysmaamuslimeja. Lihakeiton syöttäminen päiväkodeissa on luemma jo muslimeita ja loukkaavaa. Virsien huijuuttamisesta koulussa pitäisi tuomita jälki-istuntoon. Porsaanliha ja naudankliha ovat molemmat rasismia. Kalan ja kananliha on ainoa sallittu, joka tiettävästi ei loukkaa muita kuin eläinaktivisteja.
- Anonyymi
Kristinusko on Suomessa jo tabu.
Länsimainen etiikka ja elämänmuoto perustuu kristinuskon ajatuksille.
- Anonyymi
ALEKSI nöyränä poikana hyväksyy kaiken.
USAn pelko sen tekee. - Anonyymi
On idioottimaista polttaa koraani, jos tietää että siitä seuraa mellakka. Se tulee kalliiksi. Eikä sillä koraaninpoltolla voita oikeasti mitään.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482297Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722193Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1362017Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut432012Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie501951HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981745Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061693Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851138