Kun ajattelet, että en ole sinun arvoinen. Teoista tai oikeastaan tekemättä jättämisistähän sen näkee. No, joo ollaanhan me eri maailmoista, jos kärjistetään. Voisin kyllä hypätä "parempaan maailmaan" tekemällä asioita, ja aionkin, jokatapauksessa vaikka meistä ei koskaan tulisikaan mitään. Menneisyys tietenkin kulkee mukana, mutta ei minun menneisyydessä ole oikeastaan mitään kovin kummoista. Tähän astisen elämän kulku ei ole ollut kiinni omista valinnoista tai omasta tahdosta.
Tällasta mietiskelen... Kivaa iltaa miehelle.
Tällasta mietiskelen... Kivaa iltaa miehelle.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ihme voesti otse en ajattele mitn tuommoista. 🫤
Hupsista kirjoitin miten sattuu 😅
Voi kun kertoisit edes, kenelle miehelle.
Aakkosten ensimmäiselle.
Aatami. Ei tosiaan, mutta Arttu se vois olla...
Sivusta helppoa todeta, että monet meistä kokee tilanteissa riittämättömyyden tuntua, silloin uskoa koetellaan, vaikka olisi haluakin muuhun. Paha mieli ja epäilevä luonne kaikkea kohtaan myös itsessä, onko minusta mihinkään suhteiluun?
Sä oot ihan surku, älä ole.
"Tähän astisen elämän kulku ei ole ollut kiinni omista valinnoista tai omasta tahdosta. "
Tämä on täyttä höpönhöpöä.
Oman elämän kulku Suomessa ellet ole vakavasti sairas on hyvin pitkälle omasta tahdosta ja valinnoista kiinni.
Ei siinä ole mitään Urpoa että odottaa ihmisistlä omaa tahtoa ja omia valintoja.
Mikään ei ole niin rasittavaa kuin väittämä että ihmisen omasta elämästä on päättänyt muka joku muu ja Suomessa "alistettu".
Naurettavaa.
Vähän kuin muijat jotka väittävät että oma ylipaino ei ole oma vika vaan johtuu jostain "sairaudesta".
Voi vee, että pisti vihaksi tämä kommentti, vaikka tarkotus varmaan olikin vain provosoida. Olet todella todella typerä ja kapeakatseinen! En ala sulle edes mitään selittämään, koska olet just tuollanen "minä ja minun mielipiteet, ajatukset ja toiminta on aina oikeassa, minä jyrään kaiken muun alleni" Ei minun tarvi sulta kysyä mielipidettä tai yhtään mitään ja en selitä sulle mitään, koska terroristien kanssa ei neuvotella.
Etkä edes sisäistä ja ymmärrä lukemaasi. Vedät ihme tulkintoja ja päätelmiä. Kamala öyhöttäjä. Onneksi ei tunneta.
Joo, kaikki on muiden syytä.
Mikään ei ole koskaan omien valintojen tai oman tahdon syytä.
Lihoo kuin paskapallo mutta syy muissa ja maailmassa.