Kova on kaljanhimo ollut ja tuosta kaljalaatikosta saattaa hyvinkin tulla tavallista kalliimpi tuolle varsinaiselle älykölle.
Olutvaras uhkasi puukolla Viinijärvellä
Sunnuntaina iltapäivällä keski-ikäinen nainen anasti kaljalaatikon viinijärveläisestä kaupasta. Henkilökunta yritti pysäyttää naisen saadakseen anastetun kaljalaatikon pois, jolloin anastaja ilmoitti, että hänellä on puukko taskussaan.
Puukolla uhkaamisen vuoksi tapausta tutkitaan ryöstönä. Tekijä ei ollut maanantai-iltapäivällä vielä poliisin tiedossa. Naisella oli päällään musta Helly Hansenin takki, musta pipo sekä mustat housut. Mahdolliset tiedot ryöstäjästä voi ilmoittaa poliisille [email protected].
Kotiseutu-uutiset
Olutvaras uhkasi puukolla Viinijärvellä
Anonyymi-ap
3
624
Vastaukset
- Anonyymi
Sakkojuttu, ei maksa sakkoja eikä kaljoja. Meillä saa rötöstellä, uhri maksaa viulut.
- Anonyymi
Mikä rikos se on jos sanoo että taskussa on jotakin, vaikka puukko?
Pelkkä näpistys tuo on eikä sakkoja saa takuulla perittyä.- Anonyymi
Säälittää se mummo vaan.
Elämänsä on niin ankeeta, että ei oo enää muuta kuin olut.
Johdatelkaa AA-kerhoon ja vertaistukeen, keskusteluryhmään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233