Joukossa monta paennutta ISIS-terroristia joita ei ole saatu kiinni ja majailevat suomessa väärillä papereilla.
Iranilaiset karkoitettava suomesta.
19
291
Vastaukset
- Anonyymi
kannatetaan
- Anonyymi
Shahid ainakin.
- Anonyymi
Niilläpä ei vaan ole iranilaisia papereita
- Anonyymi
Kamelit söi passit 🤔🤔
- Anonyymi
Tuskin iranilaisten joukossa mitään Isis-terroristeja on, koska iranilaiset ovat pääasiassa shiia-muslimeja ja Isikset tyypit taas sunni-muslimeja ja Isis vainosi myös shiia-muslimeja, koska nämä olivat heidän mielestään jotenkin harhaoppisia. Jos täällä piileskelee Isis-terroristeja, niin he ovat todennäköisemmin irakilaisia eikä iranilaisia.
- Anonyymi
Iraki ja Iranilaiset karkoitettava suomesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iraki ja Iranilaiset karkoitettava suomesta.
Kannatetaan.
Jotain et tiedät älä puhua
Jos kysymys koske Amerikka Iran ja Isis ovat sama jos kysymys koske USA Sunni ja Shiia sama mieltä se on hyvä hhhhhhhhh
- Anonyymi
Varmaan huomenna aloitat karkotukseet? Eikö?
- Anonyymi
Kaikkien muslimien elämä on tehtävä hankalaksi Suomessa.
- Anonyymi
Moskeijat suljettava ja asetettava käyttökieltoon. Työpaikalla ja yleisissä tiloissa pyllistely kiellettävä. Halal-teurastustuksesta tuomittava kiduttamisesta. Naisille ja tytöille huivi ja kaapu kielto. Ala-ikäisen naittamisesta ja silpomisesta maasta ulos heti, yksi laukku mukaan ja matkaan kohti hiekka-aavikkoa.
Jos ei osaa eikä halua elää asuin maan sääntöjen ja lakien mukaisesti niin maasta poistaminen on ainoa vaihtoehto.
Eikä mitään selityksiä ettei kotimaa ota vastaan. Onko pakko edes kysyä?
- Anonyymi
Onhan tänne roudattu irakilaisiakin, ja afgaaneja ja somaleja ja isis leskiä ja ent. jugoslavialaisiakin, vain muutamia mainitakseni.
Miksi vain iranilaiset pitäisi häätää?- Anonyymi
Kaikki nuo pitäisi potkia omiin maihinsa, 1/10000 on ehkä oikeilla perusteilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki nuo pitäisi potkia omiin maihinsa, 1/10000 on ehkä oikeilla perusteilla.
Myös väärillä ja valheellisilla perusteilla myönnetyt oleskeluluvat on peruttava.
Viherpunavassarien sinisilmäisesti ja lepsusti myönnetyt turvapaikka luvat on peruttava.
- Anonyymi
Kaikki laittomasti Suomessa oleskelevat on karkoitettava piruako niitä täällä pidetään tarkailtavina.
- Anonyymi
Olipa tyhmää, että muslimeita yleensä alettiin rahtaamaan koko Eurooppaan.
Kaikki pysykööt omissa maissaan. - Anonyymi
Kaikki tapaukset on syytä katsoa tapauskohtaisesti. Suomessa asuu myös normaaleja iranilaisia, mutta myös Iranin natsihallinnon agentteja. Esim imaameina.
- Anonyymi
Muslimius kiellettävä suomessa!
- Anonyymi
Uskontojen salakuljetuscä kriminalisoitava. Suomessa on käytössä Raamattu!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat662232Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261591