Väärät ilmiannot

Anonyymi-ap

En usko Severi Lahtisen raiskanneen ketään. Miksei uhri ja epäilty laiteta valheenpaljastustestiin?? Sillä koneella selviää kumpi valehtelee. Moni nainen tulee katumapäälle pettämisestä, kun tietää poikaystävän olevan tulossa. Näin keksitään perättömiä raiskausjuttuja, jottei tule ero poikaystävästä. Yksikin mies istui hiljattain vuoden tuomion. Syy keksitty raiskaus. Nainen onneksi tuli katumapäälle. Tunnusti keksineensä koko tarinan. No mies saa joku 80000e korvauksen. Se on pieni summa, kun lusi tuomion syyttömänä. Tämä nainen sai naurettavan tuomion. Vain ehdollista.

6

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruotsissa pitää olla moninkertainen näyttö mitä Suomessa. Pattersonkin surmasi Palmen v. 1986. Näyttö ei riittänyt tuomioon. Hovissa kumottiin. Tunnusti kaiken kuolinvuoteellaan. Oli kova äijä teki miljoonaomaisuuden lehtijutuillaan.

    • Anonyymi

      Istui Suomessa joku tuhopoltostakin syyttömänä. Sai kunnon korvaukset valtiolta. Samoin Auer tuomittiin syyttömänä seksuaalirikoksista. Saa valtiolta 2 miljoonaa puhtaana käteen. Summa aika pieni väärästä tuomiosta.

    • Anonyymi

      Entinen kiekkoilija Pikkaraisen tuomio muuttui hovissa ehdolliseksi. Parempi sekin, jos vielä syytön oli. Lauri Tähkän syyte kaatui. Varmasti oli syytön. Nais tuomari tuomitsi Tähkän, mies tuomari totesi syyttömäksi. Syytön jäi voimaan ja hyvä näin.

    • Anonyymi

      Suomessa hullua veronmaksajan kustannuksia lisätään mm. tällä typerältä uudella raiskauslailla, jonka takia syyttömiäkin joutuu istumaan. Kaikki miehet viekää nainen baarista kotiinne, jossa on kamerat ja kuuntelulaitteet näin on moni keksitty raiskaus pystytty toteamaan perättömäksi mikäli nainen keksii syytteen.

    • Anonyymi

      Eikös eräs Suomen kuuluisimmista liikemiehistäkin kokenut vastaavaa. Onneksi nauhoitti kiristyksen. Muuten olisi varmasti tuomittu. Ainakin, jos tuomarit olisi olleet naisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      98
      6248
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3627
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      180
      2294
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      238
      2149
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      182
      1848
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1644
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1295
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1134
    9. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      120
      1080
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1080
    Aihe