..vaikuttaa suurimmalta osaltaan ja lievästi ilmaisten epäterveeltä.
Mitenkä lienee sitten kirjoittajien henkinen terveys ja kehittyneisyys, sillä joku lukija voisi vahvasti epäillä niissä olevan häiriöitä sekä puutteita normaaliin verrattuna.
Mitenkä lienee sitten kirjoittajien henkinen terveys ja kehittyneisyys, sillä joku lukija voisi vahvasti epäillä niissä olevan häiriöitä sekä puutteita normaaliin verrattuna.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Normaalia Lieksa meininkiä.
hullujen kokoontumisajot
Urheilukadulle kokoontuu kuntouttavan työtoiminnan hulluja päivätoimintaa on tarjolla. Lieksa on hullujen kylä monen päätä viiraa
Antakaa ihmisten irrotella ja pitää hupia palstalla. Ei tämä niin vakavaa ole. Lieksa on ankea paikka, eikä mitään muitakaan iloja.
Juurikin näin. Laitoin viime yönnä. Paljaalla.
Etkö muka näe että lieksalaiset ovat hienoja ihmisiä?
Varmastikin niin. Ovat niin hienoja ihmisiä kaikin puol
In nuo lieksalaiset ettei niitä voi muut ymmärtää.
työtön kirjastosta suoraan ceevee teeeetoimistoon kuntouttava k-menukaljaa juoksupirkkaa
Tämä on aivan loista paikka. Täällä on idearikkaita älykkäitä ihmisiä ja täältä oppii ihmisiltä todella paljon. Niin. Ja oli mulla asiaakin. Laiton viime yönä. Paljaalla.
Ööööäääärrrhhhhgg... pilluuuu... Lääääähh...!!!
Lieksa pride rules! Kirkko pride rules!
Avoimeen keskusteluun kuuluu aina muutama avohoitotapaus. Niin on aina ollut. Ne pitää vaan ohittaa ja jättää lukematta.
Niin että muutamako?
Tämän palstan kirjoittajista suurin osa on avohoidossa ja laitoskamaa. Nykyisin kun osastoillakin pääsee nettiin!
Tunnettu psykiatri kyseenalaistaa pakkohoidettavien netinkäytön: "Vaikeuttaa hoitoa huomattavasti"
"Henkilö, jolla on sitkeitä harhaluuloja ja psykoottisia tulkintoja asioista, saa netistä käytännöllisesti katsoen mille tahansa ajatukselle vahvistuksen."
Hannu Lauerma
Mitähän epätervettä aloittaja mahtaa muka nähdä anopin kanssa pornoilussa ja serkkulikan nusimisessa saunassa? Ole hyvä ja selitä!
Viestiketjun aloittaja on selvästikin Lieksan ulkopuolinen!
Se että saman perheen ja suvun jäsenet rumpsauttelevat toisiaan, sekä ties kuinka monta muuta käytäntöä, on normaalia lieksalaisten keskuudessa ja se mitä Lieksan ulkopuoliset pitävät itse normaalina, on hirvittävän kauhistuttavan epänormaalia lieksalaisten mielestä.
Ei sen puoleen etteikö asia näkyisi jo päällepäin ulkopuolisillekin, mutta lieksalaiset on lieksalaisia, eikä se totuus siitä muuksi muutu.
Näin se juuri menee. Ihmettelen että jotkut hämmästelee sitä kun sanon lähteväni kohta painaan serkkulikkaa saunaan ja paljaalla. Meillä se on ollut normaalia Lieskassa jo vuosituhansia. Mitä serkumpaa, sen herkumpaa. Anoppia tulee kanssa joskus naulattua kakkoseen juhlapyhien käynneillä. Ihan normaalia meillä. Äidit, tyttäret menee joskus samaan sänkyynkiin ja paljaalla laitan kaikkia.
Lieksassa on kieltämättä aika älykästä porukkaa.
Olen pannut sisällön tuottajia. Paljaalla!
Tumppuun olet vetänyt etkä mitään muuta.
Näin on päässyt käymään. Tyttöystäväni kutsee pimperoaan tumpuksi ja kutsuu minut aina vetämään ja työntymään tumppuun.
Kyllä matut osaa, mutta mitä sanoo kaukkahattutädit, eli suvakit?
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000009942079.html
Joo tämä on näiden osalta vahvaa osaamista
Lieksassa ainakin keskustelu on aktiivista toisinkun muilla Pohjois-Karjalan alueilla.
Milloinka ne hullut ei hurajaisi, ja se näkyy sitte tälläkin palstalla "aktiivisena toimintana" 😆
Parempi se on kirjoitella, ettei tule kaamosväsymystä ja masennusta.
Rakastan erästä ihmistä
Rakastan sua aidosti tajua jo oikeesti !
Ketä? Kerro ihmeessä. Jonnea vai jatkista?