Venäjän urheiluministeriö kehittää yhdessä duuman edustajien kanssa venäläisten jääkiekkoilijoiden ulkomaille matkustamista sääteleviä lakeja. Tämän ilmoitti urheiluministeri Oleg Matytsin "Venäjä on urheiluvoima" -foorumilla Permissä.
Matytsinin mukaan lakeja valmistellaan Venäjän presidentti Vladimir Putinin ohjeiden yhteydessä, kun hän vaati toimimaan nuoria urheilijoita ulkomaisiin seuroihin houkuttelevien "liikemiesten" kanssa. Ministeri totesi, että innovaatiot suojaavat venäläisten jääkiekkoilijoiden ja valmentajien etuja, mutta eivät rajoita heidän potentiaalinsa toteutumista.
”Tässä teemme yhteistyötä liiton kanssa vahvistaaksemme järjestelmäämme. Hyvä projekti on "Golden Puck". Nyt kehitämme yhdessä varamiestemme kanssa lakeja, joilla suojellaan urheilijoiden ja valmentajien etuja ja rajoitetaan matkustamista ulkomaille. On tärkeää, että he voivat samalla toteuttaa urheilukykynsä”, TASS lainaa häntä.
Aiemmin kerrottiin, että Vladimir Putin antoi Venäjän federaation urheiluministeriölle ja jääkiekkoliitolle tehtäväksi käsitellä "liikemiehiä", jotka vievät nuoria jääkiekkoilijoita ulkomaisiin seuroihin. Lisäksi presidentti korosti, että läpinäkyvyyden on palattava tähän liiketoimintaan.
Venäjä kehittää lakeja, jotka säätelevät nuorten jääkiekkoilijoiden matkustamista ulkomaille
2
208
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä on kehitysmaa.
Eikö nuo reppanat keksi enää mitään muuta kansalaisten kahlehtimiseksi kuin rajoittaa jääkiekkoilijoiden-kin mahdollisuuksia päästä mittelemään kykyjään maailman parhaita vastaan kansainvälisillä areenoilla. On varmasti motivoivaa juniorille harjoitella päätähtäimenään päästä pelaamaan sellaisia jääkiekon "emämaita" vastaan kuin Valko-venäjä, Libya ja Pohjois-Korea. Laatua ja intoa harjoitteluun tuo Pietarin CKA:n valmentajan, Rottenberg zuniorin, mottipäinen idea kehittää Afrikan jääkiekkoa. Sinnekö lahjakkaat venäläisjuniorit menevät pelaamaan? Keskelle ei mitään kun paikoin ihmisillä ei ole edes evästä.
Jotain venäjän lahjattomuudesta kielii sekin, että tämän "loistavan projektin" nimikin pitää olla englanniksi Golden Puck. Eikö niillä reppanoilla ole edes kielen käsitteitä kun joutuvat kaiken lännestä varastamaan?- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18064719j
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483608Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192358Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151940Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171542Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t381464Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821450- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631106Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201030