Hakusessa peltoauto! En nyt tarkoita normaalia viljelys- ja kaalituotteiden kuljetusalustaa vaan riittävän tehokasta, edullista ja turvallista autoa nuorison peltoautoksi. Mitä mallia suosittelette? Kiitos! Tero
Peltoauto hakusessa!
Anonyymi-ap
8334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joku ruosteinen Corolla on paras peltoauto ja niitähän löytyy.
Skoda on voittanut kaikki Teeämmän ja Kansan uutisten kaalipeltoautotestit, joten revi siitä, omapoika.
Tuohon hommaan voisi olla paras vaihtoehto Skoda Kodiaq RS, se hauskannäköinen kippana joka muistuttaa sian otsatukkaa. Löytyy maavaraa peltokäyttöön. Toki myös Yetillä voi päästä alkuun.
Yeti ei ainakaan ole hyvä, koska se kiepsahtaa herkästi selälleen kyntövaossa.
Tuo kyllä pätee kaikkiin Skodiin. Jäykkä taka-akseli voi yllättää kokeneenkin kuljettajan jopa vastatehdyllä asfaltilla. Jäykän taka-akselin vuoksi Skodat pomppiikin liikenteessä miten sattuu, kuin Rabbidit. Asiasta voi lukea lisää täältä:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006078617.html
Niin ja ton Kodiakin voi varmaan lastuttaa! Maskin voi myös peittää.
Toitsun Corolla T-sport suoral putkel ja kiekkarajotin deletoitu! HELPOSTI 9000 RPM TAULUUN!!!!!!!
ÄLÄ UNTA NÄÄ. 9000 RPM ON PÖKSYISSÄS. VAIN VW AAGEEN TUOTTEITA TALLIIN. TV. STAUFFENBERG