Mistä nainen unelmoit

mitä haluaisit lisää elämääsi?
68671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 68

Vanhimmat

Eroon teistä ja varkauksista ja lähettämästänne paskasta ja sitä että muut kärsisi ja kokisi samaa seittiä, kidutusta ja kiusaa. Eniten eroon teistä ja viemisistänne.

Äänestä
  • Älä ny iso mies ittenäs ujostele asiaas esittää

    Äänestä

  • Samat sanat sulle ap!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Samat sanat sulle ap!

    Voi hyvä luoja…-sivusta

    Äänestä

Ihan vaan sellaiseta että mulla ois täällä lähellä joku ystävä jonka luona vaan piipahtaa vaikka kahvilla kävellen ja mahdollisuus harrastaa jotain.

Äänestä
  • Miksi kaikki tuputtaa täällä kahvia???Ottaisin mieluummin raikkaan salaatin ja tuorepuristettua mehua.Kahvi rupeaa kusettaan,koko treffit pilalla kahvin takia.

    Äänestä

  • Kävellä voi yksinkin..Mut joo joku sulkapallo tai muu vastaava harrastus missä pitää olla 2 ihmistä ainakin että onnistuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Miksi kaikki tuputtaa täällä kahvia???Ottaisin mieluummin raikkaan salaatin ja tuorepuristettua mehua.Kahvi rupeaa kusettaan,koko treffit pilalla kahvin takia.

    En mitään treffeistä puhunut kun ystävästä luona kylässä käymisestä. Sori kun mun haaveilut kahvista kusettaa sua.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Kävellä voi yksinkin..Mut joo joku sulkapallo tai muu vastaava harrastus missä pitää olla 2 ihmistä ainakin että onnistuu.

    Niin no se ystävä ja kyläilly puolin toisin vähän niinkuin se pointti tuossa eikä kävely. Kaikki niin kaukana ja kiireisiä. Kävelykin on tylsää yksin.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    En mitään treffeistä puhunut kun ystävästä luona kylässä käymisestä. Sori kun mun haaveilut kahvista kusettaa sua.

    Ystävätkin sopii treffejä.No anteeksi kun unohtui sitaatit.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    En mitään treffeistä puhunut kun ystävästä luona kylässä käymisestä. Sori kun mun haaveilut kahvista kusettaa sua.

    Sä ootl8 semmonen kusettaja😉
    Huumoria.Älä suutu ,en tiedä yhtään kuka oot.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Sä ootl8 semmonen kusettaja😉
    Huumoria.Älä suutu ,en tiedä yhtään kuka oot.

    Ehkäpä. Mut ainakaan en se tyyppi jolle pitää aina valmistaa joku kiva kevyt salaatti ja tuorepuristaa mehua kun se tulee kyllään. 😅

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    Ehkäpä. Mut ainakaan en se tyyppi jolle pitää aina valmistaa joku kiva kevyt salaatti ja tuorepuristaa mehua kun se tulee kyllään. 😅

    Niin ei aina tietenkään ,välillä olisi mukava maistella ystävän itsensä leipomia Korvapuusteja (enkä tarkoita korvalitsareita).Tiikerikakkukin maistuisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00043 kirjoitti:

    Niin ei aina tietenkään ,välillä olisi mukava maistella ystävän itsensä leipomia Korvapuusteja (enkä tarkoita korvalitsareita).Tiikerikakkukin maistuisi.

    Ihan ymmärrettävää. Toihan on ihan perus kannattaa toki varmaan ennalta aina ilmoittaa mitä haluaa nii ei sitten vaan ystävä vääriä tarjottavia tee. 😅

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    En mitään treffeistä puhunut kun ystävästä luona kylässä käymisestä. Sori kun mun haaveilut kahvista kusettaa sua.

    Hihihihahaha 🤪

    Sivusta

    Äänestä

Kesäkelejä.

Äänestä

Hunajaa ja ruusutarhoja

Äänestä

Häntä, miestä kaipaan takaisin elämääni. Hieman läheisemmässä muodossa, kuin aikaisemmin

Äänestä
  • Käyppä kertomassa se miehelle!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Käyppä kertomassa se miehelle!

    Mene ite kyseleen tuolta naiselta.

    Äänestä

Unelmoin? En nyt sanoisi et unelmoin sen kummemmin. No ehkä sitä on liibalaaba kirjoittelu täällä. Haaveilu on mulle vähän eri kun unelmointi.

Äänestä

Olis niin ihanaa olla terve taas et vois puuhailla kaikkea yksin tai muiden kanssa .
Mun sairaudet ja vaivat rajoittaa tekemisiä paljonkin .
Sen lisäks haluaisin talouden siihen kuntoon että vois tehdä hankinnat silloin kun haluan ja tarvin .
Eikä aina miettiä että ei oo rahaa! ,mistä sais sen ja sen halvemmalla ? laskulle ?tai osamaksulla ?

Sen lisäksi haluaisin et henkilö joka eniten vaikutti negatiivisesti (toinen vanhempani ) nuorena kuolis pian pois ( on sen ikäinen ja luonteinen et sais mennäkki vaikka heti)... Se ois voinu estää sairastumiset jos se halunnu ja mulla olis ollu mitää väliä . Mut sain olla lapsesta alkaen yksin ongelmieni kanssa ...
Sit ihmitellaan miks esim puhuminen ja monet sosiaaliset tilanteet on mulle vaikeita ...
En saanu niihin mitää kunnon eväitä kotoa !
Kukaan pilannut siitä tytöstä mikä olin 😭

Mua vituttaa lukea tai kuunella miten suunileen jokaisen menestyjän takana on ollu vanhempien ja kasvuympäristön tuki.
Toki oon tehny itsekin virheitä
Mutta vituttaa silti ...

Kun toivoin et elämä olis menny toisin kun se meni.
Nuoruuden haaveisiin kuulu mies perhe hevosia tai koiria tila ja yritys ... Ja ulkommanmatkailua ...
En saanut niistä mitään toteutumaan..
Rippeisiin ja paljon vähempään on pitäny tyytyä koko elämä

Rakkaudesta en enää haaveile .
Oon kaikkien paskojen kokemusten jälkeen tajunnu ettei se oo mun elämäs se juttu mulle elää.
Pitäs olla eka kaunis terve ja nuori
Et vois antaa toiselle vain parasta .
Nyky dettailu kuviossa ei ikävät kokemukset käy
Koska pitää olla vain täydelistä ja kivaa kokoaja
tai tavallinen elämä riitä .
Pitäis olla jotenki täydellinen ja erityinen et tulee valituksi ...
Tai pitää olla kaiken sen kilpailun voittaja.
Sen lisäksi mielytää massoja ja omata itse statusta
Eikä haave onnesta, rakkaudesta ja perheestä kanna ja riitä yhtään mihinkään.
Samoin ihan silkkaa satumaa mitä sä kohtaat...
Eli aika tavallista asioita ...

Kaikki reissu ja lomat (olisin halunnu ulkomailla ainakin kuulemassa joidenkin artistien Musiikkia livenä niiden kotimaas) isot hankinnat, uravalinta ... Elämä tapahtumat , perhehasveet ja muut kaatu
Terveys ja rahakysymyksiin ...
Olisin halunnu toisenlaisen elämän mitä sain .

Sitte
Elämän luovalla puolella yritän tehdä jotain äänen kanssa ja kehittyä siinä vielä .
Musiikkia multa ei viety pois vaikka niin moni muu asia muodostunut vaikeaksi,hankalaksi tai mahdottomaksi ...
Soitan melkoisia säveliä yksin kotona ...
Tai laulan joskus ...

Kuin häkkilintu kun aikoja kun mihinkään ei pääse terveys (lue kipu) ja talous syistä.
Ja mieli kaipaa kuiten muuta elämää ja tilaa .
Samoinkun teen taidetta

Musiikkia en uskalla editellä muille tai isomalle yleisölle koska mun elämä on surulista haastavaa ja vaikeaa niin en kaipaa lynttääjiä tai kriitikoita laumana kimppuun...
Haluan pitää ainoan iloni tekemisen ilon itsellä...
Elämänkokekemuksen on lyntänny itsetunnon pohjamutiin
Naiselta

Äänestä

Minä haluaisin vauvan/lapsia. Siinä minun suurimmat haaveet.

Äänestä
  • Mies vai nainen?Onko mies valmis hoitaan vauvan ja lapset yksin jos vaikka ero tulee.Olen etäÄiti ainesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Mies vai nainen?Onko mies valmis hoitaan vauvan ja lapset yksin jos vaikka ero tulee.Olen etäÄiti ainesta.

    Hyvä trolli(mies) mm sellainen kannattaa kyllä tehdä heti selväksi👍

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Mies vai nainen?Onko mies valmis hoitaan vauvan ja lapset yksin jos vaikka ero tulee.Olen etäÄiti ainesta.

    Minä olen nainen.

    Äänestä

Minä olen ollut hyvä ja saanut paljon. Kunnes ryhmä hyökkäsi kimppuun ja on hakannut vuosia jotta en eläisi ja he saisivat unelmansa. Eivät ymmärrä että oikeasti vaikka saisivat eivät niistä nauti. Minä sain ihan ilman heitä ei paljoa mutta olin onnellinen. Nyt vihaavat että minulla on töitä ja perhettä. Kun arvotaan ja nautin niistä, hakkaavat ja haluavat tuntea tunteeni ja pilata arkea ja iloa. Sitten miettivät miksi eivät itse saa ja aina kaikki menee pieleen. Ikinä syyttänyt muita mutta tämmöiselle ei voi mitään. Hirveää se on mitä tekevät. Ja vahingollista kaikille. Joten älä tee mitä vaan unelmien eteen,vaan ole onnellinen sen mitä saat ja jos saat niistä oikeasti olla onnellinen.

Äänestä
  • Hyökkäävät kotiini ja haluavat pahaa elämääni. Oikeasti viime vuosina ovat jopa kironneet kateuksissaan. Heille se on ihan hirveää jos saan jotain ja sitten haluavat että täydentäisin heidän elämää. Tämmöiset on osa itsekin vanhempia ja siksi haluavia ja tekevät toisille tuota. Ihan hirveää porukkaa. Eikä heitä saa lopettamaan. Päivästä toiseen hakkaavat,lähettävät vihaa,tekevät kiusaa,haluavat että et saa mitään elämään ja elät heille. Ja rakennat elämää niin että se hyödyttää heitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Hyökkäävät kotiini ja haluavat pahaa elämääni. Oikeasti viime vuosina ovat jopa kironneet kateuksissaan. Heille se on ihan hirveää jos saan jotain ja sitten haluavat että täydentäisin heidän elämää. Tämmöiset on osa itsekin vanhempia ja siksi haluavia ja tekevät toisille tuota. Ihan hirveää porukkaa. Eikä heitä saa lopettamaan. Päivästä toiseen hakkaavat,lähettävät vihaa,tekevät kiusaa,haluavat että et saa mitään elämään ja elät heille. Ja rakennat elämää niin että se hyödyttää heitä.

    Haaveilevat omasta urasta ja töistä,ja tuhoavat niitä muilta. Sama joka asiassa. Mistään mitä olet itse rakentanut ja tehnyt töitä,et saa nauttia kun tekevät kiusaa.melkein joka päivä. Joskus se oli vielä vaan silloin tällöin. Nyt se on jopa päivittäistä. A
    Uusiin työpaikkoihin,kotiin,ystäviin,parisuhteeseen,vanhemmuuteen,rahaa,vaatteisiin,kotiin. Joka asiaan. Yleiseen tunnelmaan,olotilaan,kaikkeen. Tekevät elämästä täyttä helvettoä ja loppua ei näy. Yrittänyt jopa itsemurhaa heidän. Takiaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Haaveilevat omasta urasta ja töistä,ja tuhoavat niitä muilta. Sama joka asiassa. Mistään mitä olet itse rakentanut ja tehnyt töitä,et saa nauttia kun tekevät kiusaa.melkein joka päivä. Joskus se oli vielä vaan silloin tällöin. Nyt se on jopa päivittäistä. A
    Uusiin työpaikkoihin,kotiin,ystäviin,parisuhteeseen,vanhemmuuteen,rahaa,vaatteisiin,kotiin. Joka asiaan. Yleiseen tunnelmaan,olotilaan,kaikkeen. Tekevät elämästä täyttä helvettoä ja loppua ei näy. Yrittänyt jopa itsemurhaa heidän. Takiaan.

    Jos menet leffaan,lenkille,drinkille,joogaat,mitä vaan teet. Omana itsenäsi. Kostavat

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Jos menet leffaan,lenkille,drinkille,joogaat,mitä vaan teet. Omana itsenäsi. Kostavat

    Kun teet töitä,yrität opiskella,kotihommia,tapaat ystäviä mitä vaan. Hakkaavat ja kostavat.

    Äänestä

  • Miksi tai ketä varten mies kirjoitat tätä matineaa? Kommenttikaupalla samaa shaibaa

    Äänestä

-miehen
-uudemman auton

Äänestä

Haluaisin löytää kivan miehen tai lainata erästä varattua :)

Äänestä

Haluaisin itselleni mukavan, rakastavan miehen,
jolla olisi yhteistä aikaa ja halua sille, meille.

Toiseksi haluaisin ylimääräistä rahaa, jotta voisin matkustella vuosiin ja laittaa kotiani kuntoon.

Äänestä

Se on parin soiton päässä. Aika vaan ei ole ihan vielä, kärvistely on mukavampaa 🤭

Äänestä
  • Ei kannata soitella joku voi vaikka vastata

    Äänestä

  • Jep😅Eikä oo edes puh.nro.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Ei kannata soitella joku voi vaikka vastata

    On aika hölläilylle ja on aika muulle toiminnalle. Tiedätkö mitä pari soittoa voi saada aikaan? Saattaa olla että asia konkretisoituu hyvin pian 🤭

    Äänestä

Saada elää ja olla omissa täysissä energiassa tai normisti väsynyt 24 /7. Eikä tämmöisessä mukana. Varsinkaan kun ei lähde itsestä tai ylimitoitetusta elämästä nämä.

Äänestä

Turvaa,ystävyyttä,arjen helpotusta,hellyyttä.

Äänestä

Sen rakastavan miehen ja hellää rakastelua hänen kanssa.
Ja olis joskus kiva tehdä jotain muutakin yhdessä.

Äänestä
  • It s you

    I am going to

    Äänestä

- Muutto ja omanlainen koti
- Uudet, monipuolisemmat arkirutiinit/harrastukset
- Parempi henkinen hyvinvointi
- Eräs ihminen osaksi elämää

Siinä nyt alkuun. Sitten vielä:

- Merkityksellinen työ
- Tasapainoinen elämä
- Läheisillä kaikki hyvin

Äänestä
  • Muutto?EIIIIIIII,ET SAAA LÄHTEÄ.

    Äänestä

  • Anonyymi00036 kirjoitti:

    Muutto?EIIIIIIII,ET SAAA LÄHTEÄ.

    En varmaan ole kaivattusi. Minun muuttoni veisi lähemmäs häntä, ei kauemmas.

    Äänestä

  • Anonyymi00046 kirjoitti:

    En varmaan ole kaivattusi. Minun muuttoni veisi lähemmäs häntä, ei kauemmas.

    Ok.

    Äänestä

Haluisin hänen kansaan pyöriä kuperkeikkoja

Äänestä
  • Se olisi kyllä mukavaa.

    Äänestä

Säännöllisen suksielämän.

Äänestä
  • REPS!

    Äänestä

  • Mulle riittää pelkät monot

    Äänestä

  • Anonyymi00053 kirjoitti:

    Mulle riittää pelkät monot

    Asia vilipitön.

    Äänestä

Haluat siis hiihtää...

Äänestä

Tylsää mutta rahaa tehdä asioita.

Äänestä

Tietysti haluan hiihtää, luisto löytyy omasta takaa!

Äänestä

Inhoan hiihtämistä. 🫤

Äänestä

Rakastavat käsivarret ympärilleni 🥹

Äänestä

Tärkein unelma olisi rakastava mies.

Äänestä

Totuutta, rehellisyyttä,
kai myös rakkauttakin.
Sen jonkin joka puuttuu,
joka täyttää kolon sydämestä.

Äänestä

Rahamiehen ja loppuelämäni hänen kanssaan Amerikan länsirannikolla uusilla
tisseillä.

Äänestä

Eihän teille voi ystäviä antaa kuk te syötte ne.

Äänestä

🤮
Tuollainen saa voimaan pahoin.

Äänestä

Yhden miehen ja rakkautta hänen kanssaan.
Mutta ei se tuu. En usko että tulee.

Äänestä
  • Niin minäkin yhden naisen kanssa. Ja uskon että joskus se vielä tapahtuu.

    Äänestä

Haluan parisuhteen. Kaikki muu suurinpiirtein kunnossa.

Äänestä

Haluaisin tästä taloudellisesta ahdingosta pois.

Äänestä

Unelmoin miehestä, siitä yhdestä ja ainoasta. Haluaisin hänet elämääni, mutta en minä taida saada.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mitä haluaisit lisää elämääsi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu