Onneksi ei tarvi ottaa seurustellessa kädestä

kiinni ei lankea seksuaalisuuden syntiin, jos on varma et suhde ei oo seurustelusuhde voi vaikka nukkua vieressä koska toisella ei oo sellasia ajatuksia,rakkaus on tärkein
3218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siltikään sitä ei voi suositella

Äänestä

Monella epäuskosella rakastuminen on osa luonnollista prosessia ja ne ymmärtää sen merkityksen, uskovaisilla lähinnä sänkyyn pääsyä ja avioliittoa, se onkin sitten siinä, kestävät suhteet luodaan humaanilla tavalla joka ei ole opetettua

Äänestä

Toisekseen silläkään ei oo merkitystä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kiinni ei lankea seksuaalisuuden syntiin, jos on varma et suhde ei oo seurustelusuhde voi vaikka nukkua vieressä koska toisella ei oo sellasia ajatuksia,rakkaus on tärkein

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu